PL / EN
VALENTINO - HAUTE COUTURE WIOSNA LATO 2019

VALENTINO - HAUTE COUTURE WIOSNA LATO 2019

Czy couture może byc nowoczesne? Na tyle, na ile nowoczesne są kobiety, które je noszą. Pierpaolo Picciolo pokazał wspaniałą kolekcję dla Velentino.

Zdjęcie Cecil Beaton z 1948 w kreacji Charlesa Jamesa jest jednym z najbardziej ikonicznych w historii wysokiej mody. I to właśnie ono zostało dołączone do moodboardu Pierpaolo Piccioli, który zainspirował go do stworzenia kolejnej kolekcji haute couture dla Valentino. Zobaczcie, co wydarzyło się w paryskim Place Vendôme!

POLECAMY: GIVENCHY HAUTE COUTURE WIOSNA 2019

VALENTINO - POKAZ KOLEKCJI HAUTE COUTURE WIOSNA LATO 2019

Na castingu do pokazu wiosennej linii Piccioli zdecydował się licznie na czarnoskóre modelki - od nieznanych, takich jak Liya Kebede, po wieczną królową wybiegów, Naomi Cambell. Czym, bez żadnych wątpliości, poruszył ważny dla mody temat: Czy couture może być nowoczesne i iść z duchem czasów, czy pozostanie skupione na anachronicznych świecidełkach? Sam nie wierzę w pełną modernizację couture, skomentował. Couture musi być couture, ale możemy spojrzeć na nie w inny sposób. Tym samych dyrektor kreatywny Valentino chciał podkreślić unikatowość każdej kobiety, bez względu na rasę i pochodzenie - bo siła couture tkwi właśnie w niepowtarzalności. 

VALPokaz kolekcji Valentino haute couture na wiosnę 2019

Piccioli dostarczył nam szeroką kolekcję perfekcyjnch, harmonijnych kreacji, dla których wspólnym mianownikiem stały się duże objętości, nasycone, żywe kolory i kwiatowe wzory. Sprytnie nawiązywał do mody dziennej, nie zapominając, że couture to przede wszystkim wyjątkowe propozycje na wieczór. Łączył pastele z odcieniami klejnotów, linie księżniczki z formami namiotów, nakładając na siebie kolejne warstwy i zwężając sylwetki, tak aby nadać im odpowiednich, ale ekstrawaganckich proporcji. Całość połączyła euforia kwiatów, fantastycznych tkanin i najwyższej klasy krawiectwa.

Wszystkie zapierające dech w piersiach kreacje Valentino haute couture na wiosnę 2019 znajdziecie w galerii poniżej.

video

VERSACE JESIEŃ ZIMA 2020/21

tagi: Valentino | wiosna lato 2019 | haute couture |

podobne artykuły