Logotyp serwisu lamode.info
MAX MARA NA RYNKU POLSKIM

MAX MARA NA RYNKU POLSKIM

O ekspansji grupy Max Mara na polskim rynku rozmawiamy z Marcinem Powierzą, Dyrektorem Zarządzającym P.F.C. Sp. z o.o. przy okazji otwarcia flagowego salonu Max Mara w Warszawie.

Dlaczego to właśnie w Warszawie powstał flagowy salon Max Mara, zaznaczmy – jeden z największych w Europie Środkowo-Wschodniej?


Pomysł stworzenia salonu flagowego Max Mara właśnie tu, w Warszawie, wypłynął od samego prezesa marki, pana Luigi Maramotti’ego. Jakiś czas temu był on w Warszawie i zachwycił się naszym miastem. Niezwykle podobały mu się nasz entuzjazm podczas pracy, kontakt z klientami i dbałość o wystrój naszych butików. Wspólnie z właścicielem salonu, Powierza Family Company, podjęto decyzję o otwarciu pierwszego flagowego salonu w Europie Środkowo-Wschodniej.

 

 

Trwa kryzys ekonomiczny, jego skutki odczuwamy również w Polsce. Według prognoz specjalistów, rynek dóbr luksusowych miał być jednym z sektorów w najtrudniejszej sytuacji finansowej. Jednak marka Max Mara w Polsce radzi sobie bardzo dobrze.

 

To prawda - pomimo kryzysu, który nie mógł ominąć branży modowej, marka na polskim rynku rozwija się bardzo dynamicznie – w zeszłym roku otworzyliśmy drugi monomarkowy salon Weekend by MaxMara w warszawskim Klifie oraz dwa salony marek wchodzących w skład grupy Max Mara – Pennyblack w poznańskim Starym Browarze oraz pierwszy w Polsce salon marki I Blues w warszawskim Klifie.

 

W otwartym 17 marca salonie dostępne będą kolekcje pokazowe, czyli Sportmax Sfilata oraz MaxMara Sfilata. Będzie to również jedyny salon w Polsce, w którym będzie dostępna ekskluzywna linia Max Mara Atelier

 

 

Jak wygląda sytuacja marki na rynku światowym? W czym tkwi siła Max Mara?


W tym roku Max Mara świętuje 60-lecie istnienia marki. Jest to mocny brand, z długoletnią tradycją – pokazy nowych kolekcji odbywają się w Mediolanie nieprzerwanie od lat 60-tych ubiegłego wieku. Jednym z kluczy do sukcesu marki jest też umiejętność działania w zespole – każdy, od osób pracujących w zarządzie, przez projektantów, stylistów i dekoratorów wnętrz, aż po personel salonów na całym świecie wierzy w markę i ma świadomość najwyższej jakości sprzedawanego produktu. A gdy produkt ma tak wysoką jakość, obsługa także musi stanąć na wysokości zadania. Dlatego, my jako właściciele warszawskich salonów marek wchodzących w skład grupy Max Mara, szczególnie dbamy o profesjonalną sprzedaż i realizację naszej polityki jakości.

 

 

Czy w najbliższym czasie odbędą się pokazy kolekcji w Warszawie?


Potwierdzam - planujemy pokaz jesienno-zimowej kolekcji połączony ze świętowaniem dziesięciolecia funkcjonowania salonu Max Mara zlokalizowanego w Atrium Centrum przy alei Jana Pawła II 27.

 

 

Czy planujecie Państwo otwarcie kolejnych butików marki Max Mara w Warszawie?


Oczywiście mamy plany dalszego rozwoju. Obecnie pracujemy nad otwarciem trzeciego salonu Weekend Max Mara i kolejnego salonu Marella.

 

 

Na koniec pytanie dotyczące aktualnych wiosenno – letnich trendów w modzie. Jakie one są w tym sezonie w Max Mara?


W tym sezonie Max Mara proponuje klasyczne, sportowe i ujednolicone kroje w neutralnej gamie kolorystycznej, połączonej z żywymi, soczystymi barwami w stylu lat 60-tych. Podstawą w całej kolekcji są rozszerzane spodnie z odkrytymi kostkami i podwyższonym stanem, marynarki oraz długie spódnice, wzmacniające efekt minimalizmu. Wyrazistości wiosenno-letnim strojom nadają groszki i paski. Nieodzownym elementem tego sezonu są różne akcesoria, takie jak torby, czy paski.

 

 

Dziękujemy za rozmowę.

tagi: marka | rynek | Max Mara |

podobne artykuły