PL / EN
MARIUSZ PRZYBYLSKI - POKAZ „UNDER CONSTRUCTION” WIOSNA LATO 2019

MARIUSZ PRZYBYLSKI - POKAZ „UNDER CONSTRUCTION” WIOSNA LATO 2019

Powrót mody lat 80.!

Dekonstrukcja sylwetki, zwierzęce printy noszone w total lookach, morelowy róż i błysk w wersji glamour – zobaczcie, jakie trendy w duchu lat 80. zaprezentował Mariusz Przybylski na pokazie wiosna lato 2019.

MARIUSZ PRZYBYLSKI – OPRAWA

Mariusz Przybylski przedstawił swoją najnowszą kolekcję „Under Construction” wiosna lato 2019 w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego. Miejsce na moment przemieniło się w wybieg, a za część scenografii posłużyły dwa fortepiany. Widzowie nie usłyszeli jednak klasycznej muzyki, a elektroniczną m.in. w wydaniu Johna Mausa („Sensitive Reflection”) czy Cell („Under Your Mind”). To właśnie mocne brzmienia podkreśliły charakter kolekcji, w której dominowały drapieżne, zwierzęce printy, czarne total looki czy natapirowana burza loków.  Pokaz otworzyli modele znani ze światowych wybiegów - Dominik Sadoch i Marcel Korusiewicz.

MARIUSZ PRZYBYLSKI – INSPIRACJE W KOLEKCJI „UNDER CONSTRUCTION”

Kolekcja Mariusza Przybylskiego „Under Construction” na wiosnę lato 2019 miała symbolizować zmiany. Projektant więc jeszcze mocniej niż zawsze, zainspirował się modą sportową i uliczną lat 80. oraz odwołał się do wyrafinowanej zmysłowości i klimatycznego mroku. W efekcie stworzył linię ubrań, w której królowały spódnice mini pokryte zwierzęcym printem, drapowane sukienki oraz cekinowe krótkie modele. Odważne cięcia i kroje manifestowały nowoczesność i otwartość na zmiany.

Zwierzęce printy na pokazie Mariusza Przybylskiego wiosna lato 2019 (fot. Filip Okopny/Fashion Images)

MARIUSZ PRZYBYLSKI – KOLEKCJA WIOSNA LATO 2019

Pokaz „Under Construction” to osobista opowieść o trzech skrajnych stylach, które projektant połączył w jedną spójną całość. Pierwszym wiodącym trendem na wybiegu były zwierzęce printy, takie jak cętki, zebra czy lampart, noszone już nie tylko solo, a nawet w duecie. Następnie, w linii męskiej i damskiej dominowała czerń i biel, która pojawiła się na drapowanych sukienkach z przeskalowanymi ramionami, męskich garniturach czy wieczorowych kreacjach, zdobionych pierzami w stylu glamour. Nie zabrakło także ultra kobiecych, transparentnych bluzek noszonych do ciemnych marynarek i śnieżnych spodni oraz kombinezonów o asymetrycznym kroju, które doskonale oddały motto „under costruction”. Projektant poobcinał więc po jednym rękawie, by odzwierciedlić ideę dekonstrukcji sylwetki. W kolekcji królowały także wiosenno-letnie barwy, symbolizujące radość, beztroskość i energię, takie jak morelowy róż czy pomarańczowa czerwień. To właśnie one zagościły na casualowych elementach garderoby np. garniturach noszonych do sportowych butów czy spodni w kant do bluz i torebek nerek.

POLECAMY: MARIUSZ PRZYBYLSKI - POKAZ JESIEŃ ZIMA 2018/19

Mariusz Przybylski - stylizacje męskie na pokazie wiosna lato 2019 (fot. Filip Okopny/Fashion Images)

MARIUSZ PRZYBYLSKI – STYLIZACJE, MAKIJAŻE I FRYZURY NA POKAZIE SS19

Biżuterię (duże i wiszące kolczyki z okrągłą kulą, noszone solo) oraz oryginalne siatki w wersji glamour przygotowała marka Kaminsky Design. Dopełnieniem damskich sylwetek na pokazie Mariusza Przybylskiego wiosna lato 2019 były czarne rajstopy Gatta, a męskie skarpety wykonano według wzorów projektanta. Stylizacje zwieńczyły klasyczne modele butów z linii Ecco Shape, a także inspirowane streetwear’em Ecco Exostrike i futurystyczne Ecco Bom.

O fryzury modelek na bazie burzy loków, gładkich włosów z przedziałkiem czy zdobionych grzywką zadbał zespół fryzjerów marki Devines pod kierunkiem Rafała Potomskiego z AtelieRPotomski. Makijaże, w których dominowały matowe czerwone usta i mroczny smoky eyes wykonali wizażyści marki Laura Mercier.

Mariusz Przybylski - finał pokazu wiosna lato 2019 (fot. Filip Okopny/Fashion Images)

Partnerem wydarzenia była marka Renault, która zaprezentowała gościom dwa elektryczne modele – ZOE oraz miejski pojazd Twizy. W całość wydarzenia koncertowo wpisały się marka Boccelli serwująca gościom klasyczne włoskie wina, a także Cisowianka Perlage – wodę musującą.

W galerii prezentujemy wszystkie sylwetki z pokazu Mariusza Przybylskiego wiosna lato 2019. Jak Wam podobają się zwierzęce printy w męskim wydaniu?

video

TOP 7 POKAZY HAUTE COUTURE WIOSNA 2021

tagi: Mariusz Przybylski | pokaz mody | wiosna lato 2019 | TRENDY |

podobne artykuły