Logotyp serwisu lamode.info
Zegarek Rado z ceramiki high-tech: inwestycja w jakość i design

Zegarek Rado z ceramiki high-tech: inwestycja w jakość i design

Odmierzaj czas w rytm pór roku, po mistrzowsku. 

Spis treści

1. Nauka, która stała się sztuką

2. Doświadczenie jak żadne inne

3. Kroki ku mistrzostwu

4. Ceramiczne cztery pory roku

W Rado ceramika została wzniesiona do rangi nauki i sztuki. Mistrzowskie jej zastosowanie możemy dziś podziwiać w najnowszej serii zegarków „Cztery Pory Roku” z kolekcji Rado True x Great Gardens of the World.

Tytuł „Master of Materials” (tłum. „Mistrz Materiałów) to nie przypadek. Jest wynikiem nieustających eksperymentów i rozwoju, popartych odważną chęcią odkrywania i poszerzania granic tego, co możliwe. Rado płynie na tej ekscytującej fali innowacji od momentu powstania w 1917 roku.

Talent do poszukiwania ponadczasowych materiałów i unikalnych sposobów wykorzystania ich najlepszych właściwości sprawiły, że marka jest dziś znana na całym świecie w branży zegarmistrzowskiej, ale nie tylko. „Jeśli możemy to sobie wyobrazić, możemy to zrobić” – motto, które przyświeca Rado od pierwszych dni powstania marki, jest nadal aktualne i kultywowane.


Nauka, która stała się sztuką

Dla niektórych nauka jest wszystkim. Drogą do innowacji, logiczną ścieżką zasad, która staje się obietnicą eksploracji. Dla innych to synonim odczuć, wyciągania ręki do przodu, uruchamiania zmysłów, aby móc odkryć nową powierzchnię, zaskakujący kolor czy nieznaną dotąd fakturę.

Już pierwsze spotkanie z zegarkiem Rado z ceramiki high-tech udowadnia, że marka doskonale łączy te dwa różne światy. Naukowiec dostrzega ogrom swojej pracy i urzeczywistnia marzenia o mistrzostwie materiałów. Z kolei użytkownik doświadcza niesamowicie gładkiej powierzchni, snując skojarzenia bazujące na bodźcach.

W dzisiejszej zmiennej, ulotnej rzeczywistości, coraz częściej szukamy doświadczeń, które mogą być ponadczasowe, trwałe, wieczne. Dokładnie taka jest ceramika high-tech od Rado. Marka mówi do nas „Poczuj to” i oddaje w nasze ręce dzieło stworzone z materiału starożytnego, który jest gwarancją trwałości i prawdziwości oraz świadectwem wiedzy i doświadczenia „Mistrza Materiałów”. 


Doświadczenie jak żadne inne

Naturalnie piękna ceramika high-tech jest niezwykle lekka, ale jednocześnie wyjątkowo odporna na czynniki zewnętrzne, co czyni ją niemal niezniszczalną. Najbardziej wymagający użytkownicy docenią również niespotykaną jedwabistość w dotyku, która zapewnia wyjątkowy komfort dla skóry. 

Wystarczy raz założyć zegarek Rado z ceramiki high-tech, aby przekonać się, jak inteligentnie dopasowuje się do każdego nadgarstka – momentalnie ma się wrażenie, jakby był tam od zawsze.

Cuda ceramiki, które wyróżniają się wysoką estetyką, to zasługa czystej nauki. Choć odważne dzieła wydają się bliższe alchemii niż ciężkiemu przemysłowi. Widać to m.in. po dążeniu do otrzymania idealnego koloru, który uzyskiwany jest w innowacyjnych laboratoriach Rado, poprzez eksperymenty z laserami i minerałami, temperaturą czy ciśnieniem.


 

Kroki ku mistrzostwu

Aby odkryć fenomen twórczości Rado, przyjrzyjmy się bliżej procesowi produkcji zegarków szwajcarskiej marki.

Krok 1: Projektowanie

Projektant Rado proponuje szkice form zegarków.

Krok 2: Formowanie wtryskowe

Forma umieszczana jest w maszynie, w której odbywa się proces wtrysku.

Krok 3: Spiekanie

Obudowy umieszczane są w specjalnym piecu w temperaturze 1450°C. Podczas wielogodzinnego procesu ceramika nabiera ostatecznego koloru i maksymalnej twardości, a koperta kurczy się o 23% do ostatecznego rozmiaru.

Krok 4: Obróbka

Aby uzyskać precyzyjne wykończenie, stosowana jest obróbka diamentowymi narzędziami.

Krok 5: Polerowanie

Wysoki połysk komponentów zapewnia zanurzenie w wannie drobnych fragmentów ceramicznych, wibrujących z dużą częstotliwością.

Krok 6: Piaskowanie

Aby uzyskać matowe wykończenie o identycznej gładkości, stosuje się precyzyjne piaskowanie.

Krok 7: Grawerowanie

Laser z absolutną perfekcją graweruje pożądane cyfry i oznaczenia na ramce zegarka.

Krok 7.1 (w przypadku ceramiki high-tech): Piec plazmowy

Aby uzyskać zaawansowaną technologicznie plazmę ceramiczną, komponenty są poddawane dalszej obróbce w piecu. Początkowy biały kolor zmienia się w trwałe metaliczne wykończenie, ale bez zawartości metalu.

Krok 8: Lakierowanie

Drobne puste przestrzenie powstałe w wyniku działania lasera zostają zapełnione lakierem. Delikatna praca jest wykonywana przez zegarmistrzów Rado.

Krok 9: Kontrola jakości

Aby mieć pewność, że efekt spełnia wszystkie normy Rado, przeprowadza się rygorystyczną kontrolę jakości.


 

Ceramiczne cztery pory roku

Dzika spontaniczność Natury od zawsze inspiruje ludzką kreatywność. Odniesienia do jej organicznych, czasem dramatycznych form i kolorów, dostrzegamy we współpracy Rado z Grandi Giardini Italiani, zapoczątkowanej w 2017 roku. Partnerstwo zaowocowało rozszerzeniem produktu True Thinline Rado do kolekcji True Thinline Nature.

Prezentując mistrzostwo Rado w zakresie materiałów, nowa linia podkreśla doskonałość zaawansowanej technologicznie ceramiki w różnych odcieniach, aby uczcić Ziemię i Naturę. Smukłe, niezwykle wygodne i jeszcze cieńsze modele stały się oczywistym wyborem dla osób noszących zegarki na co dzień, które wymagają od czasomierzy najwyższej jakości i absolutnego komfortu użytkowania.

Kolekcja została rozszerzona w 2021 roku o trzy modele pod wspólną nazwą Rado True x Great Gardens of the World, z nowymi akcentami projektowymi, takimi jak: liście dębu, kwiaty jaśminu, masa perłowa – zamkniętymi w nowoczesne ceramiczne kolory obudowy.

Najnowsza seria pojawia się pod sugestywną nazwą „Cztery pory roku”. Modele po raz kolejny odzwierciedlają doświadczenie Rado w kolorowej, zaawansowanej technologicznie ceramice, a także prezentują innowacyjne techniki produkcji szafirowego szkła.

Każdy z czterech modeli nosi inny kolor, który uosabia kolejną porę roku. Wierne odwiecznym cyklom natury zegarki niezawodnie wskazują czas. Wszystko za sprawą mechanizmu kwarcowego Rado R420.


Wiosna

Subtelny zwiastun wiosny. Polerowana, różana koperta z ceramiki high-tech, z szafirowym szkłem o kwiatowych fasetach, opowiada o kwitnącej florze. Gradient od srebra do różu pojawia się na tarczy, a dzieło wieńczy logo Rado w ciemnoszarym odcieniu. Kropkę nad „i” stawia polerowana ceramiczna bransoletka, która doskonale dopasowuje się do nadgarstka.

Lato

Celebracja lata w iście radosnym duchu. Zaawansowana technologicznie, ceramiczna koperta typu monobloc nosi kolor żółty, a jej uzupełnieniem jest tarcza ze srebrnożółtym, słonecznym gradientem, w centrum z fasetowanym szafirem. Kopertę uzupełnia dopasowana kolorystycznie bransoleta, także wykonana z ceramiki high-tech. Model wieńczy tytanowe potrójne zapięcie z szafirowym szkłem.

Jesień

Jesień przynosi inspiracje wirującymi liśćmi i wietrznym wiatrem oraz nadchodzącym odpoczynkiem. Oliwkowozielony odcień zdobi gładką ceramiczną kopertę i bransoletę. Fasetowane szafirowe szkło chroni gradientową tarczę z ciemnoszarym logo Rado. Wewnątrz znajduje się niezawodny mechanizm kwarcowy R420, który jest sercem całej serii.

Zima

Zapowiedź odrodzenia po odpoczynku. Majestatyczna biała ceramika high-tech, która pokrywa kopertę i bransoletę, koresponduje z szafirowym szkłem, fasetowanym na płatek śniegu. Chłodna biel kołnierza otacza srebrną tarczę i ciemnoszare logo, a mechanizm kwarcowy R420 precyzyjnie odmierza czas, czekając na powrót wiosny. Mistrzowski materiał jest lekki i gładki, a jego biała odsłona jeszcze bardziej potęguje te doznania.


Celebruj Naturę i jej odwieczny rytm. Święty rytm, który jest drogowskazem dla ludzkiego życia.

 

tagi: Rado |

podobne artykuły