PL / EN
Logotyp serwisu lamode.info
FARFETCH OTWIERA SKLEP PRZYSZŁOŚCI

FARFETCH OTWIERA SKLEP PRZYSZŁOŚCI

Gigant internetowy z luksusową modą połączy koncept online’u i tradycyjnego sklepu. Jesteście ciekawi?

Store of the Future

Podczas zeszłotygodniowej Conde Nast International Luxury Conference, José Neves, założyciel globalnej platformy internetowej sprzedającej luksusową modę ponad 700 marek, Farfetch, mówił o swojej wizji przyszłości handlu. Jego zdaniem obecne zaawansowanie technologii pozwala na pozbycie się ograniczeń związanych z czasem i uczynić to, czego doświadcza konsument, bardziej ludzkim. Wczoraj rano, portugalski przedsiębiorca ujawnił, że plany te zamierza przekuć w działania – już wkrótce powstać ma pierwszy Sklep Przyszłości (Farfetch’s Store of the Future). Innowacyjne rozwiązanie sprzedażowe ma łączyć w sobie świat online z rzeczywistym, a pozyskiwane dane mają służyć do uatrakcyjnienia całego doświadczenia sprzedażowego.

FARFETCHFarfetch już wkrótce zamierza otworzyć pierwszy Store of the Future (fot. Farfetch/Instagram)

Ewolucja przemysłu modowego

 Handel fizyczny sięga dziś 93% całej sprzedaży, i nawet przy onlinie rosnącym z dużą szybkością, w 2025 roku wciąż będzie sięgał blisko 80%, tłumaczył Neves. Podczas gdy klienci przebywają w sklepie, sprzedawcom potrzebne jest narzędzie do zbierania informacji o nich, tak samo jak dzieje się to w świecie wirtualnym. Sklep przyszłości ma na celu uwidocznienie im tego, co rzeczywiście dzieje się w sklepie i szybką analizę – to rodzaj ciasteczek offline, które będą kontynuacją wszechobecności, którą obserwujemy w internecie. Połączenie tych dwóch sklepów (online i offline) to kolejny etap ewolucji przemysłu modowego, który ma zapewnić klientom jeszcze bardziej luksusowe doświadczenie, dodaje.

ZOBACZ TEŻ: DLACZEGO EDWARD ENNINFUL JEST DOBRYM WYBOREM DLA VOGUE'A?

FARFETCHKonferencja Conde Nast poświęcona sprzedaży dóbr luksusowych (fot. Josefarfetch/Instagram)

Browns podejmie się eksperymentu

Pierwszą, która skorzysta z innowacyjnej strategii Farfetch Sklep Przyszłości, będzie firma Browns, kupiona przez giganta online’u w 2015 roku oraz Thom Browne.

POLECAMY: NOWA ERA LUKSUSU: MIEĆ VERSUS CZUĆ

Jesteśmy bardzo podekscytowani tym, że zostaliśmy wybrani przez Farfetch i nie możemy doczekać się momentu, kiedy w naszym nowojorskim butiku będziemy mogli zachwycić klientów nowym serwisem, mówi CEO domu mody Browns, Rodrigo Bazan.

farfetchFarfetch jest gigantem interenetowym sprzedającym modę luksusową ponad 700 marek (fot. Farfetch/Instagram)

video

CHANEL CRUISE 2022/23

tagi: FARFETCH | BIZNES | NEWS |

podobne artykuły