Logotyp serwisu lamode.info
H&M SPRZEDAJE NAJMNIEJ OD 10 LAT, ZARA ROŚNIE W SIŁĘ

H&M SPRZEDAJE NAJMNIEJ OD 10 LAT, ZARA ROŚNIE W SIŁĘ

W 2018 roku H&M zamierza zamknąć kolejne sklepy - przeczytajcie!

Spis treści

1. H&M SPRZEDAJE CO RAZ GORZEJ

2. RYNEK ODZIEŻOWY: SKLEPY BRICKS-AND-MORTAR

3. H&M: WSPÓŁPRACA Z ALIBABĄ

4. ZARA SPRZEDAJE CO RAZ WIĘCEJ

Gigant odzieżowy Hennes & Mauritz (H&M) planuje zamknięcie kolejnych sklepów, próbując ratować się przed złą sytuacją finansową – w ostatnim kwartale szwedzka grupa odnotowała największy od 10 lat spadek sprzedaży.

H&M SPRZEDAJE CO RAZ GORZEJ

Grupa, do której należy osadzony w Sztokholmie H&M, a także marki COS, Weekday oraz & Other Stories, ogłosiła w raporcie, że w ostatnim kwartale sprzedaż ich produktów spadła o 4%, podczas gdy analitycy agencji Reuters spodziewali się 2% wzrostu. Jak stwierdziła firma, sprzedaż w ciągu ostatnich 3 miesięcy była „znacząco poniżej oczekiwań”.

W wyniku powyższego, na giełdzie papierów wartościowych w Sztokholmie akcje H&M spadły w ubiegły piątek o 15%.

HMSalon sprzedaży H&M w Holandii (fot. materiały prasowe)

RYNEK ODZIEŻOWY: SKLEPY BRICKS-AND-MORTAR

Podczas gdy sprzedaż internetowa regularnie rosła w ostatnich miesiącach (u H&M i pozostałych marek należących do grupy), niskie przychody przyniosły sklepy stacjonarne. Zarząd wini za to trudny okres na rynku odzieżowym, związany ze zmieniającymi się zachowaniami konsumentów.

H&M: WSPÓŁPRACA Z ALIBABĄ

Rzecznik marki powiedział, że grupa będzie w najbliższym czasie otwierać mniej sklepów, przy jednoczesnym zamykaniu niektórych spośród już istniejących. Nie wiadomo jeszcze, które kraje zostaną dotknięte problemami finansowymi H&M, jednak pewna jest już współpraca marki z chińskim gigantem e-commerce Alibaba, która będzie sprzedawać produkty H&M poprzez platformę Tmall.

ZARASalon sprzedaży hiszpańskiej marki Zara (fot. materiały prasowe)

ZARA SPRZEDAJE CO RAZ WIĘCEJ

W przeciwieństwie do H&M (druga co do wielkości grupa odzieżowa na świecie), królujący na rynku hiszpański Inditex (Zara, Massimo Dutti, Pull&Bear, Bershka, Stradivarius) w ciągu ostatnich 9 miesięcy zanotował skok sprzedaży o 10%, co dało mu przychód równy blisko 16 miliardom funtów. W związku z obiecującymi prognozami finansowymi, w 2018 roku Zara zamierza otworzyć 30 kolejnych salonów sprzedaży na świecie.

POLECAMY: NAJPOPULARNIEJSZE MARKI LUKSUSOWE W POLSCE

 

tagi: HM | Inditex | rynek | news | ZARA |

podobne artykuły