Logotyp serwisu lamode.info
ZMARŁ HUBERT DE GIVENCHY

ZMARŁ HUBERT DE GIVENCHY

Odszedł legendarny francuski couturier.

Spis treści

1. HUBERT DE GIVENCHY: SYLWETKA

2. HUBERT DE GIVENCHY: PROJEKTY

3. DOM MODY GIVENCHY

W wieku 91 lat zmarł francuski projektant wysokiej mody, Hubert de Givenchy. Dom mody, który założył jako dwudziestoczterolatek w 1952 roku, szybko zyskał miano “Le Grand Hubert” (ang. Wielki Hubert).

HUBERT DE GIVENCHY: SYLWETKA

Swoją debiutancką kolekcję couturier pokazał jeszcze tego samego roku, zwracając oczy całej Francji w stronę koszuli „Bettina”, która stała się kwintesencją jego estetyki. Givenchy był jednym z pierwszych projektantów, który nawiązał współpracę z gwiazdami, w tym swoją ulubioną klientką i przyjaciółką, Audrey Hepburn.

HUHubert de Givenchy

HUBERT DE GIVENCHY: PROJEKTY

Projektując dla Hepburn wąski czarny kostium oraz zdobioną suknię z organzy bez ramiączek, Givenchy stworzył jedne z najbardziej ikonicznych look’ów w historii kinematografii. Wśród nich znalazła się również czarna sukienka, w którą aktorka ubrana była w Śniadaniu u Tiffany’ego.

Hubert de Givenchy projektował również dla Jackie Kennedy, Grace Kelly, Grety Garbo, Lauren Bacall i Ingrid Bergman.

HUBZ przyjaciółką, Audrey Hepburn

DOM MODY GIVENCHY

Po odejściu z marki w 1995 roku, Givenchy przejął John Galliano, a później Alexander McQueen, Julien MacDonald oraz Riccardo Tisci. Obecnie dom mody znajduje się pod kreatywną pieczą brytyjskiej projektantki, Clare Waight Keller.

tagi: Hubert de Givenchy | Givenchy | news |

podobne artykuły