PL / EN
24H PRZED POKAZEM KOLEKCJI MMC WIOSNA LATO 2015

24H PRZED POKAZEM KOLEKCJI MMC WIOSNA LATO 2015

Chcecie wiedzieć, jak wyglądają przygotowania do pokazu z perspektywy projektanta? Sprawdźcie, jak swoje ostatnie 24h przed, opisują Ilona Majer oraz Rafał Michalak, czyli duet MMC.

Została już tylko doba. Zaledwie 24 godziny, by dopiąć wszystko na ostatni guzik. Jest niedziela i jutro o tej porze na wybieg powinny wyjść modelki ubrane w najnowszą kolekcję duetu MMC. Ale czy wyjdą? Póki co nie wszystko idzie zgodnie z planem.

 

 

NIEDZIELA


Trzecia doba przygotowań. Przez zarywanie kolejnej nocy nie ma czasu na stres związany bezpośrednio z pokazem. Tym bardziej, że pojawiają się kolejne problemy. Na próbie generalnej światła upada ostatecznie koncepcja oświetlenia, więc trzeba zaplanować wszystko od nowa. Noc przed pokazem ustawiane jest światło, kiedy o trzeciej w nocy ktoś w budynku zgłasza, że jest za głośno i trzeba zachować ciszę. A tam, na czterdziestym drugim piętrze apartamentowca Cosmopolitan, regularny plac budowy.

 

W niedzielę Ilona Majer – połowa duetu MMC – odebrała jeszcze ostatnie sukienki. Szybka ocena i okazje się, że trzeba zrobić małe poprawki, a że kolekcja uszyta została w Łodzi, pojawia się problem gdzie w Warszawie na szybko można coś poprawić. Zaczynają się poszukiwania pracowni krawieckiej.

 

24 H PRZED POKAZEM KOLEKCJI MMC

 

fot. Magdalena Wieczorek/LAMODE.INFO

 

PONIEDZIAŁEK

 

Pracownia znaleziona, a panie uproszone o ekspresowe tempo. Ilona o 8:00 jest na miejscu, ale okazje się, że potrzeba więcej czasu. Godzinę później według harmonogramu mają zacząć się przymiarki na których ma być, a Rafał Michalak (druga połowa duetu) ma dojechać później, bo czeka na dwie ostatnie sztuki w Łodzi. O 9:30 projektantka jest w drodze do Cosmopolitana i odbiera telefony pod tytułem: „Gdzie jesteś?”. Zaczyna się stres. Wpada spóźniona, ale wszystko jest pod kontrolą. Choreografka Kasia Sokołowska i stylistka Agnieszka Ścibior spokojnie pracują. Choć próby makijażu już były wcześniej, to trzeba dopilnować i zobaczyć jak w praktyce będą wyglądać dziewczyny. Ostatecznie zostaje zatwierdzony przez stylistkę. Zmianie natomiast ulegają włosy. Agnieszka ma wątpliwości, co do wcześniejszej koncepcji. Zatwierdzone.

 

Przed 15:00 Ilona musi odespać, bo inaczej zemdleje. Narasta u niej stres, natomiast Rafał jest spokojny. Projektantka zastanawia się nad tym, czy dostatecznie dużo czasu analizowali najlepsze opcje sylwetek.

 

Za nami już próba dźwięku i próba z artystami, którzy będą w czasie pokazu grać na żywo. Za moment próba generalna i szlifowanie z Kasią chodzenia.

 

O 18:00 pora żeby się przebrać, później projektanci nie będą mieć już czasu. Makijaż, włosy. Wszystko dopinane jest właściwie do ostatniej chwili. Ilona i Rafał martwią się: „Czy nasz artysta Daniel dojedzie?”. Musiał w tym dniu zagrać spektakl.

 

24 H PRZED POKAZEM KOLEKCJI MMC

 

fot. Magdalena Wieczorek/LAMODE.INFO

 

Przez cały poniedziałek tak naprawdę nie ma momentu wytchnienia. Dziewczyny do ostatniej chwili malują się i czeszą. Te, które są gotowe zaczynają się ubierać, a duet upewnia się czy wszystko wygląda, jak powinno. Emocje sięgają zenitu. Zaczynamy…

 

Już po wszystkim. Ulga. „Poszło ok. Przed nami najmilsza część wieczoru – lampka wina z gośćmi” – podsumowuje Ilona.

 

video

SAINT LAURENT JESIEŃ ZIMA 2018/19

tagi: MMC | pokaz kolekcji | pokaz mody | 24h przed pokazem | kolekcja | polska marka |

podobne artykuły