PL / EN
NAJPOPULARNIEJSZE MARKI LUKSUSOWE W POLSCE

NAJPOPULARNIEJSZE MARKI LUKSUSOWE W POLSCE

Zobaczcie, jakie marki są najchętniej wybierane przez Polaków w segmencie mody, urody i dodatków!

Polskie Badania Czytelnictwa prezentują pierwszy w Polsce raport nt. czytelnictwa prasy wśród kupujących dobra luksusowe pt. „Luksus kocha prasę. Wysokie czytelnictwo prasy wśród kupujących dobra luksusowe”. „Prezentujemy raport z największego badania luksusowych marek w Polsce. Jest to także pierwsze na tym rynku ilościowe badanie mediów. W raporcie opisaliśmy segmenty rynku pod względem cech społecznych i zachowań konsumenckich. Prezentujemy rankingi marek luksusowych oraz czytelnictwo prasy, która jawi się jako medium silnie skorelowane z konsumpcją dóbr luksusowych, o wysokim zasięgu i affinity” – zapowiada Waldemar Izdebski, Prezes Polskich Badań Czytelnictwa.

Pełny raport znajdziecie TUTAJ. My skupimy się dzisiaj na przeglądzie najpopularniejszych wśród Polaków marek luksusowych w segmencie mody, urody, biżuterii i dodatków.

NAJCHĘTNIEJ KUPOWE MARKI LUKSUSOWE – ODZIEŻ

Wśród aspirujących kobiet i mężczyzn najchętniej wybieranymi markami luksusowymi są Lacoste, Hugo Boss, Calvin Klein oraz Tommy Hilfiger. W przypadków Polek z dochodami 5 tys. zł + na 3. miejscu pojawia się Prada, z kolei u mężczyzn zmiana jest nieznaczna.


NAJCHĘTNIEJ KUPOWE MARKI LUKSUSOWE – KOSMETYKI

Aspirujące kobiety najczęściej wybierają kosmetyki marek Hugo Boss, Christian Dior i Lancome, z kolei aspirujący mężczyźni – Hugo Boss, Lacoste oraz Giorgio Armani. W przypadku mężczyzn zarabiających powyżej 5 tys. zł pierwsza trójka się nie zmienia, z kolei u kobiet Christian Dior przesuwa się na pierwszą pozycję, a następnie pojawiają się Chanel i Hugo Boss.


NAJCHĘTNIEJ KUPOWE MARKI LUKSUSOWE – BIŻUTERIA I ZEGARKI

W segmencie biżuterii i dodatków najpopularniejszymi markami wśród aspirujących Polaków są Apart, W.Kruk i Swarovski. Osoby zarabiające powyżej 5 tys. zł nadal najchętniej wybierają Apart, a 2. miejscu jest Swarvoski, ale już na 3. lokacie pojawia się Rolex.


RAPORT „LUKSUS KOCHA PRASĘ” – WNIOSKI OGÓLNE

12,9% populacji Polski w wieku 18:59 lat to wielkość segmentu aspirujących na rynku marek luksusowych.

4,7% Polaków 18:59 lat, czyli 1,050 mln osób, osiąga dochody ponad 5 tys. zł i kupuje marki luksusowe.

Połowa ogółu kupujących marki luksusowe, kupuje marki tylko z jednej kategorii, najczęściej kosmetyków lub ubrań i butów.

Aspirujący i osoby o dochodach ponad 5 tys. zł (za wyjątkiem bogatych) kupują takie same luksusowe marki. Różnice mają ilościowy charakter.

68% kupujących marki luksusowe, którzy mają dochody ponad 5 tys. zł oraz 58% aspirujących, to mężczyźni. Rynek marek luksusowych to rynek mężczyzn.

290 tys. Polaków jest bogatych, tj. uzyskuje dochody powyżej 14 tys. zł lub ponad 16 tys. zł w przypadku prowadzenia działalności gospodarczej.

Co druga osoba bogata wydaje miesięcznie ogółem na kosmetyki ponad 500 zł, na ubrania ponad 2 tys. zł, ponad 500 zł na perfumy, kupiła w ciągu roku wysokiej klasy sprzęt elektroniczny, zaś co trzeci bogaty rocznie wydaje na wyjazdy turystyczne ponad 50 tys. zł

Osoba bogata to najczęściej 30- i 40-letni mężczyzna z wykształceniem co najmniej wyższym (31% ma wykształcenie ponad magisterskie), kierujący pracą innych (38% to menedżerowie wyższego szczebla). Bogaci to osoby o wysokiej pozycji zawodowej.

Badanie zostało zrealizowane przez Ogólnopolski Panel Badawczy Ariadna, zaś patronat nad raportem objęli: Związek Firm Public RelationsFundacja na rzecz reputacji marki Premium Brand.

video

BALENCIAGA JESIEŃ ZIMA 2018/19

tagi: rynek dóbr luksusowych | badanie |

podobne artykuły