PL / EN
ALEXANDER MCQUEEN READY-TO-WEAR JESIEŃ ZIMA 2017

ALEXANDER MCQUEEN READY-TO-WEAR JESIEŃ ZIMA 2017

Niesamowita Sarah Burton wprawia publiczność w osłupienie kolekcją inspirowaną Kornwalią. Przyjrzyjcie się dokładnie!

Sarah Burton, dyrektor kreatywna domu mody Alexander McQeen, zawsze miała słabość do natury i historii. Jeszcze podczas studiów na Central Saint Martins, brytyjski projektant wziął ja na swoją pierwszą i jedyną asystentkę, która szybko urosła do miana znakomitego badacza tkanin i fanatycznej archiwistki wszystkich jego prac. Po tragicznej śmierci McQeen’a Burton objęła jego stanowisko, szybko dopuszczając do głosu osobiste fascynacje tajemniczymi siłami natury. Momentem przełomowym w tworzeniu najnowszej kolekcji było zetknięcie z krajobrazami i społecznościami odległej Brytanii, gdzie, jak twierdzi, poczuła potrzebę oddania się tradycji i historii tej ziemi.

mc

fot.Alexander McQueen/Instagram

W tym sezonie, Burton zabrała swój zespół do Kornwalii, gdzie starożytne kręgi kamienne przeplatają się ze średniowiecznymi kościołami, a pozostałości subkultury pogańskiej z szamanizmem. Początek paryskiego show w Pałacu Luksemburskim sprowokowało tajemnicze drzewo Cloutie, któremu ludzie zawierzają swoje życzenia, wieszając na gałęziach skrawki materiałów i wstążki. W Londynie, gdzie Burton pracuje w odosobnieniu z niewielkim zespołem (który stworzył m.in. suknię ślubną Kate Middleton), całkowicie dała porwać się wyobraźni. Inspiracje zaczerpnięte z Kornwalii przełożyła na niesamowite, ręcznie wyszywane i zdobione tkaniny, czy tweedy wyplatane swobodnie grubymi nićmi.

mc

fot. Alexander McQueen/Instagram

POLECAMY: MIU MIU JESIEŃ ZIMA 2017. DOSKONAŁA MODA W DOBRYM HUMORZE

W rezultacie, pokaz gęsto utkanej wyobraźnią kolekcji na sezon jesień zima 2017 zwyczajnie wprawił  publiczność w osłupienie. Białej koronce towarzyszyły całujące się gołębice, artystycznym tkaninom rodem z epoki średniowiecza wzory fauny i flory, płożące się nici, symbolika gwiazd i boga – słońca. Wrażliwości Burton nie umknęła jednak młodzieńcza energia, ukryta pod postacią długich, jakby niedokończonych włosów modelek, płaskich botków z ćwiekami, czy adidasów McQeena.

mc

fot. Alexander McQueen/Instagram

To, co zobaczyliśmy, można podsumować w kilku słowach: historia wielkiej Brytanii, siła kobiecości i energia młodości. Efekt? Znakomity.

wideo: Alexander McQeen Fall 2017/Full Show

Zobaczcie wszystkie sylwetki Alexander McQeen zaprojektowane przez Sarah Burton na sezon jesień zima 2017!

video

CZERWONE USTA TUTORIAL

tagi: POKAZ MODY | JESIEŃ ZIMA 2017 | ALEXANDER MCQUEEN | PARIS FASHION WEEK |

podobne artykuły