Logotyp serwisu lamode.info
UCZ SIĘ MODY: 8 WAKACYJNYCH KURSÓW W POLSCE

UCZ SIĘ MODY: 8 WAKACYJNYCH KURSÓW W POLSCE

Projektowanie, szycie, konstrukcja i makijaż - zobaczcie!

Spis treści

1. WAKACYJNE KURSY MODOWE W POLSCE

2. KURS KROJU I SZYCIA DLA ŚREDNIOZAAWANSOWANYCH

3. RYSUNEK ŻURNALOWY Z ELEMENTAMI PROJEKTOWANIA ODZIEŻY

4. PROJEKTOWANIE MODY I KOSTIUMÓW

5. WARSZTATY PROJEKTOWANIA UBIORU

6. HAUTE COUTURE Z ELEMENTAMI NO WASTE

7. INTENSYWNY KURS KROJU I SZYCIA

8. KREOWANIE MAKIJAŻU

9. KREATYWNE SZYCIE DLA ZAAWANSOWANYCH

WAKACYJNE KURSY MODOWE W POLSCE

Jeśli od dawna marzycie, aby rozpocząć w końcu swoją przygodę z projektowaniem mody lub już to zrobiliście, ale chcecie poszerzać swoją wiedzę i zdobywać nowe umiejętności związane z konstrukcją, szyciem, tworzeniem kostiumów, czy kreowaniem makijażu, te kursy są właśnie dla Was. Spośród wielu, dłuższych i krótszych, wakacyjnych szkoleń na terenie Polski wybraliśmy te, które wydały nam się najciekawsze, najbardziej przydatne i najbardziej ekscytujące. Po prostu warte Waszej uwagi.

 


KURS KROJU I SZYCIA DLA ŚREDNIOZAAWANSOWANYCH

Warszawski Splot Artystyczny to miejsce, które żyje modą każdego dnia – nawet podczas wakacji. W ich ofercie znaleźć można przeróżne kursy modowe dla dorosłych i młodzieży. Naszą uwagę zwrócił tygodniowy kurs kroju i szycia dla średniozaawansowanych, który daje możliwość tworzenia nieco bardziej skomplikowanych elementów ubioru. Program zajęć obejmuje modelowanie gotowych krojów, odszywanie kołnierzy, rękawów, mankietów, czy wszywanie krytych suwaków i podszewki.

Czas trwania: 1 tydzień

Data rozpoczęcia: 24 lipca

Koszt: 600 pln (niepełny wymiar godzin, materiały w cenie kursu)

Miejsce: Warszawa

 

RYSUNEK ŻURNALOWY Z ELEMENTAMI PROJEKTOWANIA ODZIEŻY

Jedna z najlepszych szkół modowych w Polsce MSKPU organizuje wakacyjny kurs nauki nie prostej materii – rysunku żurnalowego. Skierowany jest do osób, które lubią rysować i chcą dalej eksperymentować z formą, tkaniną, kolorem, czy pozą modelki.  To również kreatywna wymiana inspiracji, a efektem warsztatów będzie mini portfolio uwzględniające stworzone prace i moodboard'y. Program obejmuje także szkicowanie sylwetki w różnych pozach, nanoszenie ubrań i naukę technik kolażu i kompozycji.

Czas trwania: 5 dni (tryb dzienny lub wieczorowy)

Data rozpoczęcia: 21 sierpnia

Koszt: 350 pln (niepełny wymiar godzin)

Miejsce: Warszawa

 

PROJEKTOWANIE MODY I KOSTIUMÓW

Warszawska Fundacja Atelier prowadzi zajęcia warsztatowe dla osób zainteresowanych projektowaniem i stylizacją ubioru oraz projektowaniem kostiumów teatralnych, filmowych lub scenicznych. W trakcie zajęć uczestnicy tworzą własne ubrania, kolekcje, czy przygotowują portfolio potrzebne na studia wyższe związane z modą. Prowadząca, Agata Tuchman, porusza również zagadnienia z historii mody XX wieku, uczy jak łączyć struktury, desenie i formy. Omawiane są zagadnienia dotyczące możliwości działań na rynku pracy.

Czas trwania: w każdą niedzielę, 14:00-16.30

Koszt: bezpłatne

Miejsce: WarszawaWARSZTATY PROJEKTOWANIA UBIORU

Krakowskie Szkoły Artystyczne nie pozostają w tyle za Warszawą. W wakacyjnej ofercie pojawił się m.in. bardzo ciekawy kurs projektowania ubioru. W harmonogramie warsztatów znajdzie się czas na omówienie obecnych trendów, szkolenie z tworzenia moodboard’ów, projektowania sylwetek zgodnie z inspiracją, szycie maszynowe i ręczne, pracę na manekinie, omówienie zasad tworzenia kolekcji oraz sesję zdjęciową zrealizowanych kreacji.

Czas trwania:  4 dni

Data rozpoczęcia: 21 sierpnia

Koszt: 390 pln

Miejsce: Kraków

 

HAUTE COUTURE Z ELEMENTAMI NO WASTE

To kolejne, niezwykle ciekawe warsztaty, które przygotowały Krakowskie Szkoły Artystyczne. Kurs ten pozwala przede wszystkim zdobyć cenną umiejętność kreatywnego szycia z uwzględnieniem odpowiedniego wyboru materiałów, szwów, wykończenia i dodatków krawieckich. Podczas zajęć dodatkowo podejmowane są tematy szycia i wykańczania ręcznego, używane w technice haute couture. Słuchacze poznają także wskazówki dotyczące krojenia form, nauczą się właściwie prasować oraz dobierać narzędzia podczas szycia.

Czas trwania: 4 dni

Data rozpoczęcia: 28 sierpnia

Koszt: 390 pln

Miejsce: Kraków

 

INTENSYWNY KURS KROJU I SZYCIA

7 CM to poznańska szkoła projektowania ubioru, konstrukcji i technik krawieckich, która zachwyca nowoczesnym podejściem do rzemiosła. Podczas wakacji słuchacze mogą skorzystać z dodatkowego, intensywnego kursu kroju i szycia – do wyboru mają spódnicę, spodnie, bluzkę i sukienkę.

Czas trwania: 1 tydzień

Data rozpoczęcia: 24 lipca, 21 sierpnia (pełen wymiar godzin)

Koszt: 990 pln

Miejsce: Pozań

 

KREOWANIE MAKIJAŻU

WSSiP w Łodzi prowadzi niepowtarzalne warsztaty ze sztuki makijażu. Uczestnicy nauczą się projektować i wykonywać makijaż korekcyjny, inspirowany, fashion oraz robić go produktami innymi niż do tego przeznaczone. Dowiedzą się także, jak kreować makijaż nawiązujący do lat 20., 50., czy epoki baroku. Kurs prowadzony jest na Wydziale Wzornictwa przy Katedrze Projektowania Ubioru Wyższej Szkoły Sztuki i Projektowania.

Czas trwania: 40 godzin

Data rozpoczęcia: różne terminy, od lutego do czerwca

Miejsce: Łódź

 

KREATYWNE SZYCIE DLA ZAAWANSOWANYCH

W ofercie gdyńskiej szkoły Kappa Design Concept uwagę zwrócił kurs dla nieco bardziej zaawansowanych pasjonatów mody. Tematyka warsztatów obejmuje konstrukcję spódnicy (z klinów, z koła), modelowanie rękawów (marszczony, poszerzony na linii dołu, z bufką) i kołnierzy, przenoszenie zaszewek oraz różne sposoby wykończenia dekoltu. Zajęcia prowadzone są w małych, maksymalnie 7-osobowych grupach.

Czas trwania: 2 miesiące (105 godzin)

Data rozpoczęcia: 7 września

Koszt: 2650 pln

Miejsce: Gdynia

POLECAMY: UCZ SIĘ MODY ZAGRANICĄ - 7 KURSÓW WARTYCH ŚWIECZKI

tagi: MODA | EDUKACJA |

podobne artykuły