Logotyp serwisu lamode.info
NAJLEPSZE SZKOŁY MODOWE W POLSCE

NAJLEPSZE SZKOŁY MODOWE W POLSCE

Gdzie w Polsce warto studiować modę? Zobaczcie - te szkoły spełniają marzenia!

Spis treści

1. Lista najlepszych szkół modowych w Polsce

2. VIA MODA

3. MSKPU

4. SAPU

5. SCHOOL OF FORM

6. PAŃSTWOWE SZKOŁY MODY W POLSCE

Lista najlepszych szkół modowych w Polsce

 

VIA MODA

Szkoła Wyższa w Warszawie Via Moda, oferuje studia I stopnia na kierunku Projektowanie Ubioru i Zarządzanie Technologią, Komunikacja w Modzie i Projektowanie Marki oraz Projektowanie dla Gastronomii – Food Design. Trwające 7 semestrów studia (zarówno w trybie dziennym, jak i zaocznym), po obronie pracy dyplomowej pozwalają na zdobycie tytułu licencjata. 

Pierwsza specjalność, która interesuje nas najbardziej, dedykowana jest przyszłym projektantom, technologom odzieży, a także przyszłym menagerom produktu. W trakcie nauki studenci realizują projekty wykorzystując najnowsze technologie i profesjonalne programy wsparcia z obszaru CAD.

Po ukończeniu I etapu możliwe jest kontynuowanie nauki na studiach podyplomowych z Zarządzania w Sektorach Mody, Prognozowania Trendów w Obszarach Mody, Komunikacji i PR w Modzie, na kierunku Art Director, Stylista & Visual Mechandiser lub Projektowanie Dzianin – Innowacyjne Technologie. 

Czesne na Via Moda wynoszą 1350 zł/miesiąc. Więcej informacji o szkole znajdziecie tutaj.

viamoda(fot. @viamodaenjoy/Instagram)

 

MSKPU

Kolejną, godną polecenia uczelnią modową w Polsce jest MSKPU – Międzynarodowa Szkoła Kostiumografii i Projektowania Ubioru w Warszawie. To szkoła, która stawia na projektowanie ubioru oraz kostiumografię i pochwalić się może doskonale doświadczoną kadrą wykładowców – zajęcia prowadzi tam m.in. Mariusz Przybylski, Weronika Pietras (projektantka marki Simple), Magdalena Rozenfeld (projektantka, reżyserka pokazów), Andrzej Foder (główny projektant mody męskiej w markach Modesta, Wólczanka i PAWO (do chwili obecnej)) oraz Magdalena Płonka – dyrektor uczelni i autorka książki Etyka w modzie – CSR w przemyśle odzieżowym.

MSKPU zwraca uwagę nie tylko tym, że w 2016 roku wszystkie ogólnopolskie konkursy wygrali jej studenci, ale też wspaniałymi absolwentami, wśród których warto wymienić m.in. Magdę Butrym, Sylwię Rochalę, Kas Kryst, Magdalenę Floryszczyk, czy Annę Pitchuginę. Studia dyplomowe (w trybie dziennym lub zaocznym) trwają tu 5 semestrów i kończy je pokaz dyplomowy.

Czesne na MSKPU wynosi 560 zł/miesiąc. Więcej o szkole i zasadach rekrutacji dowiecie się tutaj.

mskpu(fot.@mskpu/Instagram)

 

SAPU

Dla tych, którzy od Warszawy wolą zdecydowanie Kraków, świetną propozycją jest prywatna uczelnia mody SAPU – Szkoła Artystycznego Projektowania Ubioru.  Studenci, oprócz standardowych zajęć ze szkolną kadrą, do której należą m.in. Wojciech Bednarz (główny projektant Vistula) i Pat Guzik (zwycieżczyni EcoChic Design Hongkong), mogą uczestniczyć w cennych wykładach prowadzonych przez Karolinę Pięch (projektantka w domu mody Balenciaga) czy Carol Morgan (wykładowca Central Saint Martins w Londynie).

 

ZOBACZ TEŻ: NAJLEPSZE SKLEPY Z TKANINAMI W WARSZAWIE

Słuchacze z Polski mogą również dołączyć do międzynarodowej grupy Fashion College, gdzie zajęcia odbywają się w języku angielskim. Absolwenci otrzymują dyplom z tytułem Projektant Mody i mogą podjąć studia wyższe na poziomie BA, Ma lub PhD. SAPU to jak dotąd jedyna w Polsce prywatna szkoła mody, która otrzymała Honorową Złotą Nitkę za wyjątkowe osiągnięcia w kształceniu projektantów. Jest również głównym organizatorem ważnego wydarzenia na modowej mapie Polski, Cracow Fashion Week, które odbędzie się w dniach 10 - 17 marca 2018 roku. 

Czas trwania nauki na tej uczelni to również 5 semestrów (w trybie dziennym lub zaocznym). Czesne wynoszą odpowiednio 470 i 430 zł/miesiąc. Więcej o szkole i zasadach rekrutacji dowiecie się tutaj.

(fot. @sapu/Instagram)

 

 

SCHOOL OF FORM

School of Form to niezwykle ciekawa szkoła designu w Poznaniu, założona przez niekwestionowaną legendę światowego wzornictwa, Lidewij Edelkoort. Edelkoort przez 10 lat stała na czele Design Academy w Eindhoven i od wielu lat prowadzi w Paryżu firmę Trend Union, która specjalizuje się w przewidywaniu trendów i analizach strategicznych.

Obecnie SOF jest częścią uniwersytetu SWPS i oferuje studia I i II stopnia oraz studia podyplomowe. Na poziomie licencjackim słuchacze mogą wybierać spośród kierunków takich jak: Domestic Design, Communication Design, Fashion Design lub Industrial Design. Podczas 7 semestrów nauki zdobędą szeroką wiedzę teoretyczną oraz cenne umiejętności praktyczne, w czym pomogą im doskonale wyposażone studia i pracownie. Dzięki współpracy uczelni z firmami działającymi na rynku odzieżowym, studenci nabierają doświadczenia zawodowego, odbywając staże, praktyki i uczestnicząc we wspólnych projektach.

Czesne w School of Form (w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym) wynoszą 1566 zł/miesięcznie. Więcej o szkole i zasadach rekrutacji dowiecie się tutaj.

sof(fot. @schoolofform/Instagram)

PAŃSTWOWE SZKOŁY MODY W POLSCE

Oprócz prywatnych szkół: Via Moda, MSKPU, SAPU i School of Form, w Polsce kierunki modowe oferują także uczelnie państwowe – ASP w Łodzi (Wydział Tkaniny i Ubioru) oraz ASP w Warszawie (Katedra Mody na Wydziale Wzornictwa).

Absolwentami łódzkiej szkoły są dobrze nam znani Łukasz Jemioł, duet Paprocki&Brzozowski, Michał Szulc, Rafał Michalak i Ilona Majer (MMC Studio), Dawid Woliński, czy Ranita Sobańska. Chociaż znacznie młodsza, bo działająca dopiero od 2010 roku Katedra Mody w Warszawie nie może pochwalić się jeszcze równie rozpoznawalnymi nazwiskami, to w jej murach rozwinęło się już wiele talentów – w tym Michał Mrzygłód, który od kilku sezonów jest absolutnym objawieniem polskiej mody.

POLECAMY: UCZ SIĘ MODY - 8 WAKACYJNYCH KURSÓW W POLSCE

tagi: SZKOŁY MODY | MSKPU | VIA MODA | SAPU | SCHOOL OF FORM | EDUKACJA |

podobne artykuły