PL / EN
WYBIERZ UBRANIA I WYJDŹ ZE SKLEPU BEZ PŁACENIA W KASIE - APLIKACJA PAYQ NA GGC LAB

WYBIERZ UBRANIA I WYJDŹ ZE SKLEPU BEZ PŁACENIA W KASIE - APLIKACJA PAYQ NA GGC LAB

GeekGoesChic zbliża do siebie świat mody i nowych technologii - poznajcie innowacyjne rozwiązanie zakupowe!

PayQ. Tak nazywa się nowa aplikacja, która pozwala samodzielnie dokonać zakupów w sklepie - bez potrzeby czekania w kolejce. Wybierasz ubrania i wychodzisz, płacąc przez telefon! - to projekt, który wygrał GGC LAB, organizowany przez GeekGoesChic hackathon modowy.

GGC LAB: MODOWY HACKATHON

Proces jest prosty -  wchodzę do sklepu, wybieram ubrania, które mi się podobają i samodzielnie za nie płacę - skanując kod moim smartphonem. Bez tracenia czasu w kolejce. Bez frustracji z tym związanej. Takie rozwiązanie wygrało hackathon modowy GGC LAB. PayQ autorstwa Karoliny Lewczuk, Rafała Cymerysa i Piotra Karólewskiego to aplikacja, która pozwala klientom sklepów modowych wykorzystać możliwości systemu PayPal w zakupach w sklepach stacjonarnych i butikach w galeriach handlowych. Poza tym projektem, jury wyróżniło Creolo - wirtualną przymierzalnię okularów, pozwalającą dobierać je do kształtu twarzy, bez wychodzenia z domu, a także O’lorem - wykorzystujący technologię RFID system metkowania, pozwalający analizować markom modowym, dlaczego mierzone przez klientów ubrania nie są przez nich kupione w sklepie.

GGC(fot. materiały prasowe)

MODA I NOWE TECHNOLOGIE

Projekty te, tworzone przez przedstawicieli branży modowej i programistów, prezentowane były w Campus Warsaw przed jury złożonym z przedstawicieli takich marek modowych, jak np. Gino Rossi oraz technologicznych. GGC LAB trwał blisko 48 godzin i był drugą edycją hackathonu modowego organizowanego przez GeekGoesChic. Celem inicjatywy jest rozwiązywanie problemów ludzkości i biznesu poprzez zbliżanie świata mody do nowych technologii, których przedstawiciele w małych grupach tworzą prototypy rozwiązań oraz ich modele biznesowe. Zwycięzcy wygrywali nagrody gotówkowe, mentoringi, książki oraz plecaki i gadgety od Cargo by OWEE. Inicjatywę wspierają między innymi PayPal, Google czy należący do Deutsche Telekom, hub:raum.

ZOBACZ TEŻ: 7 PORAD, JAK ODNIEŚĆ SUKCES NA INSTAGRAMIE

ggc(fot. materiały prasowe)

Gratulujemy!

 

video

ERDEM JESIEŃ ZIMA 2018/19

tagi: GGC LAB | GeekGoesChic | biznes | technologie |

podobne artykuły