PL / EN
CALVIN KLEIN READY-TO-WEAR JESIEŃ ZIMA 2017

CALVIN KLEIN READY-TO-WEAR JESIEŃ ZIMA 2017

Genialny debiut Rafa Simons’a w Calvin Klein!

PIEŚŃ NA CZEŚĆ AMERYKI

Debiutancka kolekcja „By Appointment” Rafa Simons’a dla domu mody Calvin Klein otworzyła nowy rozdział w historii marki, interpretując na nowo jej korzenie i próbując ponownie wznieść na piedestał amerykańską modę. Podczas nowojorskiego tygodnia mody na sezon jesień zima 2017, pod postacią sześćdziesięciu pięciu damskich i męskich sylwetek, zobaczyliśmy pieśń na cześć solidarnej i zjednoczonej Ameryki.

Przeprowadzka nowego Dyrektora Kreatywnego z Europy do Stanów Zjednoczonych, które przechodzą obecnie wstrząsy na tle politycznym, okazała się inspiracją do pokazania Ameryki widzianej oczami outsidera. Najnowsza kolekcja Rafa Simons’a reprezentuje wszystkich jej obywateli, bez względu na rasę, orientację seksualną, poglądy polityczne i religijne. Czerpie z tego, co dla Ameryki jest tak charakterystyczne – połączenia siły z niewinnością, tradycji z innowacyjnością, klasycznego krawiectwa z technologią. W sylwetkach przeszłość przenika się z przyszłością, miasto z Dzikim Zachodem, Art déco ze sztuką użytkową.

POLECAMY: RAF SIMONS DYREKTOREM KREATYWNYM CALVIN KLEIN

 

CALVIN KLEIN NA NOWO

Projekt otwierający pokaz to utożsamienie marki Calvin Klein - klasyczne spodnie i koszula, ale tym razem w symbolicznych barwach Ameryki. Folia pokrywająca kurtki i płaszcze to metafora niewinności, tak jak przeźroczyste, cieliste topy odsłaniające ciała modeli i modelek, czy podarte na środku futbolowe bluzy.

Długo oczekiwany debiut belgijskiego projektanta w amerykańskim domu mody Calvin Klein zaowocował nie tylko doskonałą kolekcją. Był to Raf Simons w swojej najlepszej odsłonie – zastanawiający się nad zeitgeist, pytający o problemy współczesnego świata i udzielający odpowiedzi w postaci mody.

video

CHANEL JESIEŃ ZIMA 2020/21

tagi: POKAZ MODY | RAF SIMONS | JESIEŃ ZIMA 2017 | New York Fashion Week | CALVIN KLEIN |

podobne artykuły