Logotyp serwisu lamode.info
UCZ SIĘ MODY ZAGRANICĄ: 7 WAKACYJNYCH KURSÓW WARTYCH ŚWIECZKI

UCZ SIĘ MODY ZAGRANICĄ: 7 WAKACYJNYCH KURSÓW WARTYCH ŚWIECZKI

Dla wszystkich aspirujących projektantów, konstruktorów i stylistów!

Spis treści

1. KURSY MODOWE ZAGRANICĄ

2. Tworzenie Modelu Biznesowego: Zrównoważona Moda

3. Kurs Innowacyjnej Konstrukcji Odzieży

4. Stylizacja Modowa

5. Podstawy Projektowania Mody

6. Tworzenie kolekcji t-shirtów artystycznych

7. Projektowanie Mody Męskiej: Wakacyjne studia zagranicą

8. Projektowanie Mody we włoskim stylu

KURSY MODOWE ZAGRANICĄ

Jeśli od dawna marzycie, aby rozpocząć w końcu swoją przygodę z projektowaniem mody lub już to zrobiliście, ale chcecie poszerzać swoją wiedzę i zdobywać nowe umiejętności związane z konstrukcją, szyciem, stylizacją, czy tworzeniem odzieży męskiej lub akcesoriów, te kursy są właśnie dla Was. Spośród wielu, dłuższych i krótszych, wakacyjnych szkoleń zagranicą wybraliśmy te, które wydały nam się najciekawsze, najbardziej przydatne i najbardziej ekscytujące. Po prostu warte świeczki.

 

Tworzenie Modelu Biznesowego: Zrównoważona Moda

Milano Fashion Institute we Włoszech oferuje 3-tygodniowy kurs tworzenia innowacyjnych modeli biznesowych opierających się na założeniach zrównoważonej mody, która obecnie jest silnym graczem w przemyśle modowym. Profesjonaliści zapraszają pasjonatów mody i branżowców w podróż po zasadach etyki, które łączą się z estetyką, nadając produktom nową jakość. Dziś faktem jest, że firmy starają się czynić swój biznes coraz bardziej zrównoważonym i starają się go uwspółcześnić na potrzeby millenialsów i kolejnych pokoleń. Innowacyjne wykorzystanie technologii może przyspieszyć nadchodzącą zmianę.

Krótki kurs New Sustainable Fashion wspierany przez Vogue Talents, ma na celu przygotowanie obecnych i przyszłych absolwentów kierunków modowych do pracy na stanowiskach menadżerskich i kierowniczych, gdzie będą musieli radzić sobie ze złożonością i odpowiedzialnością przemysłu modowego. Do tego niezbędne im będą odpowiednie narzędzia i umiejętności nabyte w Mediolanie.

Czas trwania: 3 tygodnie (80 godzin)

Data rozpoczęcia: okres wakacyjny, różne terminy

Miejsce: Mediolan, Włochy

Koszt: 2 400 euro


POLECAMY: 5 RZECZY, O KTÓRYCH STUDENCI MODY POWINNI WIEDZIEĆ W 2017 ROKU

 

Kurs Innowacyjnej Konstrukcji Odzieży

Innovative Pattern Cutting for Graduates and Professionals na University of the Arts w Londynie to intensywny kurs konstrukcji odzieży skierowany do absolwentów kierunków modowych i profesjonalistów. Powstał w odpowiedzi na potrzeby rynku, na którym brakuje specjalistów w tej dziedzinie (również w Polsce) i zapewnia projektantom możliwość zdobycia dodatkowego doświadczenia z zakresu tworzenia form odzieży i ich kreatywnego modelowania w międzynarodowym środowisku.

Czas trwania: 10 tygodni

Data rozpoczęcia: najbliższy 10 sierpnia 2017

Miejsca: Londyn, Wielka Brytania

Koszt: ok. 7 000 funtów

 

Stylizacja Modowa

The Condé Nast College of Fashion & Design powstała z ramienia słynnego domu wydawniczego Condé Nast (które odpowiada za publikację m.in. magazynu Vogue) w 2013 roku, oferując szereg kursów poświęconych modzie. Podczas tygodniowego treningu stylizacji modowej (Fashion Styling Course) studenci zrealizują pomysły na własną sesję zdjęciową, wykreują wraz z profesjonalistami własne obrazy modowe oraz stworzą koncepcję lookbook’ową akcesoriów.

Podczas zajęć poszerzą również wiedzę na temat fotografii ulicznej, tworzenia edytoriali i stron shoppingowych, stylizowania gwiazd i sposobów wyodrębniania trendów. Słuchacze dowiedzą się również, jak pracują agencje modowe, skąd pozyskiwane są rzeczy do sesji zdjęciowych oraz czym różni się praca nad edytorialem i sesją reklamową.

Czas trwania: 5 dni

Data rozpoczęcia: 25 września

Miejsce: Londyn, Wielka Brytania

Koszt: 840 funtów

 

ZOBACZ TEŻ: TOP 10 NAJLPESZYCH STYLISTÓW W BRANŻY MODY

 

Podstawy Projektowania Mody

Esaie Couture Design School w Nowym Yorku oferuje 4-tygodniowe wprowadzenie do projektowania mody, które skierowane jest do osób chcących podjąć dalsze studia specjalistyczne w tej dziedzinie. Kurs pozwala uczestnikom zrozumieć fundamenty zawodu projektanta mody, który ma szanse odnieść sukces na rynku. Tym, w których zaskoczy kreatorska iskra, szkoła oferuje 6-miesięczne kursy tworzenia odzieży i pracy nad własnym portfolio. Podczas zajęć przekazywana jest wiedza na temat historii mody, trendów oraz technik ich poszukiwania, materiałoznawstwa, tworzenia rysunków technicznych (flats) i tablicy inspiracji (mood boards oraz design boards).

Czas trwania: 4 tygodnie (niepełny wymiar godzin)

Data rozpoczęcia: wrzesień 2017

Miejsce: Nowy Jork, Stany Zjednoczone

Koszt: 350 dolarów

 

Tworzenie kolekcji t-shirtów artystycznych

Jedna z najlepszych szkół designu na świecie, londyńska Central Saint Martins może pochwalić się niezwykle bogatą ofertą krótkich kursów, które prowadzi przez cały rok akademicki i podczas wakacji. 4-dniowe szkolenie ma na celu stworzenie kolekcji artystycznych t-shirtów i towarzyszących im dodatków oraz przygotowanie całości do produkcji. Przez poszczególne etapy projektowania studentów przeprowadzą profesjonaliści najwyższej klasy.

Czas trwania: 4 dni (pełen wymiar godzin)

Data rozpoczęcia: 29 sierpnia

Miejsce: Londyn, Wielka Brytania

Koszt: 580 funtów

 

POLECAMY: 9 NAJLEPSZYCH SZWALNI W POLSCE

 

Projektowanie Mody Męskiej: Wakacyjne studia zagranicą

Summer Study Abroad to również propozycja przygotowana przez słynną Central Saint Martins w Londynie. Intensywny, 3-tygodniowy kurs projektowania odzieży męskiej to pełnowartościowe doświadczenie dla aspirujących designerów. Prowadzący przekażą Wam wiedzę dotyczącą technik poszukiwania i analizy inspiracji oraz poszczególnych etapów projektowania. W grafiku zajęć znajdują się podstawy konstrukcji odzieży (opartej na rzeczach vintage), a dodatkowym założeniem kursu jest spojrzenie na modę męską w kategorii produktu użytkowego.

W celu osiągnięcia trójwymiarowego efektu finalnego, zasilonego przez cyfrowe portfolio, od studentów wymaga się skupienia oraz efektywnej i ciężkiej pracy. 

Czas trwania: 3 tygodnie (pełen wymiar godzin)

Data ropoczęcia: 3 lipca

Miejsce: Londyn, Wielka Brytania

Koszt: 1795 funtów

 

Projektowanie Mody we włoskim stylu

Miesięczny kurs projektowania ubioru na włoskiej Polimodzie to wielowymiarowe szkolenie z teorii i technik niezbędnych współczesnemu designerowi. Harmonogram zajęć został ułożony tak, aby rozwijać potencjał kreatywny studentów, skupiając się na trendach, projektowaniu odzieży, butów i akcesoriów, a także poszerzyć ich wiedzę dotyczącą materiałoznawstwa i sztuki tworzenia spójnej kolekcji.

Uczestnicy zdobędą również umiejętności robienia wykroju, szycia i upinania. Kurs zwraca uwagę na kreatywną stronę projektowania: research i tworzenie wizji koncepcyjnej, a także pracę z prototypem.

Czas trwania: 1 miesiąc

Data rozpoczęcia: marzec/lipiec/wrzesień/grudzień

Miejsce: Florencja, Włochy

Koszt: od 3 000 do 4 000 euro

 

ZOBACZ TEŻ: BIZNES - DLACZEGO CHIŃCZYCY TRAKTUJĄ EUROPĘ JAK NAJWIĘKSZY NA ŚWIECIE OUTLET?

tagi: EDUKACJIA | KURSY MODOWE | BIZNES |

podobne artykuły