PL / EN
ŚWIECE ZAPACHOWE – W SZKLE, NATURALNE I NA PREZENT

ŚWIECE ZAPACHOWE – W SZKLE, NATURALNE I NA PREZENT

Jakie wybrać?

TREND - WYJĄTKOWE ŚWIECE ZAPACHOWE

W erze Pinteresta i zjawiska hygge, które przywędrowało do nas z Danii, i które chętnie przyjęliśmy w swoich domach, nowym trendem wśród licznych zakupowych kategorii są rzeczy pomagające się zrelaksować i stworzyć przytulne, komfortowe wnętrze. Ale to nie tylko otoczenie i przestrzeń, ale także postawa ludzi, którzy gromadzą się, by cieszyć się swoją obecnością. Nastrój, który wytwarzamy dzieląc się dobrym jedzeniem, przy winie i świetle świec. To te drobne elementy pozwalają nam odpocząć od zgiełku i stworzyć swoje małe rytuały codzienności.

POLECAMY: STYL BOHO - URZĄDZAMY SALON!

EKLSKLUZYWNE ŚWIECE ZAPACHOWE

Na rynku pojawia się co raz więcej marek produkujących ekskluzywne świece zapachowe – pięknie opakowane, o bogatym aromacie cytrusów, ziół, drewna, czy skóry, kuszą designem i wydajnością (niektóre palą się nawet do 60 godzin). Pojawiają się także w asortymencie marek odzieżowych i perfumeryjnych, które zwęszyły rosnący w siłę trend. Przetestowaliśmy wiele z nich – są naprawdę niezwykłe i przekonałyby do siebie nie jednego sceptyka tej nie taniej przyjemności.

Świecki zapachowe Moy Soy, moy.soy

ŚWIECE ZAPACHOWE – JAKIE NUTY WYBRAĆ?

Zapach świecy, podobnie jak w przypadku perfum, to kwestia indywidualnego gustu i upodobań. Ciężkie, otulające zapachy przywodzące na myśl długie, jesienne wieczory? Orzeźwiające cytrusy takie jak mandarynka? A może zioła i przyprawy – lawenda, anyż lub trawa cytrynowa? Kompozycja i finalne połączenie, które czujemy w czasie palenia świecy to jedno. Najważniejsze jest to, co tworzy konkretny zapach, czyli aromaty i nuty zapachowe. Czym one są?

Nuty zapachowe to aromaty pojedynczych składników, które później składają się na całą kompozycję. Tworzą je trzy główne grupy: nuty głowy, nuty serca i nuty bazy. Struktura ta obrazuje etapy rozwijania się kompozycji w czasie palenia.

Nuty głowy to zapachy, które czujemy na samym początku, po otwarciu opakowania lub w czasie pierwszych 10 minut od zapalenia świecy. Są one bardzo intensywne, ale też bardzo lotne, a co za tym idzie, szybko się wypalają i ustępują miejsca nutom serca.

W nutach głowy znajdziemy najczęściej aromaty takie jak cytrusy i zioła.

Nuty serca są mniej intensywne, a także mniej lotne, dzięki czemu ich zapach wyczuwalny jest nawet przez kilka godzin. Nuty te są centralną częścią zapachu oraz doskonałym łącznikiem między głową a bazą kompozycji. Dodatkowo, to właśnie nuty serca odpowiadają za wyrazistość i pełność zapachu, tworząc bukiet i nadając zapachom niepowtarzalny charakter.

Nuty serca to najczęściej kwiatowe i orientalne aromaty.

Ostatnimi aromatami wyczuwalnymi w czasie palenia świecy są nuty bazy, które pojawiają się po kilkudziesięciu minutach. Ze wszystkich nut, to one ulatniają się najwolniej, dzięki czemu ich zapach wyczuwalny jest w pomieszczeniach najdłużej. Nuty bazy są najmniej intensywne w swoim zapachu, ponieważ mają stanowić tło dla nut głowy i serca, być fundamentem i kwintesencją całości.

Drzewne i balsamiczne zapachy najczęściej stanowią nuty bazy.

Świece Soy Witch, soywitch.pl

ŚWIECE ZAPACHOWE W SZKLE

Świece zapachowe w szkle są najpopularniejszym wyborem, ponieważ oprócz swoich właściwości zapachowych, są one bardzo estetyczne i sprawdzą się jako prosta, ale bardzo efektowna dekoracja. Białe świeczki w przezroczystym lub czarnym szkle będą prezentowały się niezwykle elegancko i stylowo oraz dopasują się do każdego wnętrza. Szkło jest także bardziej ekologicznym rozwiązaniem niż plastik – po wypaleniu całej świecy możemy pokusić się o zrobienie kolejnej świeczki własnoręcznie, co może być ciekawą przygodą, a nawet przerodzić się w pasję do tworzenia zapachów.

ŚWIECE ZAPACHOWE NATURALNE

Naturalne świece zapachowe wykonane są z naturalnych, 100% biodegradowalnych składników takich jak roślinny wosk sojowy, palmowy czy kokosowy. Do kategorii świec naturalnych czasem zalicza się także świece z wosku pszczelego, z tym, że jest to surowiec pochodzenia odzwierzęcego, więc może nie zostać zaakceptowany przez wegetarian lub wegan. Co najważniejsze, świece naturalne nie posiadają w swoim składzie parafiny i pochodnych ropy naftowej, a więc nie są w żaden sposób szkodliwe dla zdrowia i środowiska. Kolejną ogromną zaletą świec naturalnych jest również długość palenia, która jest o połowę większa niż w przypadku świec parafinowych. Ponadto, palą się one czystym, żółtym płomieniem, bez sadzy i dymu.

Świeca z wosku pszczelego Pasieki Sadowskich, pasiekisadowskich.pl

ŚWIECE ZAPACHOWE NA PREZENT

Popularność świec zapachowy nieustannie rośnie, a co za tym idzie na rynku pojawiają się niezliczone ilości nowych zapachów, opakowań, wielkości, rodzajów knotów czy długości palenia. Wybierając świece zapachowe warto kierować się gustem osoby, którą obdarzamy. Jeśli nie jesteśmy do końca pewni jej upodobań lepiej wybrać kilka mniejszych zapachów tworzących ciekawą kompozycję, z której dana osoba będzie mogła wybrać swojego nowego ulubieńca.

W galerii znajdziecie najciekawsze świeczki zapachowe, a także zestawy prezentowe. Zapraszamy!

video

GUCCI LINK TO LOVE

tagi: ŚWIECE ZAPACHOWE | WNĘTRZA | LIFESTYLE |

podobne artykuły