PL / EN
JIL SANDER PO RAZ 3 ODCHODZI!

JIL SANDER PO RAZ 3 ODCHODZI!

Projektantka Jil Sander ponownie odeszła ze swojej marki! To już trzeci raz od czasu jej założenia. Poznajcie szczegóły!

To informacja, której nikt się nie spodziewał! Niespełna dwa lata temu powróciła do swojej marki. Zastąpiła tym samym Rafa Simonsa, który przejął stanowisko dyrektora kreatywnego domu mody Dior. Dziś ogłoszono, że Jil Sander odchodzi po raz trzeci!

 

Po raz pierwszy zrezygnowała ze stanowiska w 1999 roku po sprzedaniu 75% udziałów Jil Sander koncernowi Prada Group. Odeszła w następstwie sporów z jej prezesem Patrizio Bertelli, by powrócić ponownie, po rzekomym rozejmie w maju 2003 roku. Jednak zaledwie dwie kolekcje później, z powodu różnic nie do pogodzenia między nią a Bartellim, opuściła Jil Sander drugi raz.

 

Założycielka marki, którą nazwała swoim imieniem i nazwiskiem, porzuciła pracę w Uniqlo i powróciła po 8 latach przerwy w lutym 2012 roku. Objęła stanowisko, które przez 7 lat zajmował Raf Simons. Markę Jil Sander, stworzoną w 1968 roku, Niemka opuszcza, więc po raz trzeci od czasu jej założenia. Tym razem jednak, jak podała, z powodów osobistych.

 

Nie ogłoszono jeszcze, kto zastąpi Jil Sander. Wiadomo jednak, że kolekcję na sezon jesień zima 2014 stworzy zespół projektowy marki.

 

video

POKAZ MODY: DYPLOMY ASP

tagi: Jil Sander | marka Jil Sander | Jil Sander odchodzi | Raf Simons |

podobne artykuły