PL / EN
SONIA RYKIEL READY-TO-WEAR JESIEŃ ZIMA 2017

SONIA RYKIEL READY-TO-WEAR JESIEŃ ZIMA 2017

PFW: Kreatywny duch Soni Rykiel i Niki de Saint Phalle w niezwykłej kolekcji Julie de Libran. Przyjrzyjcie się sami!

Nie ma wątpliwości, że Sonia Rykiel pozostanie wieczną muzą domu mody jej imienia, ale obok niej pojawią się inne, jak ona sama, silne i niezależne kobiety, które staną się dla niego nowym źródłem inspiracji. Tworząc kolekcję na sezon jesień zima 2017, dyrektor artystyczna marki, Julie de Libran, zafascynowała się twórczością  i szafą artystki Niki de Saint Phalle. Zdałam sobie sprawę, że Sonia i Niki urodziły się w tym samym roku i dla obu kreatywność była sposobem na wyrażenie siebie, powiedziała za kulisami paryskiego wybiegu.

SONIA

fot. Sonia Rykiel/Instagram

Obie łączyło również zamiłowanie do koloru, co Libran podkreśliła przy użyciu piór i kwiatowych zdobień. Potraktowała ubrania jak płótno, pracując na klasykach wpisujących się w DNA marki – cygańskich sukienkach, swetrach, garniturach, trenczach; głównie w barwach czerni, bieli i granatu, stawiając akcent na proporcje i zdobienia.

SONIA

fot. East News

Pokaz otworzyła biała suknia z paskiem w talii z mocnego lnu z poszerzonymi rękawami i opływającymi ciało poprzecznymi falbanami - romantyczna, ale prosta w konstrukcji. To samo można powiedzieć o tych w kolorze khaki i granatu z wysoką stójką, bluzowatymi rękawami i różnobarwnymi lamówkami; wszystkie pęknie balansowały na granicy bogactwa i rozsądku.

 

wideo: Sonia Rykiel Fall 2017/Full Show

SONIA

fot. Sonia Rykiel/Instagram

Zobaczcie pozostałe looki z najnowszej kolekcji Sonia Rykiel jesień zima 2017!

POLECAMY: VALENTINO READY-TO-WEAR JESIEŃ ZIMA 2017

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez LAMODE.INFO (@lamodeinfo)

video

TOMASZ OSSOLIŃSKI WIOSNA 2022

tagi: POKAZ MODY | SONIA RYKIEL | JESIEŃ ZIMA 2017 | PARIS FASHION WEEK |

podobne artykuły