PL / EN
INSTAGRAM: CZY MEGA INFLUENCERZY STRACĄ NA ZNACZENIU?

INSTAGRAM: CZY MEGA INFLUENCERZY STRACĄ NA ZNACZENIU?

Nowy raport wyjaśnia, z kim najchętniej współpracują marki modowe.

 

W świecie gwiazd social mediów wydawać by się mogło, że im więcej, tym lepiej. Im więcej followersów, tym większa grupa ludzi, do których dotrze influencer, prawda?

INSTAGRAM: INFLUENCER MARKETING

Jednak ostatnie badania przeprowadzone przez Launchmetrics sugerują, że liczba obserwatorów jest jednym z najmniej znaczących czynników, na które zwracają uwagę marki zanim zdecydują się na współpracę z danym blogerem. Co więcej, zbyt duża liczba followersów może zmniejszyć ich rynkowe możliwości.

POWIĄZANE: 7 PORAD, JAK ODNIEŚĆ SUKCES NA INSTAGRAMIE

Dane potwierdzają, że micro influencerzy, czyli osoby z liczbą obserwatorów mieszczącą się w widełkach od 10 do 100 tys. osób, uznawani są przez 46 % marek za najbardziej efektywnych partnerów. Potężniejsi blogerzy, których followuje od 101 do 500 tys. użytkowników Instagrama, są w grupie zainteresowania u 34 % firm.

CHIARAChiara Ferragni (The Blond Salad)

BLOGERZY W SOCIAL MEDIACH

Co ciekawe, najwięksi influencerzy z liczbą obserwatorów wahającą się od 501 tys. do 1.5 mln, uznawani są za mniej efektywnych partnerów od tych z niewielką grupą fanów – na współpracę z nimi zdecydowałoby się jedynie 9 % marek. Stanowią również mniej atrakcyjną grupę od tzw. celebrytów (powyżej 1.5 mln obserwatorów), z którymi chęć kolaboracji zadeklarowało 11% brandów.

POWIĄZANE: INSTAGRAM FRIENDLY - 18 BARÓW I RESTAURACJI W WARSZAWIE

Więc czy mega influencerzy mogą wypaść z biznesu? Prawdopodobnie nie. Kolejne dane zawarte w raporcie pokazują, że za najważniejszy czynnik brany pod uwagę przez potencjalnych „klientów” jest jakość contentu, zamieszczanego przez blogerów (również czynnik zaangażowania, tzw. rate of engagement). Jeśli członkowie tej grupy będą w stanie utrzymać zawartość swoich kont na wysokim poziomie, to marki, które praktykują tzw. influencer marketing, nie pozwolą im spaść z piedestału.

LINDALinda Tol

INSTAGRAM PLATFORMĄ MILLENIALSÓW

Inne cyfry, które rzucają się w oczy, dotyczą millenialsów – jak dotąd są oni największą grupą docelową w kampaniach typu influencer marketing - aż 76 % branżowców prowadzących tego typu projekty, kieruje je w stronę millenialsów. Pokolenie X (osoby w wieku 39-53 lat) oraz pokolenie Z są kolejnymi grupami docelowymi z odpowiednio 20 % i 3 % udziałem. I nie jest żadną niespodzianką, że Instagram jest najbardziej preferowaną platformą społecznościową do launchu takiej kampanii.

POLECAMY: 18 WNĘTRZARSKICH KONT NA INSTAGRAMIE, KTÓRE WARTO OBSERWOWAĆ

 

video

GUCCI LINK TO LOVE

tagi: influencerzy | blogerki | biznes | INSTAGRAM |

podobne artykuły