PL / EN
KOLEJNE MARKI DOŁĄCZAJĄ DO PROGRAMU FUR FREE RETAILER

KOLEJNE MARKI DOŁĄCZAJĄ DO PROGRAMU FUR FREE RETAILER

Tym razem do rezygnacji z futer naturalnych zadeklarował się właściciel m.in. Wrangler i Vans.

VF CORPORATION – FUR FREE COROPORATION

28 listopada 2017 roku VF Corporation, amerykański koncern odzieżowy, dołączył do programu Fur Free Retailer (Sklepy Wolne Od Futer) koordynowanego przez Fur Free Alliance, międzynarodową koalicję 43 organizacji zajmujących się ochroną i prawami zwierząt.

Jako członek programu VF Corporation wzmacnia swoje zaangażowanie w modę wolną od futer oraz potwierdza obowiązującą w firmię politykę fur-free. Deklaracja obejmuje ponad 20 marek, w tym Vans, The North Face, Timberland, Wrangler, Lee i Napapijri. W połowie tego roku VF Corporation opublikowało swoje stanowisko w sprawie wykorzystywania materiałów pochodzenia zwierzęcego i zdecydowało, że wszystkie marki firmy nie będą już sprzedawały produktów zawierających futro, angorę oraz skóry egzotyczne.

ZOBACZ TEŻ: GUCCI REZYGNUJE Z FUTER

 „Przystępując do programu Fur Free Retailer, po raz kolejny udowadniamy, że VF Corporation i jej marki poważnie traktują kwestię dobrostanu zwierząt. Zrównoważony rozwój i szacunek dla przyrody to podstawowe wartości firmy, dlatego będziemy kontynuować współpracę z największymi organizacjami działającymi na rzecz zwierząt oraz firmami reprezentującymi podobne podejście, aby promować alternatywy dla materiałów pochodzenia zwierzęcego” – powiedziała Letitia Webster, wiceprezes ds. zrównoważonego rozwoju w VF Corporation.


W obecnej sytuacji, gdy w Polsce ważą się losy wprowadzenia zakazu hodowli zwierząt na futro, takie deklaracje są jasnym sygnałem – futer nie chcą nie tylko konsumenci i społeczności lokalne, ale również branża odzieżowa. To pokazuje, że ten biznes nie ma przyszłości, ponieważ już teraz najwięksi gracze rynku modowego wycofują się ze sprzedaży tego typu produktów. Utrzymywanie przemysłu futrzarskiego jest po prostu sprzeczne z trendami i zapotrzebowaniem deklarowanym przez firmy odzieżowe i ich klientów” – komentuje Aleksandra Majchrzak, koordynatorka programu Sklepy Wolne Od Futer ze Stowarzyszenia Otwarte Klatki.

Zarówno VF Corporation, jak i marki firmy mają na swoim koncie dokonania zmierzające do humanitarnego traktowania zwierząt w całym łańcuchu dostaw oraz wyeliminowania wszędzie tam gdzie to możliwe materiałów pochodzenia zwierzęcego.

NAPAPIJRI FUR FREE

Spośród wszystkich brandów VF Corporation Napapijri jako pierwsze ogłosiło w 2015 r. politykę nieużywania futer. Realizując swoją filozofię “Make it Better”, marka rozpoczęła stopniowe wycofywanie materiałów pochodzenia zwierzęcego, oferując konsumentom produkty o lepszych parametrach technicznych. Cała kolekcja Napapijri na jesień i zimę 2017 jest całkowicie pozbawiona futra.

THE NORTH FACE – ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ

W 2014 r. The North Face przedstawiło międzynarodowy standard odpowiedzialnego pozyskiwania puchu (Responsible Down Standard) opracowany we współpracy z Control Union oraz Textile Exchange. Do dziś ponad 80 marek odzieżowych oraz wnętrzarskich wprowadziło certyfikację swoich dostawców zgodnie z tymi normami. Puch używany we wszystkich produktach marki The North Face pochodzi wyłącznie ze źródeł spełniających przyjęte standardy.

TIMBERLAND – ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ

W 2005 r. Timberland w porozumieniu z innymi markami obuwniczymi, garbarniami i sprzedawcami utworzyli grupę roboczą Leather Working Group (LWG) promującą odpowiedzialne praktyki w branży skórzanej. Od 2016 r. 94 proc. skór używanych w odzieży, obuwiu i akcesoriach Timberland pochodzi z garbarni o najwyższej klasie LWG Silver lub Gold, a marka postawiła sobie za cel osiągnięcie 100 proc. do 2020 roku.

VF CORPORATION – ZRÓWNOWAŻONA MODA

Jest nam niezmiernie miło powitać VF Corporation w gronie partnerów programu Fur Free Retailer. W przemyśle futrzarskim zwierzęta są trzymane w strasznych warunkach, a całe swoje życie spędzają w ciasnych klatkach. Z pomocą firm, które tak jak VF Corporation myślą przyszłościowo i innowacyjnie, branża odzieżowa szybko się zmienia, a nową obowiązującą normą staje się moda wolna od futer” – powiedział Joh Vinding, przewodniczący Fur Free Alliance.

FUR FREE RETAILER – MARKI WOLNE OD FUTER

Fur Free Retailer – międzynarodowy program zrzeszający firmy, które w swoich produktach nie wykorzystują futer. Strona internetowa inicjatywy dostarcza konsumentom rzetelnej informacji na temat polityki poszczególnych marek i sklepów dotyczącej naturalnych futer oraz pozwala podejmować świadome i etyczne decyzje zakupowe. Najważniejszym celem programu jest zachęcanie sprzedawców do rezygnacji z futer. Program jest prowadzony w ponad 20 krajach na całym świecie, a jego inicjatorem jest koalicja Fur Free Alliance zrzeszająca ponad 40 organizacji zajmujących się ochroną zwierząt i środowiska naturalnego.

www.furfreeretailer.com

#VFCORPISFURFREE

Zobaczcie w galerii, które marki VF Corporation dołączyły do programu Fur Free Retailer oraz które inne popularne światowe marki, a także te polskie, są już tam zarejestrowane! 

 

Update 16.05.2018

SIMPLE OFICJALNIE REZYGNUJE Z FUTER

Simple Creative Products, ekskluzywna polska marka odzieżowa, oficjalnie poinformowała o rezygnacji z używania naturalnych futer w swoich ubraniach i dodatkach. Wszystkie produkty zawierające elementy futrzane zostały wycofane ze sprzedaży i w przyszłości nie będą już wprowadzane do kolekcji. Jednocześnie marka przystępuje do międzynarodowego programu Sklepy Wolne Od Futer (Fur Free Retailer).

"Rezygnacja z naturalnych futer jest kolejnym krokiem w rozwoju marki Simple CP, która ma na uwadze kwestie ekologiczne i etykę w modzie. Już od dłuższego czasu w kolekcjach wykorzystywane były futra ekologiczne, natomiast dodatki z futer naturalnych zostały wycofane ze sprzedaży i nie będą pojawiały się już w asortymencie marki" – wyjaśnił Damian Adamski, Dyrektor Marketingu Simple Creative Products.

video

POKAZ MODY: DYPLOMY ASP

tagi: Otwarte Klatki | Fur Free | Simple | VF Corporation | Zrównoważona moda |

podobne artykuły