PL / EN
Logotyp serwisu lamode.info
INSTAGRAM

INSTAGRAM

ROK ZAŁOŻENIA

2010

WŁAŚCICIEL

Facebook

RODZAJ

Fotograficzny serwis społecznościowy

Spis treści

1. INSTAGRAM

2. INSTAGRAM: SERWIS SPOŁECZNOŚCIOWY

3. INSTAGRAM: POPULARNA APLIKACJA NA TELEFON

4. INSTAGRAM: REGULAMIN DZIAŁANIA

5. INSTAGRAM: HOSTING ZDJĘĆ

6. INSTAGRAM: HASHTAGI

7. INSTAGRAM: BUDOWANIE MARKI

8. INSTAGRAM: NAJPOPULARNIEJSZE MODELKI

9. INSTAGRAM: NAJPOPULARNIEJSZE BLOGERKI MODOWE

INSTAGRAM

Popularny kanał społecznościowy Instagram to serwis fotograficzny przeznaczony do hostingu zdjęć, połączony z aplikacją o tej samej nazwie. Aplikacja dostępna jest na systemach operacyjnych Windows Phone, iOS oraz Android i umożliwia użytkownikom edycję zdjęć i filmów, stosowanie do nich filtrów cyfrowych oraz udostępnianie ich w innych serwisach społecznościowych.

INSTAGRAM: SERWIS SPOŁECZNOŚCIOWY

Charakterystyczną cechą Instagrama był kwadratowy kształt nadawany zdjęciom, podobnie jak w aparatach Kodak serii Instamatic, czy tych do fotografii błyskawicznej firmy Polaroid (format 6x6). 27 sierpnia 2015 roku udostępniono możliwość umieszczania zdjęć i filmów także w innych formatach obrazu.

INSTAGRAM: POPULARNA APLIKACJA NA TELEFON

W kwietniu 2012, kiedy pracowało nad nim jeszcze zaledwie 13 pracowników, Instagram został kupiony przez Facebook za około 1 mld dolarów. Po pewnym czasie również regulamin uległ zmianie, pozwalając na sprzedaż zdjęć użytkowników przedsiębiorstwom zewnętrznym. Podaje się to za przyczynę spadku aktywnych użytkowników (we wrześniu 2012 z aplikacji korzystało ok. 100 mln osób, a w styczniu 2013 roku ok. 90 mln). Obecnie stałym problemem Instagrama są fałszywe konta, które mimo sukcesywnego usuwania przez administratorów sięgają liczby 20 milionów spambotów.

fot. Instagram/ @jemerced

INSTAGRAM: REGULAMIN DZIAŁANIA

W 2012 roku Instagram wyłączył także wsparcie dla zdjęć publikowanych na Twitterze, co oznacza, że nie istnieje tam możliwość wyświetlania fotografii wykonanych za pomocą tej aplikacji. W 2015 roku rozpoczęto natomiast przesyłanie zdjęć w wyższej rozdzielczości 1080x1080 (wcześniej było to 640x640). Poprawę jakości szybko zauważyli użytkownicy w kodzie źródłowym strony. Jeszcze tego samego roku została wprowadzona wyszukiwarka umożliwiająca szukanie hasztagów, profili użytkowników i lokalizacji. W opcjach wyszukiwania zawarto również geotagi i przegląd najpopularniejszych postów.

INSTAGRAM: HOSTING ZDJĘĆ

Od momentu założenia w 2010 roku, Instagram szybko zyskał ogromną popularność. Przez pierwsze dwa miesiące w serwisie zarejestrowało się milion osób, po roku było ich 10 milionów, a do końca kwietnia 2017 roku aż 700 milionów. W sumie, użytkownicy wrzucili na swoje konta ponad 40 miliardów zdjęć, a w czerwcu tego roku Instagram Stories zgromadził ponad 250 milionów aktywnych osób. Obecnie Instagram jest uznawany za jeden z najbardziej wpływowych serwisów społecznościowych na świecie.

INSTAGRAM: HASHTAGI

Hashtag jest jednym z najbardziej popularnych znaków na świecie. Jego siłę wykorzystują znaczące marki. Sam symbol stanowi narzędzie komunikacji. Kiedyś hashtagów używano tylko na Twitterze, a dziś zagościły na Instagramie, a nawet Facebooku. Hashtag oznaczany symbolem # stawiamy przed konkretnym słowem, które grupuje wiadomości i pozwala odszukać informacje na określony temat. Na Instagramie można użyć do 30 hashtagów pod jednym zdjęciem. Najbardziej skuteczne jest używanie od 11 do 15 hashtagów.

INSTAGRAM: BUDOWANIE MARKI

Instagram jest narzędziem promocyjnym dla wielu znaczącym marek, które chcą docierać do jak najszerszej klienteli za pomocą środków social media. Dlaczego marki tak chętnie korzystają właśnie z Instagrama? Na Instagramie można osiągnąć 100% ruchu organicznego, a na Facebooku tylko 3%. Tutaj też da się szybciej zwiększyć widoczność marki. Od 2012 roku Instagram odwiedza więcej osób niż Twittera. Ponadto, konsumenci mediów społecznościowych uwielbiają grafiki  i chętniej wchodzą w interakcje z markami, które je zamieszczają. W zbudowaniu silnej pozycji marki na Instagramie niezawodne są hashtagi, które pomagają w dotarciu do grupy docelowej.

INSTAGRAM: NAJPOPULARNIEJSZE MODELKI

Na szczycie najpopularniejszych modelek na Instagramie utrzymują się Kendal Jenner, którą na obecną chwilę obserwuje 83,9 milionów fanów. Wysoko w rankingu znajduje się Cara Delevigne (40,6 mln obserwujących), Miranda Kerr (11,5 mln obserwujących), Alessandra Ambrosio (8,7 mln followersów) i  Ashley Graham (5,3 obserwujących). Do tego grona zaliczamy także modelki takie jak: Rosie Huntington-Whiteley (20,2 tys. obserwujących) oraz Emily Ratajkowski (149 tys. followersów). Polskie osobistości również zdobywają wielu followersów na Instagramie: Anja Rubik (845 tys. obserwujących), Jac Jagaciak (665 tys. followersów), Zuzanna Bijoch (460 tys. obserwujących) i Magdalena Frąckowiak (395 tys. followersów). 

fot. Instagram/ @mirandakerr

INSTAGRAM: NAJPOPULARNIEJSZE BLOGERKI MODOWE

Instagram to także środek komunikacji dla blogerek modowych. Wśród tych najbardziej wpływowych z największą liczbą followersów znajdują się m.in. Chiara Ferragniblog The Blonde Salad (10,5 mln obserwujących), Aimee Song – Song of Style (4,6 mln followersów) oraz Kristina Bazan – blog Kayture (2,4 mln obserwatorów). Do polskich blogerek, których konta są najczęściej lubiane zaliczamy m.in. takie nazwiska jak: Julia Kuczyńskablog Maffashion (1,1 mln obserwujących konto), Jessica Mercedes – blog Jemerced (813 tys. obserwantów) oraz Anna Skura – blog What Anna Wears (176 tys. followersów).

POLECAMY: POPULARNE JOGINKI NA INSTAGRAMIE

podobne artykuły