PL / EN
LOUIS VUITTON - POKAZ KOLEKCJI CRUISE 2016

LOUIS VUITTON - POKAZ KOLEKCJI CRUISE 2016

Poznajcie najważniejsze szczegóły, które powinniście wiedzieć o pokazie i kolekcji Louis Vuitton Cruise 2016 autorstwa Nicolasa Ghesquière

Nicolas Ghesquière, który na dobre zadomowił się już w Louis Vuitton, zaprezentował swoją kolejną kolekcję dla francuskiej marki. Poznajcie najważniejsze szczegóły dotyczące pokazu kolekcji Cruise 2016, gdzie pojawiły się najnowsze propozycje autorstwa Ghesquière'a! 

 

Miejsce pokazu


Na miejsce wydarzenia wybrano kalifornijskie Palm Springs - synonim American Dram i kolebkę amerykańskiego modernizmu lat 50. i 70., a wybieg zaaranżowano w ramach niezwykłej posiadłości The Bob and Dolores Hope Estate. Ten futurystyczny budynek zaprojektowany w 1973 roku, to dzieło amerykańskiego architekta Johna Lautnera. „Posiadłość ta stała się dla mnie inspiracją od momentu, gdy ją tylko zobaczyłem. Jestem zachwycony, że będę miał możliwość zaprezentować kolekcję Cruise 2016 w tak nadzwyczajnym miejscu” – tak Ghesquière komentował lokalizację jeszcze przed pokazem. 

 

Kolekcja


Ghesquière po raz kolejny wykorzystał w swojej kolekcji motywy przewodnie stylu lat 70., począwszy od palety kolorów, po kroje i charakterystyczne detale. Nie obyło się jednak bez nowoczesnych akcentów, do których projektant zdążył nas już przyzwyczaić. Co tym razem mogliśmy podziwiać na wybiegu? Pojawiły się m.in. utrzymane w stylu boho zwiewne sukienki maxi z kwiatowymi printami lub błyszczącymi aplikacjami. Nicolas postanowił zestawić je z ciężkim obuwiem, będącym uzupełnieniem większości pokazowych sylwetek. Oprócz tego zobaczyliśmy też wzorzyste krótkie kombinezony i szorty z podwyższonym stanem, czyli propozycje typowe dla międzysezonowych kolekcji. I tym razem projektant wykorzystał swoją ulubioną skórę, proponując ją w formie całych projektów (kurtki, płaszcze, topy i sukienki), ale również zwracających uwagę detali. Nie zabrakło także metalicznych motywów czy koronek, które do kolekcji Cruise 2016 wprowadziły odrobinę gotyckiego szyku. 

 

 

Muzyka, makijaż i fryzury


Muzyka: Flavien Berger: Leviathan (instrumental), Ryuichi Sakamoto - Rain

Makijaż: Pat Mc Grath

Fryzury: Paul Hanlon

 

 

Goście


W Palm Springs zostało zarezerowanych 800 pokoi dla celebrytów, dziennikarzy i klientów marki. Wśród gości zgromadzonych na pokazie nie zabrakło oczywiście muz projekatnta - Catherine Deneuve, Michelle WilliamsCharlotte Gainsbourg, a w pierwszym rzędzie zasiedli m.in. Miranda Kerr, Selena Gomez, Kanye West i wiele innych osobowości ze świata mody.

 

 

Polskie akcenty


Na wybiegu nie zabrakło polskich modelek - Magdaleny Jasek, Mai Salamon oraz Oli Rudnickiej.

 

 

Wszystkie pokazowe sylwetki możecie zobaczyć w naszej galerii. Zajrzyjcie koniecznie! 

video

PRADA - FILM "PAST FORWARD"

tagi: Louis Vuitton Cruise 2016 | pokaz mody | Louis Vuitton kolekcja Cruise 2016 | Nicolas Ghesquière |

podobne artykuły