PL / EN
ERDEM

ERDEM

ROK I MIEJSCE ZAŁOŻENIA

2005, Londyn

ZAŁOŻYCIEL

Erdem Moralioglu

Branża

Modowa

ERDEM: O MARCE

Marka ERDEM została zołożona w Londynie w 2005 roku przez Erdema Moralioglu, kanadyjsko-tureckiego projektanta. Moralioglu urodził się w Montrealu, jako syn Turka i Brytyjki, dorastając zarówno tam, jak i w Birmingham. Po ukończeniu studiów I stopnia na wydziale mody Ryeson University w Toronto, odbył staż w domu mody Vivienne Westwood. Później przeniósł się do Londynu, gdzie kontynuował studia magisterskie na prestiżowym Royal College of Art. Po obronie kolekcji dyplomowej, która zyskała ogromna aprobatę ze strony środowiska, Erdem znalazł się w Nowym Yorku, gdzie rozpoczął pracę u boku Diane von Furstenberg. Przed rokiem 2005 powrócił do stolicy Wielkiej Brytanii i tam postanowił otworzyć własną markę.

ERDEM MORALIOGLU: DOROBEK

Kolekcje ready-to-wear marki ERDEM to synonim wszechstronności i kobiecej siły. Moralioglu, od czasów studiów, znany był z zamiłowania do innowacyjnych materiałów, tryskających energią printów i bardzo precyzyjnego rzemiosła. Wykreował swój własny modowy świat, w którym piękno miesza się z delikatnością i odwagą.

ERDEMErdem Moralioglu, założyciel marki ERDEM (fot. @britishvogue/Instagram)

ERDEM: KARIERA

Na przestrzeni lat marka ERDEM zgromadziła na swoim koncie liczne dowody uznania: nagrodę Fashion Forward Award od British Fashion Council (2008), Inaugural Vogue oraz Designer Fashion Fund Award (2010), New Establishment Award (2012), Red Carpet Award (2013), Womenswear Designer of the Year Award (2014), a także Establishment Designer Award (2015).

PROJEKTY MARKI ERDEM

Projekty Erdema są sprzedawane w 170 najbardziej prestiżowych lokalizacjach na świecie, m.in. w domu handlowym Barneys w Nowym Jorku, Bergdorf Goodman, Lane Crawford, Colette, Dover Street Market, Selfridges i w Harvey Nichols. W 2014 roku światło dzienne ujrzał sklep internetowy marki, a chwilę później powstał pierwszy flagowy salon ERDEM w Londynie.

GWIAZDY W UBRANIACH ERDEM

Ubrania jego projektu są uwielbiane przez aktorki, takie jak: Cate Blanchett, Marion Cotillard, Michelle Williams, Gwyneth Paltrow, Emma Watson, Julianne Moore, Anne Hathaway, Alicia Vikander, czy Keira Knightley. Kreacje sygnowane metką ERDEM wielokrotnie nosiła również księżna Cambridge, Kate Middleton. W marcu 2017 roku na długą suknię w kwiatowy wzór jego autorstwa zdecydowała się również aktorka Meghan Markle, w której pokazała się u boku księcia Harry’ego podczas uroczystości ślubnej.

H&M X ERDEM

14 lipca br. marka ogłosiła również rozpoczęcie kolaboracji ze szwedzkim gigantem odzieżowym H&M. Kolekcja ERDEM X H&M trafi do wybranych sklepów marki na całym świecie 2 listopada. Znajdą się w niej zarówno propozycje dla kobiet, jak i dla mężczyzn.

podobne artykuły