PL / EN
Logotyp serwisu lamode.info
BALENCIAGA READY-TO-WEAR JESIEŃ ZIMA 2017

BALENCIAGA READY-TO-WEAR JESIEŃ ZIMA 2017

PFW: Demna Gvasalia z nosem w archiwach Cristóbala i okiem na codzienność. Wszystko o jesiennej kolekcji Balenciagi.

 

U nas jedna sylwetka inspiruje następną, skomentował po pokazie dyrektor kreatywny francuskiego domu mody Balenciaga, Demna Gvasalia. Studiowałem wszystkie lookbooki stworzone przez Cristóbala (Cristóbal Balenciaga, hiszpański projektant, ufundował dom mody Balenciaga w 1919 roku) i w wielu z nich modelki w charakterystyczny sposób podtrzymywały na sobie płaszcze i kurtki; tę pozę Gruzin postanowił wykorzystać przy tworzeniu najnowszej kolekcji na sezon jesień zima 2017, stosując mocno asymetryczne, przekrzywione zapięcia okryć wierzchnich.

B

fot. East News

W przeciwieństwie do silnie streetowej kolekcji Vetements, gdzie jest jednym z głównych designerów, w projektach dla Balenciagi Gvasalia chciał uchwycić nutę współczesnej wytworności, ale pod postacią prostych i użytkowych sylwetek.

Chociaż asymetryczne wiązania z początku mogą wydawać się nieco dziwaczne i przesadzone, projektantowi udało się zredefiniować młodzieńczość m. in. ołówkową spódnicą zrobioną na wzór wycieraczki samochodowej. Bo czerpanie inspiracji z przedmiotów codziennego użytku to jedna z ulubionych metod kreatywnych Gruzina; stąd na wybiegu zobaczyliśmy także kopertówki wyglądające niemal dosłownie jak lusterka samochodowe, naszyjniki jak pęki kluczy, czy kolczyki jak klamry od pasków do spodni.

B

fot. East News

Jednak show skradło dziewięć spektakularnych sukienek, które były znakomitą reinterpretacją tego, co Gvasalia znalazł w archiwach Balenciagi z lat 50.

POLECAMY: VALENTINO JESIEŃ ZIMA 2017. ROMANTYCZNE WOJOWNICZKI PICCIOLI'EGO!

B

fot: East News

wideo: Balenciaga Fall17/Full Show

Zobaczcie wszystkie sylwetki z pokazu Balenciaga Fall2017 w Paryżu!

video

CHANEL CRUISE 2022/23

tagi: POKAZ MODY | JESIEŃ ZIMA 2017 | PARIS FASHION WEEK | BALENCIAGA |

podobne artykuły