Logotyp serwisu lamode.info
TELFAR LAUREATEM CFDA/VOGUE FASHION FUND 2017

TELFAR LAUREATEM CFDA/VOGUE FASHION FUND 2017

Znacie tę markę?

Spis treści

1. CFDA/VOGUE FASHION FUND 2017

2. TELFAR - NAJLEPSZA MŁODA MARKA Z USA 2017

3. TELFAR - KOLEKCJA WIOSNA LATO 2018

Znacie markę Telfar? Jeżeli jeszcze nie, to warto nadrobić zaległości, bo właśnie została laureatem prestiżowego konkursu dla młodych talentów w USA - CFDA /Vogue Fashion Fund!

CFDA/VOGUE FASHION FUND 2017

CFDA (Council of Fashion Designers of America) powołało do życia nagrodę CFDA/Vogue Fashion Fund, aby wyróżniać młode talenty świata mody z USA. Co roku do rywalizacji o 400 tys. dolarów i wsparcie mentorskie ekspertów staje 10 marek.

W 2017 roku kapituła CFDA/Vogue Fashion Fund nominowała następujące marki: Jordan Askill, Ahlem, Chromat, Dyne, Glemaud, RtA, Telfar, Vaquera, Mateo i Sandy Liang. Do kolejnego etapu przeszło trzy firmy: Ahlem, Chromat i Telfar. Jak już wiemy, nagroda główna trafiła do Telfara Clemensa, ale założyciele dwóch pozostałych marek: Becca McCharen-Trand i Ahlem Manai-Platt również nie pozostali bez wsparcia i otrzymali na rozwój swoich firm po 150 tys. dolarów.

Steven Kolb (CFDA), Anna Wintour, Telfar Clemens, Diane von Furstenberg (fot. Instagram.com/voguemagazine)

WIĘCEJ: CFDA/VOGUE FASHION FUND 2017 - NOMINOWANI

TELFAR - NAJLEPSZA MŁODA MARKA Z USA 2017

TELFAR to uniseksowa nowojorska marka założona przez Telfara Clemensa w 2005 roku. "Nie jest dla ciebie - jest dla każdego" - czytamy w zakładce "About" na telfar.net. Twórca i projektant sam opisuje swój brand jako "horyzontalny, demokratyczny i uniwersalny", a jego odbiorca to społecznie zorientowany konsument.

TELFAR - KOLEKCJA WIOSNA LATO 2018

Wiosenna kolekcja Telfar to dekoncentracja klasy, aspiracji, płci i tożsamości odnosząca się do jego dzieciństwa w Queens. Podczas pokazu modele i modelki spacerowali i witali się z redaktorami, stylistami i innymi gośćmi, co miało wzmocnić manifest Clemensa, w którym zawierają się dialog, łamanie barier oraz wypełnianie przepaści pomiędzy obserwatorem a obserwowanym.

Zobaczcie w galerii całą kolekcję na sezon wiosna lato 2018 i poznajcie bliżej wizję Telfar!

tagi: Telfar | CFDA/Vogue Fashion Fund | CFDA | nagrody |

podobne artykuły