Logotyp serwisu lamode.info
CHIARA FERRAGNI OTWIERA PIERWSZY BUTIK STACJONARNY W EUROPIE

CHIARA FERRAGNI OTWIERA PIERWSZY BUTIK STACJONARNY W EUROPIE

Mediolan doczekał się tradycyjnego salonu, który pomieści wyłącznie rzeczy z kolekcji Chiary - zobaczcie!

Spis treści

1. CHIARA FERRAGNI OTWIERA BUTIK W MEDIOLANIE

2. CHIARA FERRAGNI COLLECTION: SKLEPY STACJONARNE

CHIARA FERRAGNI OTWIERA BUTIK W MEDIOLANIE

Opierając do tej pory swój sukces na tymczasowych sklepach typu pop-up store, Ferragni otworzy w środę w Mediolanie tradycyjny butik stacjonarny, w którym, aby podkreślić okazję, znajdzie się ekskluzywna kolekcja kapsułowa marki. To drugie takie miejsce, po tym jak drzwi w zeszłym miesiącu otworzył pierwszy salon Chiara Ferragni Collection w Shanghaiu.

CHIARA FERRAGNI COLLECTION: SKLEPY STACJONARNE

Dwa pierwsze butiki to niewątpliwie początek agresywnej strategii sprzedażowej odzieży z kolekcji jednej z najbardziej wpływowych blogerek na świecie. Tylko w Chinach, do 2019 roku ma powstać w sumie 14 butików: Chcemy rozwijać brand i docierać z nim wszędzie, gdzie się da, powiedziała dyrektor wykonawcza marki, Andrea Lorini, podkreślając, że ciężar zostanie postawiony na rynek europejski, Amerykę Północną i Bliski Wschód.

BLOGERKI MODOWE: BIZNES

Dla Ferragni, która sprzedaje już w prestiżowych lokalizacjach, takich jak Selfridges, Le Bon Marché czy Luisa Via Roma, nowe butiki mają oferować klientom inne, bardziej wciągające i kompletne doświadczenie. Moje kolekcje można znaleźć w bardzo wielu lokalizacjach na całym świecie, a także online, ale zależało mi na tym, aby ludzie mogli rzeczywiście wejść do mojego świata, mówi blogerka. Taki jest koncept salonów Chiara Ferragni Collection; klienci mogą odwiedzić mnie fizycznie -  kontynuuje, dodając, że butiki, podobnie jak cała kolekcja, są pełne brokatu i zabawy.

POLECAMY: POKOLENIE MILLENIUM - INFLUENCERZY W ZŁOTYCH SIDŁACH MAREK LUKSUSOWYCH

Znana z przewrotnych projektów i charakterystycznego dla marki flirtującego motywu, kolekcja Chiary cieszy się dużym sukcesem od momentu założenia w 2013 roku. W ubiegłym roku marka wygenerowała przychód rzędu 20 mln $, a jej e-commerce’owe odnóże od czerwca ubiegłego roku do chwili obecnej urosło w siłę o 235%.CHIARA FERRAGNI: E-COMMERCE I TRADYCYJNE BUTIKI

Naprawdę mocno wierzymy w e-commerce, w doświadczenie, jakie zapewnia sprzedaż online, mówi Lorini, zaznaczając, ze tradycyjne butiki mają doskonale uzupełniać dotychczasowe wysiłki i pozwolić na dalszy rozwój sprzedaży internetowej.

Dwa nowe butiki to kolejny kamień milowy w strategii biznesowej 30-letniej influencerki, której konto na Instagramie śledzi ponad 10 mln osób. W ubiegłym roku miał miejsce relaunch jej bloga, The Blonde Salad, który został poszerzony o platformę oferującą rzeczy vintage, jak i ekskluzywne linie partnerujących marek, takich jak Philosophy di Lorenzo Serafini, MGSM czy N21.

ZOBACZ TEŻ: KOSTIUMY KĄPIELOWE - WYBORY BLOGEREK

tagi: CHIARA FERRAGNI | NEWS |

podobne artykuły