PL / EN
TO JUŻ KONIEC KARIERY TERRY’EGO RICHARDSONA?

TO JUŻ KONIEC KARIERY TERRY’EGO RICHARDSONA?

W sieci właśnie pojawiła się petycja, która ma na celu zaprzestać zatrudnianiu kontrowersyjnego fotografa! O co chodzi? Sprawdźcie!

Na stronie internetowej change.org pojawiła się właśnie petycja, która wzywa wielkie marki, aby zaprzestały współpracować ze znanym, bardzo kontrowersyjnym fotografem – Terry Richardsonem. Portal swoją prośbę kieruje szczególnie do takich brandów jak : Vogue, H&M, Mango czy popularnej agencji modelek Supreme. Według change.org fotograf wykorzystuje modeli i modelki, poniżając ich przez robienie zdjęć, które zdaniem portalu ocierają się o pornografię. Swoją petycje argumentuje tym, że jest to nieprofesjonalne oraz bardzo nieodpowiedzialne i ma niekorzystny wpływ na psychikę ludzi biorących w danym projekcie udział.

 

 

Na tym nie koniec! Change.org twierdzi, że należy się bliżej przyjrzeć dotychczasowym efektom pracy Richardsona. Między innymi wzywa do podjęcia działań „zanim będzie za późno(!)”. Pod lupę mają trafić takie dzieła Terry’ego jak zdjęcie kobiety, która pozuje w koszu na śmieci, „oddając Richardsonowi seksualną przysługę”, czy jego dość kontrowersyjne oświadczenia typu : ” It’s not who you know, it’s who you blow. I don’t have a hole in my jeans for nothing”.

 

 

Przesada? Petycja ma obecnie 8000 podpisów. Myślicie, że uda się wyeliminować z branży legendarnego Terry’ego? My osobiście w to wątpimy, a nawet mamy nadzieję, że tak się nie stanie, gdyż nie wyobrażamy sobie braku kolejnych, genialnych edytoriali czy okładek mistrza!

 

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez LAMODE.INFO (@lamodeinfo)

video

GUCCI LINK TO LOVE

tagi: Terry Richardson | Terry Richardson petycja | Change.org | Terry Richardson kariera |

podobne artykuły