PL / EN
ALESSANDRO MICHELE I RAF SIMONS NA LIŚCIE TIME100

ALESSANDRO MICHELE I RAF SIMONS NA LIŚCIE TIME100

Projektanci w prestiżowym zestawieniu „najbardziej wpływowych ludzi 2017 roku”.

Redakcja TIME opublikowała listę 100 najbardziej wpływowych ludzi 2017 roku. W kategorii „Artyści” został wyróżniony Alessandro Michele, a „Ikoną” został Raf Simons.

Alessandro Michele na liście TIME100

Chyba nikt nie sądził, że włoskiego projektanta zabraknie w tym zestawieniu. Alessandro Michele zasilił kategorię największych artystów, a dla magazynu TIME opisał go Jared Leto. „Jednej cichej nocy, w styczniu 2015 roku, niedaleko Mediolanu, nastąpiła kreatywna eksplozja” – chyba lepiej nie mógł tego ująć amerykański artysta, prywatnie partner projektanta. W wypowiedzi Leto czytamy, że twórczość Michele to renesans dla domu Gucci, która zmieniła całą branżę mody na zawsze. Zestawia go z takimi legendami, jak Yves Saint Laurent, Karl Lagerfeld, Gianni Versace, Giorgio Armani, Christian Dior czy Coco Chanel i zauważa, że jego fenomen tkwi w pasji i trosce, jakie wkłada w każdą rzecz, którą tworzy. „Ludzie nie lubią Gucci. Ludzie pożądają Gucci” – puentuje Jared Leto.

Alessandro Michele (fot. East News)

Raf Simons na liście TIME100

Jedną z tegorocznych ikon został Raf Simons. O belgijskim projektancie pisze dla TIME A$AP Rocky. Amerykański raper stawia tezę, że obecny dyrektor kreatywny Calvin Klein wywarł znaczący wpływ na kulturę i stworzył wokół mody nową religię. Jego działalność w latach dziewięćdziesiątych i wczesnych dwutysięcznych utorowała drogę dla dzisiejszej mody, a jego obecne futurystyczne wizje bez wątpienia będziemy oglądać jako codzienność za kilka lat. „On jest wielki” – stwierdza muzyk, który napisał utwór pt. „Please Don`t Touch My Raf”, będący hołdem dla Simons.

Raf Simons (fot. East News)

Jak oceniacie wybór redakcji TIME? 

video

VALENTINO JESIEŃ ZIMA 2020/21

tagi: Raf Simons | TIME | Alessandro Michele |

podobne artykuły