Logotyp serwisu lamode.info
15 najpopularniejszych marek luksusowych online 2021

15 najpopularniejszych marek luksusowych online 2021

Poznaj luksusowe marki, które królują w sieci!

 

Spis treści

1. Rynek dóbr luksusowych w 2021 roku

2. Najpopularniejsze marki luksusowe 2021: TOP 15 w sieci

Pandemia COVID-19 znacząco przyspieszyła rozwój udziału kanałów online w dotarciu do klientów wśród marek luksusowych. Nawet zdystansowane cyfrowo dotąd brandy z segmentu premium zdecydowały się na zmianę z trybu offline na online. Sprawdźmy, które w 2021 roku stały się liderem wirtualnej rzeczywistości!

Czy wiesz, że…
do 2025 roku 30% globalnej sprzedaży dóbr luksusowych
będzie się odbywać za pośrednictwem Internetu?

Już po raz czwarty serwis Luxe Digital publikuje ranking najlepszych luksusowych marek online. W zestawieniu miejsce znalazły firmy, które nie tylko cieszą się dużym zainteresowaniem wśród internautów, są aktywne w mediach społecznościowych i zaznaczają dynamiczny wzrost w wyszukiwarkach. Ponadto, to brandy, które są w centrum zainteresowania najbardziej zamożnych konsumentów i najbardziej zasięgowych influencerów.

Rynek dóbr luksusowych w 2021 roku

W 2021 roku cyfrowa transformacja luksusu jeszcze bardziej przyspiesza. Zmiany, które już zaszły i postępują – całkiem nowe potrzeby konsumentów, obniżanie się wieku ludzi zamożnych czy modyfikacje nawyków zakupowych – zmuszają marki do dywersyfikacji produktu, ale przede wszystkim kanałów sprzedaży i komunikacji z odbiorcą.

Jeszcze do niedawna ekskluzywność i trudność w dotarciu do marek z segmentu premium były wpisane w tożsamość rynku dóbr luksusowych, dziś strategie marketingowe uwzględniają coraz szersze kanały dotarcia do konsumentów, również te online.

Według szacunków Bain & Company, sprzedaż luksusowych produktów online osiągnęła na koniec 2020 roku 49 mld euro (wzrost z 33 mld euro w 2019 r.). Jaki udział miał w tym wyniku sektor online? Udział zakupów dóbr luksusowych przez Internet prawie się podwoił, osiągając w 2020 roku 23 proc. całkowitej sprzedaży (wzrost z 12 proc. w 2019 roku).

Co przed nami? Tendencja wzrostu online`u prognozuje, że do 2025 roku prawie jedna trzecia globalnej sprzedaży dóbr luksusowych będzie miała miejsce w sieci.

Najpopularniejsze marki luksusowe 2021: TOP 15 w sieci

Przejdźmy do tych, którzy na bieżąco reagują na rynkowe e-zmiany, podejmują viralowe akcje i zaskakują innowacyjnymi prezentacjami swoich nowych produktów. W badaniu serwisu Luxe Digital wzięto pod uwagę brandy z segmentu mody, urody, biżuterii i zegarków.

Twórcy zestawienia w metodologii przyjęli takie zmienne, jak: udział procentowy w wynikach wyszukiwania, ruch na stronach internetowych marek, ilość followersów w social mediach i zaangażowanie w social mediach.

Oto luksusowe marki, o których było najgłośniej w sieci w 2021 roku:

 1. Gucci
 2. Chanel
 3. Hermès
 4. Dior
 5. Louis Vuitton
 6. Rolex
 7. Tiffany
 8. Prada
 9. Versace
 10. Armani
 11. Valentino
 12. Balenciaga
 13. Cartier
 14. Burberry
 15. Omega.

 

Jak oceniacie kierunek zmian na rynku dóbr luksusowych? Czy znalazły się w zestawieniu marki, które sami obserwujecie w sieci?

tagi: rynek dóbr luksusowych | social media |

podobne artykuły