PL / EN
GUCCI READY-TO-WEAR JESIEŃ ZIMA 2017

GUCCI READY-TO-WEAR JESIEŃ ZIMA 2017

Ekscentryczna kolekcja mistrza alchemii, Allesandro Michele’a na MFW17!

Z Londynu przenosimy się do Mediolanu, gdzie rozpoczęła się trzecia część światowego święta mody – Settimana della Moda, która od blisko sześćdziesięciu lat dwa razy do roku gości ponad 40 pokazów najwyższej klasy. A o to najlepszy tego przykład: Gucci jesień zima 2017. Zobaczcie niezwykłe widowisko autorstwa wybitnego alchemika, Allesandro Michelle’a!

 

Wideo: Gucci Fall Winter 17/Full Show

Zanim goście udali się do Ogrodu Alchemika, a w zasadzie do antymodernistycznego laboratorium, z którego eksperymenty mogli podziwiać potem na wybiegu, napis na zaproszeniach zapytał wprost: co macie zamiar zrobić z przyszłością? Musimy zwolnić, nie pozwolić modzie tak pędzić. Inaczej nie znajdziemy czasu na refleksję nad nią, odpowiedział później sam dowodzący włoskiego domu mody.

Gucci

fot. Gucci/Instagram

Widowisko, które zafundowało nam Gucci to milionowy zbiór pięknych, ale też dziwnych i śmiesznych elementów, które pomaszerowały niebezpiecznie blisko siebie. Każda pojedyncza sylwetka była swoistą mini-wystawą, perfekcyjnie wystylizowaną, z własnym zestawem dekoratorskich butów, biżuterii i torebką.

Gucci

fot. East News/Gucci Fall17

ZOBACZ TEŻ: BURBERRY READY-TO-WEAR JESIEŃ ZIMA 2017

Inspiracje i fascynacje Michele’a, ogrody, dziwacy, złożoność współczesnej wielokulturowości, wszystko to ujrzało światło dziennie pod postacią najnowszych projektów. Powstała niezwykle bogata, eklektyczna historycznie, fascynująca kolekcja pełna nadruków, zdobień i kryształów, w której nawet wnętrza i podeszwy butów zasłużyły sobie na najdrobniejszy stylizacyjny zabieg.

Na wybiegu zobaczyliśmy aż 6 polskich modelek - Klementynę Dmowską, Martę Dow i Marię Zakrzewską z agencji D'ivision oraz Kasię Oskard (Neva Models), Karo Michałowską (Rebel Models), a pokaz otworzyła Alex Kasperowicz z Raven Models. Gratulujemy!

Gucci

fot. D'vision/Facebook

Zobaczcie wszystkie looki Gucci jesień zima 2017!

video

TOM FORD WIOSNA LATO 2019

tagi: POKAZ MODY | GUCCI | JESIEŃ ZIMA 2017 | MILAN FASHION WEEK |

podobne artykuły