PL / EN
Logotyp serwisu lamode.info
KURSY MODY ONLINE

KURSY MODY ONLINE

Knowledge is power!

Jak uczyć się mody to tylko od najlepszych! Niezależnie od tego czy interesujesz się stylizacją, zarządzaniem marką czy chcesz zostać kupcem mody - wiedza z różnych obszarów jest teraz na wyciągnięcie ręki. Prezentujemy 7 najciekawszych modowych kursów online!

FASHION AS DESIGN (MUSEUM OF MODERN ART, MOMA)

Czy ubrania są nowoczesne? To pytanie stanowiło punkt wyjścia dla wystawy zorganizowanej w nowojorskim muzeum MOMA (Museum of Modern Art) w 1944 roku. Bernard Rudofsky zaprezentował wystawę zatytułowaną: ,,Items: Is Fashion Modern?", której celem było nakłonienie zwiedzających do ponownego przemyślenia swojego stosunku do ubrań. Moda służy nam od wieków. Jest jedną z najciekawszych form sztuki, jest intymna i znajduje się najbliżej człowieka. Niesie za sobą również konsekwencje - społeczne, polityczne, kulturowe, gospodarcze i środowiskowe. Jak kształtowała się na przestrzeni wieków? Jaki wpływ miała na społeczeństwa? Odpowiedzi na te i inne pytania odnajdziesz podczas nauki. Kurs stworzony we współpracy z platformą Coursera, skupia się na analizie odzieży z całego świata. Dzięki niemu w 7 tygodni prześledzisz historię ubioru z bliska - od ghańskiej tkaniny kente, dżinsów Leviego Straussa, bluzy z kapturem po kultowe tabi boots Margieli. Oto doskonały przewodnik po historii ubioru oraz akcesoriach, które wywarły największy wpływ na świat na przełomie XX i XXI wieku.

Gdzie? Coursera

Czas trwania: 7 tygodni

Cena: bezpłatnie, certyfikat dodatkowo płatny 49 dolarów

UNDERSTANDING FASHION: FROM BUSINESS TO CULTURE (INSTITUT FRANÇAIS DE LA MODE)

Czym jest nowoczesność i czy modę można uznać za język? Odpowiedzi na te pytania wydają się proste, jednak czy poprawne? Moda jest zjawiskiem, które należy analizować i przedstawiać z różnych perspektyw: od biznesu po kulturę. Przygotuj się zatem na 4 tygodnie zajęć prowadzonych przez Benjamina Simmenauera, profesora Institut Français de la Mode. Podczas nauki poznasz relację pomiędzy modą a nowoczesnością, związek mody ze społeczeństwem a przede wszystkim zrozumiesz ją z teoretycznej perspektywy. Wśród gości dzielących się swoją wiedzą występują m.in. Simon Porte Jacquemus, Paul Smith, Christelle Kocher czy Sidney Toledano. Pomiędzy lekcjami znajdziesz także inne inspirujące materiały: archiwalne pokazy mody, case studies i quizy podsumowujące każdy tydzień.

Gdzie? Future Learn

Czas trwania: 4 tygodnie

Cena: bezpłatnie, certyfikat dodatkowo płatny 54 dolary

MANAGEMENT OF FASHION AND LUXURY COMPANIES (UNIVERSITÀ BOCCONI)

Na pytanie czym jest luksus, odpowiedzi może udzielić tylko Uniwersytet Bocconiego. Uczelnia z siedzibą w sercu Włoch wraz z platformą Coursera, przygotowała kurs poświęcony zarządzaniu markami luksusowymi. W ciągu 6 tygodni zdobędziesz wiedzę na temat ewolucji modeli biznesowych, roli jaką odgrywają dziedzictwo oraz rzemiosło czy kanały sprzedaży i tworzenie strategii. Kurs prowadzą Erica Corbellini oraz Stefania Saviolo, a obok lekcji wideo czekają case studies takich domów mody jak: Bottega Veneta, Dsquared2 czy wywiady z Tomaso Gallim i Federicą Beneventi.

Gdzie? Coursera

Czas trwania: 6 tygodni

Cena: bezpłatnie, certyfikat dodatkowo płatny 49 dolarów

FASHION STYLING & IMAGE MAKING (THE BUSINESS OF FASHION: BOF)

Chcesz być stylistą mody? O tym kursie wspominaliśmy szerzej tutaj. Lucinda Chambers to prawdziwa ikona w swoim fachu. Wieloletnia stylistka brytyjskiego Vogue oraz ELLE, współpracowała z najlepszymi od Patricka Demarcheliera, Paolo Roversiego po domy mody Marni, Prada czy Chanel. Wspólnie z prestiżową platformą Business of Fashion, postanowiła podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem z tymi, których marzenia prowadzą do branży mody. Jak sama mówi: stylizacja to rzemiosło, którego można się nauczyć a kluczem do sukcesu jest pasja. Kurs składa się z 10 modułów, a wśród nich liczne materiały do pobrania, wideo i testy podsumowujące.

Gdzie? BoF: Business of Fashion

Czas trwania: zależy od nakładu pracy indywidualnej (11 h)

Cena: 260 euro

SUSTAINABLE FASHION (COPENHAGEN BUSINESS SCHOOL)

Czy możliwe jest aby moda była zrównoważona? Przemysł odzieżowy w ostatnich dziesięcioleciach, wykorzystał rekordową ilość zasobów naturalnych, tym samym wytwarzając coraz więcej odpadów. Prognozy na najbliższą dekadę, przewidują spadek popularności szybkiej mody na rzecz tej lokalnej, tworzonej w sposób odpowiedzialny i przyjazny środowisku. Kryzys klimatyczny i nieustająca globalna pandemia zmienią nie tylko oblicze branży odzieżowej. Podczas kursu opracowanego przez jedną z najlepszych uczelni biznesowych w Europie, poznasz teorię modeli biznesowych oraz niezbędne narzędzia i praktyki, które pomogą Ci stworzyć firmę działającą w sposób zrównoważony.

Gdzie? Cousera

Czas trwania: 4 tygodnie

Cena: bezpłatnie, certyfikat dodatkowo płatny 49 dolarów

FASHION HISTORY FOR TODAY (THE BUSINESS OF FASHION: BOF)

O historii mody i jej nieustającym wpływie na teraźniejszość i przyszłość, może opowiedzieć tylko żywa legenda. Colin McDowell to ikona dziennikarstwa, redaktor The Sunday Times oraz autor kilkudziesięciu pozycji poświęconych modzie. To nie tylko niezbędny kurs dla osób, które pragną wkroczyć do branży mody, ale także dla tych którzy pragną poszerzyć swoje kompetencje. W 13 modułach została zawarta wiedza na temat mody XX wieku - od New Look'u Diora po minimalizm lat 90.

Gdzie? BoF: Business of Fashion

Czas trwania: zależy od nakładu pracy indywidualnej (11 h)

Cena: 260 euro

INTRODUCTION TO FASHION BUYING AND MERCHANDISING (LONDON COLLEGE OF FASHION, UAL)

Kim jest fashion buyer? Jakie cechy są kluczowe aby osiągnąć sukces w handlu? Kurs jest doskonałym wprowadzeniem dla początkujących pasjonatów mody. Pomoże Ci zrozumieć rynek i zrobić krok naprzód w dynamicznym świecie sprzedaży. Dowiesz się czym zajmuje się kupiec, a czym sprzedawca a także z jakimi wyzwaniami trzeba mierzyć się na co dzień. Twoimi prowadzącymi będą specjaliści w tej dziedzinie - Frankie Law oraz Stephanie Liberman. Po ukończeniu kursu możesz rozważyć kolejne na wyższym poziomie jak np. „Fashion Buying & Merchandising: Buying Techniques”.

Gdzie? UAL: London College of Fashion

Czas trwania: 2 dni

Cena: 325 funtów

Który kurs wybierzesz?

video

CHANEL CRUISE 2022/23

tagi: edukacja | kursy | moda | biznes |

podobne artykuły