PL / EN
NUNO DA COSTA, CZYLI GENIUSZ MODOWYCH ILUSTRACJI

NUNO DA COSTA, CZYLI GENIUSZ MODOWYCH ILUSTRACJI

Samouk, którego talent od lat celebrują fani ilustracji modowej i największe światowe marki.

SZTUKA MODOWEJ ILUSTRACJI, CZYLI NUNO DA COSTA

Rozbity pomiędzy Lizboną a Londynem, samouk, którego talent celebrują od lat fani ilustracji modowych. Mowa o Nuno Da Costa, uznanym na całym świecie twórcy akwarelowych dzieł dla takich marek, jak Chanel, Dior, Balmain, Tiffany & Co., Mugler i dla największych branżowych magazynów: brytyjskiego i portugalskiego Vogue’a, niemieckiego Harper’s Bazaar, The Telegraph, czy Sunday Times.

NUNO 

Nuno da Costa dla Vogue Portugal

POLECAMY: ZBYT MAŁO CZASU, BY ODWRACAĆ WZROK OD CZEGOKOLWIEK. ROZMOWA Z MACIEJEM DURSKIM

Styl rysunków Nuno zaczął rozwijać się już w młodości, wraz z pojawieniem się zamiłowania do mody i sztuki. Jego najwcześniejszym wspomnieniem jest moment, w którym leżąc na podłodze w salonie i oglądając The Clothes Show zaczął rysować modelkę w czerwonej sukience Valentino, która nagle pojawiła się na wybiegu.

LOUIS 

Nuno da costa dla Louis Vuitton

NUNO DA COSTA: ŚWIATOWEJ SŁAWY ILUSTRATOR MODY

Jego kariera nabrała tempa w 2006 roku, kiedy do współpracy nad ośmiostronicowym edytorialem dla Wonderland Magazine zaprosił go sławny stylista fryzur i makijażu, Neil Moodie. Czas, który spędzili wspólnie w studiu, nakreślił jego dalszą podróż po świecie modowych ilustracji.

NUNONuno da Costa dla Harper's Bazaar Germany

Sukces Nuno oparł się na trzech filarach – solidnych umiejętności plastycznych, głębokiej wiedzy na temat mody i niekończącej się potrzeby odkrywania i łączenia ze sobą tradycyjnych technik, takich jak gouache, akwarela, tusz i pastele. Dzięki nim każda jego praca budzi ogromne zainteresowanie i stanowi o jego unikatowej tożsamości artystycznej.

ZOBACZ TEŻ: POKAZ LOUIS VUITTON CRUISE 2019

ANuno da Costa dla Acne Studios

Przez lata Nuno da Costa rozwinął swój niepowtarzalny, indywidualny styl. W jego rysunkach rozpoznajemy niezwykle płynne, mocne linie oraz artystyczne oko do koloru i tekstury. Bez względu na to, czy jest to prosta czarna kreska czy kolorowa, pełna detali ilustracja, sztuka Nuno da Costy skupia na sobie uwagę – dzięki swojej wrażliwości, wdzięczności i czystemu, kobiecemu pięknu, które z niej płynie.

wideo: behind the scenes with Nuno da Costa

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Agata Tanter (@agatatanter)

video

TOMASZ OSSOLIŃSKI WIOSNA 2022

tagi: Nuno da Costa | sztuka | moda | ilustracja |

podobne artykuły