PL / EN
20 APLIKACJI, DZIĘKI KTÓRYM TWÓJ INSTAGRAM ZWIĘKSZY ZASIĘGI

20 APLIKACJI, DZIĘKI KTÓRYM TWÓJ INSTAGRAM ZWIĘKSZY ZASIĘGI

Co ściągnąć już dziś, aby uświetnić swój profil na Instagramie?

Już ponad 5 milionów podmiotów biznesowych na świecie korzysta z Instagrama, aby opowiedzieć swoją unikatową historię. Poruszając się pośród tak dużej konkurencji, marki potrzebują nowych sposobów, aby skutecznie się wyróżnić. Nowe aplikacje pomogą Wam już nie tylko edytować zdjęcia, ale także oszczędzić czas i zoptymalizować skuteczność Waszych kont społecznościowych. Ale to nie tylko propozycje dla tych, którzy posiadają firmę – równie owocnie możecie z nich korzystać do prowadzenia prywatnych kont, które dzięki nim zyskają nową jakość, a liczba lików i followersów pójdzie mocno w górę.

APLIKACJE NA INSTAGRAM, KTÓRYCH WARTO UŻYWAĆ

Instagram, który tylko w 2017 roku zyskał kolejne 200 mln użytkowników, ostatnio mocno stawia na Insta Stories, sygnalizującym status platformy jako nadrzędnego miejsca do promocji kontentu wizualnego. Aplikacje na Instagram możemy podzielić na wiele kategorii, w tym: aplikacje do edycji i projektowania zdjęćtworzenia kolaży i zmiany wielkości zdjęciaedycji i projektowania wideo, budowania zaangażowania wśród obserwatorów, analizy naszych działań na Instagramie oraz te dedykowane Insta Stories.


ZOBACZ: REDAKTOR NACZELNA AGATA TANTER NA INSTAGRAMIE

Umacniająca się pozycja Instagrama pokazuje, że to nie tylko modna aplikacja, ale silne narzędzie marketingowe dla marek na całym świecie. Podczas gdy korzysta z niego ponad pół miliona osób dziennie, Instagram otwiera przed swoimi użytkownikami nowe możliwości, nawet te sprzedażowe. Taktyki oparte na postach sponsorowanych i sięganiu po influencerów są skuteczne, ale bez niektórych narzędzi może okazać się, że Wasze cele będą znacznie trudniejsze w osiągnięciu. Zobaczcie, jakich aplikacji na Instagram naprawdę warto używać!

POLECAMY: KARIERA - JAK ROZWIJAĆ PROFIL SWOJEJ MARKI NA INSTAGRAMIE?


APLIKACJE NA INSTAGRAM DO EDYCJI ZDJĘĆ

PHOTOSHOP EXPRESS (APP)

Zgadza się, możecie używać Photoshopa również na swoim telefonie. Aplikacja dostępna jest zarówno na oprogramowanie iOS, jak i Android – twórcy bardzo umiejętnie przetłumaczyli pracę, jaką wykonywalibyście na komputerze na poręczne narzędzia. Dzięki nim pozbędziecie się ze zdjęcia niedoskonałości twarzy, zabrudzeń, czy kurzu. Dostępne są również liczne filtry, czy możliwość umieszczenia na zdjęciu znaku wodnego.

PHOTOSHOP EXPRESS

INSWIPE INSTAGRAM PANORAMA (APP)

Aplikacja Inswipe Instagram Panorama pozwala zmieniać rozmiar, zoomować, a przede wszystkim dzielić całe zdjęcie na równe części, nie naruszając przy tym jego jakości. Jeśli chcecie opublikować na swoim profilu piękną, pełnowymiarową panoramę, czy inne zdjęcie, którego sedno tkwi w detalach, ta aplikacja została stworzona dla Was!

INSTA

BE FUNKY (APP) 

Be Funky to ciekawe narzędzie do edycji zdjęć, idealne do ich “czyszczenia” oraz projektowania grafik. Możecie również przycinań, zmieniać rozmiar, wygładzać, wyostrzać i wiele, wiele więcej. Co jeszcze? Na Be Funky nie musicie zakładać nawet swojego konta, aby korzystać z darmowej wersji. 

BE

CANVA (APP) 

Jeśli szukacie aplikacji, która pozwoli Wam od zera tworzyć grafiki z napisamiCanva jest właśnie dla Was. To kopalnia gotowych wzorów, inspirujących obrazków i zdjęć bazujących na tekście, które w szybki sposób pomogą Wam wyrazić to, co chcielibyście przekazać instagramowej społeczności. 

CANVA

VSCO (APP)

VSCO nikomu nie trzeba przedstawiać. Jest to jedna z najpopularniejszych i najlepszych aplikacji do obróbki zdjęć. To, co wyróżnia VSCO spośród innych aplikacji tego typu to minimalistyczny i bardzo intuicyjny interfejs, dzięki któremu edycja zdjęć jest łatwa i przyjemna. Za dodatkowe funkcje, takie jak montaż filmów, musimy zapłacić.


APLIKACJE NA INSTAGRAM DO EDYCJI WIDEO

INSHOT (APP)

Cięciafiltrynakładki głosowe i wszystko, co pomiędzy. InShot to niezbędna aplikacja każdego miłośnika wideo, która pozwala tworzyć efektowne filmiki bez otwierania komputera. Oczywiście w gotowym formacie na Instagram!

INSHOT

 

APLIKACJE DEDYKOWANE INSTA STORIES

UNFOLD (APP)

Unfold jest obecnie jedną z najpopularniejszych aplikacji na Instagram Stories, która pozwala tworzyć czyste i nowoczesne posty opatrzone estetycznymi napisami. Do wyboru macie 25 minimalistycznych i eleganckich szablonów, które dodadzą świeżości każdemu kontu na Instagramie.

unfold

CLIPS (APP)

Clips to oficjalna aplikacja na iOS, która umożliwia edycję filmów z Instagrama. Dzięki ciekawym opcjom edycji Clip pozwala na tworzenie niestandardowych, wyróżniających się filmów. Apple dzięki stałej współpracy z popularnymi markami, dodaje nowe naklejki zgodne z najnowszymi trendami. Clips to także jedna z niewielu aplikacji wideo, które pozwalają na nagrywanie filmów z 360-stopniowym tłem.

HYPERLAPSE (APP)

Hyperlapse to aplikacja należąca do Instagrama dzięki, której stworzymy piękne filmy poklatkowe. Nawet jeśli aparat naszego telefonu nie jest wyposażony w optyczną stabilizację, Hyperlapse ją zapewnia. Rezultaty końcowe są imponujące i zdecydowanie warto poświęcić trochę czasu na tworzenie filmów Hyperlapse, ponieważ przyciągają one wiele uwagi.

APLIKACJE ZAKUPOWE NA INSTAGRAM

SHOPPING ON INSTAGRAM (APP)

Dzięki platformie Shopping on Instagram, użytkownicy Shopify na całym świecie mogą tagować produkty (np. ubrania, kosmetyki) pokazane w poszczególnych postach oraz na Insta Stories. To rewolucja na Instagramie, która pozwala jego fanom na całościową podróż zakupową – od odkrycia danej rzeczy po finalizację zakupu, bez opuszczania aplikacji.

shopping n instagram

INSTAGRAM SHOPPABLE FEED (APP)

To kolejna aplikacja zakupowa na Instagram, za którą pomimo bezpłatnych 7 dni próbnych zapłacimy 5 dolarów miesięcznie. Ale Wasze zdjęcia na Instagramie nie służą przecież już tylko do budowania zaangażowania wśród użytkowników. Mogą pokazać osobom odwiedzającym Waszą stronę lub sklep internetowy, jak dany produkt wygląda w innym, być może ciekawszym kontekście. Dzięki tej aplikacji z łatwością dodacie również zdjęcia z Instagrama na Waszą główną platformę sprzedażową i oznaczycie daną rzecz.

shoppable

APLIKACJE NA INSTAGRAM DO GENEROWANIA HASHTAGÓW

AUTOHASH (APP)

Autohash to prawdopodobnie najłatwiejszy sposób na znalezenie pasujących hashtagów dla Waszych postów. Aplikacja rozpoznaje przedmioty na poszczególnych zdjęciach, zapewniając listę gotowych hashtagów. Samodzielnie je również zlicza, dzięki czemu nie przekroczycie limitu (obecnie ok. 30 hashtagów), a Wasze ulubione będziecie mogli zapisać w aplikacji. Autohash dostęony jest na system Android.

autohash

APLIKACJE NA INSTAGRAM DO OPISYWANIA ZDJĘĆ

RUBRIC (APP)

Największy problem millenialsów? Jak trafnie opisać idealnie zrobione na Instagram zdjęcie? Odrobina technologii zamkniętej w aplikacji Rubric pozwoli Wam stworzyć zabawny i chwytliwy kontent, który przyciągnie nowych followers’ów i zwiększy liczbę like’ów.

RUBRIC

APLIKACJE DO ANALIZY DZIAŁAŃ NA INSTAGRAMIE

WEBSTA (APP)

Websta to darmowe narzędzie do zarządzania kontem na Instagramie, które w łatwy sposób prezentuje analizę zaangażowania użytkowników na Waszym koncie, zasięgów i wzrostu. Aplikacja agreguje również wszystkie hashtagi, dzięki czemu możemy sprawdzić, które z nich radzą sobie najlepiej, a z których warto zrezygnować.

websta

APLIKACJE NA INSTAGRAM DO PLANOWANIA POSTÓW

PREVIEW - PLAN YOUR INSTAGRAM (APP)

To aplikacja all-in-one, dzięki której można planować, projektować i edytować zdjęcia, robiąc to według optymalnego harmonogramu. Znajdziecie tam również propozycje opisów do zdjęćgrupy hashtag’ówi dziesiątki filtrów podobnych do tych z VSCO Cam.

PREVIEWREPOST FOR INSTAGRAM (APP)

Nie zawsze musicie stać za obiektywem aparatu. Jeśli Wasi odbiorcy generują własny, ciekawy kontent, dzięki aplikacji Repost możecie pokazać światu ich dzieła. To świetny sposób na budowanie relacji między marką a jej potencjalnymi klientami. Wystarczy skopiować dany adres URL, otworzyć aplikację – na zdjęciu znajdzie się informacja, że pochodzi ono z innego profilu. Dostępna na iOS oraz Android.

REPOST

PRIME FOR INSTAGRAM (APP)

O której godzinie i którego dnia tygodnia najlepiej opublikować dany post na Instagramie? Na pewno się nad tym zastanawiacie – teraz aplikacja Prime zrobi to za Was. Zawarte w niej algorytmy analizują setki tysięcy danych aby wygenerować informacje o tym, kiedy Wasi followersi są online, czym cechuje się ich aktywność, a w rezultacie, kiedy nastąpi najlepszy moment na opublikowanie nowego zdjęcia.

PRIME

HOOTSUITE (APP)

Hootsuite for Twitter & Social to prawdziwy organizer postów, dla tych, którzy prowadzą równolegle konta na różnych kanałach społecznościowych. Dzięki niej w jednym momencie opublikujecie zdjęcia i wiadomości na Facebooku, Twitterze, Instagramie, czy Linkedin, oszczędzając przy tym czas i energię. Aplikacja pozwali Wam także monitorować profil marki, dostarczając informacji o tym, jaki użytkownik o nim wspomniał i co nowego wydarzyło się w obserwowanych przez Was tematach.

HOOT

SPROUT SOCIAL (APP)

Aplikacja Sprout Social to wygodne narzędzie dla seryjnych użytkowników Instagrama. Pozwala w prosty sposób planować posty naprzód, dzięki czemu nie będziecie się już martwić przygotowywaniem i wrzucaniem zdjęć tu i teraz. W dodatku Sprout agreguje powiadomienia, dzięki czemu nigdy nie ominie Was news o skoku liczby polubień czy followersów.

SPROUT

LATER (APP)

Aplikacja Later została założona w 2014 jako proste narzędzie do planowania postów na Instagramie. Dzisiaj jest jedną z największych platform marketingu wizualnego dla Instagrama, Facebooka, Twittera czy Pinteresta. „Wierzymy, że media społecznościowe stały się wizualnym doświadczeniem i zaprojektowaliśmy naszą platformę tak, aby pomóc Ci zaplanować zawartość pod względem wizualnym i taktycznym.” Atutem aplikacji Later jest fakt, że nie tylko ułatwia ona planowanie publikacji, ale też analizuje statystyki w celu dotarcia do jak największej ilości odbiorców.

 

Więcej aplikacji, które pomogą Wam skutecznie prowadzić konto na Instagramie, znajdziecie w galerii poniżej!

ZOBACZ TEŻ: 5 TRIKÓW INSTAGIRLS, KTÓRE WARTO WYKORZYSTAĆ NA SWOIM INSTAGRAMIE

video

POKAZ MODY: DYPLOMY ASP

tagi: aplikacje | kariera | INSTAGRAM |

podobne artykuły