PL / EN
GIVENCHY - HAUTE COUTURE WIOSNA LATO 2019

GIVENCHY - HAUTE COUTURE WIOSNA LATO 2019

Architektoniczna, strukturalna i zwyczajnie piękna kolekcja Clare Waight Keller.

W tym wszystkim chodziło mi o naprawdę świeży start, skomentowała po pokazie wiosennej kolekcji Givenchy haute couture 2019 Clare Waight Keller. Chciałam zacząć od białego płótna, nadać mu niesamowity kolor, potraktować wyjątkowymi technikami, uzyskać nowe struktury i architektoniczny charakter, dodała. Zobaczcie, co wydarzyło się podczas tygodnia wysokiej mody w Paryżu. 

ZOBACZ TEŻ: SCHIAPARELLI HAUTE COUTURE WIOSNA 2019

GIVENCHY - POKAZ KOLEKCJI HAUTE COUTURE WIOSNA LATO 2019

Rezultat był wyrazisty, piękny, ale i nie raz zastanawiający. W swoim podejściu do couture Keller przemyślała nie tylko modę na dzień, ale i tą na czerwony dywan, a jej teoria "białego płótna" wbrew temu co mówiła, nie wydawała się tak nowonarodzona - bo przecież swój kierunek zdradziła już rok temu przy okazji pierwszej kolekcji wysokiej mody. Mianownikiem pokazu było zderzanie się ze sobą kształtów oraz architektonicznych liń z miękkością, światłem i swobodą. 

Esencja wizji Clare Waight Keller? Przeprojektowany smoking i doskonale uformowane, strukturalne gorsety. Od czasu do czasu zobaczyliśmy na wybiegu również odrobinę fetyszu - lateksowe elementy w damskiej i męskiej garderobie, które nadały sylwetkom dodatkowego dramatyzmu. Lateks jest dla mnie taką "skórą couture", najbardziej wyjatkowym materiałem, dzięki któremu możemy uzyskać efekt drugiej skóry, mówiła Keller. Jest również bardzo nowoczesny, odbija światła i niezwykle podkreśla kolory. Zobaczyliśmy go na czarnych legginsach zestawionych z krótkim smokingiem z białą klapą, czy na pojedyńczym rękawie w odcieniu kobaltu i czerwonym body skomponowanym z suknią wieczorową. Co ważne, dyrektor kreatywna Givenchy nawet na moment nie straciła w projektach siły i wyrafinowania, z którego słynie francuski dom mody.

Wszystkie sylwetki z pokazu kolekcji Givenchy haute couture wiosna lato 2019 znajdziecie w galerii poniżej. 

video

CHANEL JESIEŃ ZIMA 2020/21

tagi: Givenchy | haute couture | wiosna lato 2019 |

podobne artykuły