PL / EN
RAF SIMONS DYREKTOREM KREATYWNYM CALVIN KLEIN

RAF SIMONS DYREKTOREM KREATYWNYM CALVIN KLEIN

Projektant obejmuje stanowisko ze skutkiem natychmiastowym!

Marka Calvin Klein ogłosiła, że jej nowym dyrektorem kreatywnym zostaje Raf Simons. Projektant obejmuje stanowisko ze skutkiem natychmiastowym, a nowa rola będzie obejmowała bardzo szeroki zakres obowiązków.

 

Odejście Rafa Simonsa w październiku poprzedniego roku z domu mody Dior było głośne, budziło wiele pytań i wątpliwości dotyczących kondycji branży oraz zapoczątkowało lawinę roszad na kluczowych stanowiskach. Długo spekulowano gdzie i kiedy zobaczymy jeszcze belgijskiego twórcę, jednak ten skupił się na rozwoju własnej autorskiej marki.

 

W kwietniu tego roku firma Calvin Klein potwierdziła, że Francisco Costa i Italo Zucchelli odchodzą z marki i pojawił się wakat na stanowisku dyrektora kreatywnego. Przy wymienianiu potencjalnych nazwisk, które mogą zastąpić duet projektantów, głównie mówiono o Rafie Simonsie ze względu na swoją minimalistyczną estetykę wpisującą się w DNA amerykańskiej marki. I stało się!

 

Belgijski kreator obejmuje stanowisko głównego projektanta Calvin Klein ze skutkiem natychmiastowym i będzie odpowiadał za światową strategię brandu oraz prowadził linie Calvin Klein Collection, Calvin Klein Platinum, Calvin Klein, Calvin Klein Jeans, Calvin Klein Underwear, a także Calvin Klein Home. Debiutant będzie nadzorował wszystkie aspekty związane z projektowaniem, globalnym marketingiem czy komunikacją.

 

Objęcie przez Rafa Simonsa stanowiska dyrektora kreatywnego oznacza doniosłe wejście w nowy rozdział Calvin Klein” – powiedział Steve Shiffman, CEO Calvin Klein Inc. Ostatnia decyzja zarządu firmy potwierdza tylko wdrażanie nowej globalnej strategii amerykańskiego brandu, której start ogłoszono w kwietniu tego roku wraz z odejściem Costy i Zuchelliego.

 

Nową kolekcję świeżo upieczonego dyrektora artystycznego CK zobaczymy w okolicach lutego, czyli będzie to linia na sezon jesień zima 2016. Nowojorska moda po przeprowadzce Rafa Simonsa do amerykańskiej metropolii z pewnością zyska nową jakość i powiew świeżości. Czekamy z niecierpliwością na pierwsze kroki projektanta!

 

fot. Instagram.com/CalvinKlein

video

SAINT LAURENT JESIEŃ ZIMA 2020/21

tagi: Raf Simons | CALVIN KLEIN |

podobne artykuły