PL / EN
ROSZADY NA GŁÓWNYCH STANOWISKACH W MARKACH I DOMACH MODY (2017)

ROSZADY NA GŁÓWNYCH STANOWISKACH W MARKACH I DOMACH MODY (2017)

Zapraszamy na krótkie podsumowanie!

Odejście za odejściem, rozstania, transfery i awanse, ustępujący główni projektanci i nowi dyrektorzy kreatywni – czas podsumować gorący okres roszad na najważniejszych stanowiskach w domach modowych i znanych markach. Oto krótkie podsumowanie 2017 roku!

MARKI I DOMY MODY: ROSZADY NA STANOWISKACH

W marcu tego roku całą branżę mody obiegła wiadomość o odejściu genialnej Clare Waight Keller, która nową posadę znalazła u Givenchy, a fotel dyrektor kreatywnej Chloe przekazała Natachy Ramsey-Levi. Mimo obaw, była współpracownica Nicolasa Ghesquiere’a z Louis Vuitton pokazała świetną debiutancką kolekcję na sezon wiosna lato 2018. Trzy miesiące później obserwowaliśmy zmiany w innym czołowym domu mody – nowym dyrektorem artystycznym Lanvin został Olivier Lapidus, przejmując pałeczkę po Buchrze Jarrar. Kiedy wyartykułował plan stworzenia z marki francuskiego Michaela Korsa, świat mody na chwilę zamarł – jednak i jego pierwsza kolekcja okazała się przyzwoitą kontynuacją spuścizny Lanvin. Jednym z najświeższych doniesień pozostaje odejście Phoebe Philo z Celine, która służyła marce przez wiele długich lat, windując ją na szczyty rozpoznawalności i designerskiego kunsztu. Kto ją zastąpi? Jeszcze nie wiadomo, ale z pewnością nowemu dyrektorowi kreatywnemu poprzeczka zostanie zawieszona naprawdę wysoko.

Zobaczcie, jakie jeszcze zmiany zaszły na najwyższych stanowiskach znanych marek modowych. Zapraszamy do galerii poniżej!

video

CALVIN KLEIN WIOSNA LATO 2019

tagi: rynek | biznes | moda |

podobne artykuły