PL / EN
TOP 10 POKAZÓW JESIEŃ ZIMA 2017

TOP 10 POKAZÓW JESIEŃ ZIMA 2017

Nowy Jork, Londyn, Mediolan i Paryż - ten miesiąc upłynął pod znakiem fashion weeków. Zobaczcie 10 najlepszych pokazów!

  1. CALVIN KLEIN, NEW YORK FASHION WEEK; RAF SIMONS.

W swoim debiucie dla marki Calvin Klein Raf Simons olśnił wszystkich – a przede wszystkim całą Amerykę, łącząc ją i solidaryzując na łamach jednej, doskonałej kolekcji stworzonej oczami outsidera. Pokaz w Nowym Jorku był przykładem mody najwyższych lotów, która zastanawia się nad problemami współczesnego świata i udziela odpowiedzi w postaci inspirujących sylwetek.

MM

fot. East News

POLECAMY: CALVIN KLEIN READY-TO-WEAR JESIEŃ ZIMA 2017

 

2. GUCCI, MILAN FASHION WEEK; ALESSANDRO MICHELLE.

Widowisko, które zafundował nam w tym sezonie włoski dom mody było milionowym zbiorem wyjątkowo pięknych, czasem nieco dziwacznych, kontrowersyjnych, a nawet śmiesznych elementów, które przemaszerowały niebezpiecznie blisko siebie tworząc swoiste mini – wystawy w okół poszczególnych sylwetek. Alchemik Alessandro Michelle swoją kolekcją nakłonił nas do refleksji – nie tylko nad modą, ale także nad złożonością i wielokulturowością otaczającego nas świata.

Gucci

fot. East News

POLECAMY: GUCCI READY-TO-WEAR JESIEŃ ZIMA 2017

 

3. BALENCIAGA, PARIS FASHION WEEK; DEMNA GVASALIA.

Na pewno znajdą się tacy, którzy nigdy nie docenią specyficznego rodzaju cynizmu, który pojawia się w projektach Demny Gvasalii. Ale w tym sezonie Gruzin zachwycił – przede wszystkim wyjątkową zdolnością do czerpania z archiwów, dorobku blisko stu letniego domu mody i tworzenia wytwornej mody inspirowanej prostymi przedmiotami codziennego użytku.

B

fot. East News

POLECAMY: BALENCIAGA READY-TO-WEAR JESIEŃ ZIMA 2017

 

4. SAINT LAURENT, PARIS FASHION WEEK; ANTHONY VACCARELLO.

Pokaz Saint Laurent na sezon jesień zima 2017 był nie tyle pokazem kolekcji, co geniuszu jej autora. W jego wypadku zbędne są jakiekolwiek rezencje – najlepszym dowodem na sukces jest radość i uznanie dla projektów samego Pierra Berge’a, legendarnego współzałożyciela YSL.

SA

fot. East News

POLECAMY: SAINT LAURENT READY-TO-WEAR JESIEŃ ZIMA 2017

 

5. ALEXANDER MCQUEEN, PARIS FASHION WEEK; SARAH BURTON.

Być może była to najlepsza kolekcja Sarah Burton, od kiedy objęła ona stanowisko dyrektora kreatywnego domu mody po tragicznej śmierci Alexandra. Absolwentka wydziału tekstyliów w Central Saint Martins w Londynie zachwyciła mistrzowskimi zdobieniami, pleceniami i wyszywaniami, które tchnęły niepowtarzalną siłę w inspirowaną Kornwalią kolekcję.

A

fot. East News

POLECAMY: ALEXANDER MCQEEN READY-TO-WEAR JESIEŃ ZIMA 2017

 

6. PRADA, MILAN FASHION WEEK; MUCCIA PRADA.

Nie ma wątpliwości, że w tym sezonie Muccia Prada może celebrować udany powrót do czasów świetności marki – surrealistycznej, nieco poważnej, ale zawsze seksownej i pociągającej. Dyrektor kreatywna udowodniła także, że świat mody idzie w parze ze światem polityki, tak samo jak kobiece piękno z inteligencją.

PP

fot. East News

POLECAMY: PRADA READY-TO-WEAR JESIEŃ ZIMA 2017

 

7. MARC JACOBS, NEW YORK FASHION WEEK; MARC JACOBS.

Nowojorski pokaz, który odbył się w całkowitej ciszy, był dla wielu prawdziwym zaskoczeniem i autentycznym momentem celebracji, ale i refleksji nad modą. Jacobs, który w tym sezonie chciał oddać hołd ulicy, gdzie narodził się hip hop, zrobił to z ogromną klasą, tworząc przy tym zadziorne i nieoczywiste sylwetki.

MJ

fot. East News

POLECAMY: MARC JACOBS READY-TO-WEAR JESIEŃ ZIMA 2017

 

8. DRIES VAN NOTEN, PARIS FASHION WEEK; DRIES VAN NOTEN.

Jubileuszowy pokaz belgijskiego projektanta był pięknym, świadomym manifestem kobiecej siły i indywidualności. Setna kolekcja była esencją tego, co skradło serca i zawładnęło umysłami fanów Dries van Noten dekady temu. Była to również okazja do tego, by zrobić krok milowy w etyce – marka po raz pierwszy w historii zrezygnowała z użycia futer naturalnych na rzecz sztucznych.

DV

fot. East News

POLECAMY: DRIES VAN NOTEN READY-TO-WEAR JESIEŃ ZIMA 2017

 

9. CHLOE, PARIS FASHION WEEK; CLARE WAIGHT KELLER.

Pożegnalna kolekcja Keller była lekko pragmatyczną, ale niezwykle ładną, marzycielską i inspirującą rozprawą na temat eskapizmu. A wszystko to zachowane w etosie pracy projektantki – eleganckie, dziewczęce, gotowe na przyjęcie przez rynek. My już tęsknimy za jej projektami i czekamy na debiut nowej dyrektor kreatywnej, Natachy Ramsey-Levi!

CHLOE

fot. East News

POLECAMY: CHLOE READY-TO-WEAR JESIEŃ ZIMA 2017

 

10. PROENZA SCHOULER, NEW YORK FASHION WEEK; JACK MCCOLLOUGH &LAZARO HERNANDEZ.

Wśród najlepszych nie mogło zabraknąć także duetu absolwentów Parson’s School of Design, który mimo, że żegna się z nowojorskim wybiegiem, zachwycił kolekcją pełną sprzeczności – gdzie futurystyczne formy, strzyżona wełna, lateks i róż stworzyły spójną i, nie bagatela, wyrafinowaną formułę. Gratulujemy!

pr

fot. East News

POLECAMY: PROENZA SCHOULER READY-TO-WEAR JESIEŃ ZIMA 2017

video

VICTORIA BECKHAM JESIEŃ ZIMA 2020/21

tagi: POKAZ MODY | FASHION WEEK | JESIEŃ ZIMA 2017 | TOP 10 NAJLEPSZYCH POKAZÓW |

podobne artykuły