PL / EN
Logotyp serwisu lamode.info
INGLOT

INGLOT

POCHODZENIE

polskie

ROK ZAŁOŻENIA

1983

PRODUKTY

kosmetyki do makijażu

Spis treści

1. INGLOT

2. INGLOT – EKSPANSJA ZAGRANICZNA

3. INGLOT – OFERTA

4. INGLOT – ULUBIONA MARKA KOBIET

5. INGLOT – BRANŻOWY GIGANT

6. INGLOT X ANJA RUBIK

INGLOT

Marka kosmetyczna nazwana od nazwiska założyciela – Wojciecha Inglota powstała w Przemyślu w 1983 r. Dziś to przedsiębiorstwo kosmetyczne o globalnym zasięgu obejmującym rynki m.in. w Malezji, Azerbejdżanie i Irlandii.

INGLOT – EKSPANSJA ZAGRANICZNA

Pierwszy franczyzowy sklep za granicą otwarto w 2006 roku w Montrealu. Obecnie Inglot dysponuje ponad 600 salonami w 80 krajach na 6 kontynentach.

Najbardziej prestiżowa lokalizacja butiku marki to róg Broadwayu i 48 ulicy w Nowym Jorku, Mall of the Emirates w Dubaju czy Caesars Palace w Las Vegas. Dodatkowo, po rozpoczęciu ekspansji zagranicznej skutkującej błyskawicznym rozwojem, kosmetyki Inglot dostępne są we wszystkich najważniejszych sieciach handlowych: Sears (Meksyk), Edgars (Południowa Afryka), Sogo (Malezja), a od września 2011 także w amerykańskich Macy’s.

95% produkcji realizowane jest w Przemyślu.

INGLOT – OFERTA

Marka ma w ofercie pełną gamę kolorowych kosmetyków do makijażu, w tym m.in. palety cieni do powiek, szminki, kolekcję do brwi, korektory, podkłady, rozświetlacze, pudry do modelowania twarzy i inne. Pierwszą kolekcją stworzoną przez markę w latach osiemdziesiątych XX wieku był set lakierów do paznokci, którą wkrótce zasiliły cienie do powiek i szminki.

INGLOT – ULUBIONA MARKA KOBIET

Niezwykła popularnością marki, która na świecie zasłynęła olbrzymim wachlarzem kolorów i niezwykle bogata ofertą produktów, jest opracowany przez Inglota Freedom System polegający na możliwości łączenia ulubionych kolorów cieni do powiek, pudrów, róży do policzków, pomadek, korektorów i produktów do brwi w spersonalizowane zestawy.

INGLOT – BRANŻOWY GIGANT

Mark Inglot towarzyszy wielu prestiżowym branżowym zdarzeniom, m.in. obecna jest na backstage’ach pokazów mody w trakcie Fashion Week’ów w stolicach mody, telewizyjnych produkcjach, czy międzynarodowych pokazach makijażu, np. The Makeup Show czy IMATS.

INGLOT X ANJA RUBIK

W ramach ekskluzywnej współpracy topmodelka Anja Rubik pod szyldem Inglot stworzyła autorski zapach ORIGINALS. Hasłem przewodnim w pracy nad perfumem była wewnętrza siła kobiet, ich niepowtarzalność i niezależność. Kompozycja ORIGINALS opiera się o akcenty żywiczne rozbrzmiewające w towarzystwie aromatu białych lilii i świeżych nut zielonej herbaty i różowego pieprzu.


 

 

podobne artykuły