PL / EN
ALESSANDRO MICHELE

ALESSANDRO MICHELE

ZAWÓD

projektant

URODZINY

25.11.1972

NARODOWOŚĆ

włoska

Alessandro Michele – projektant, dyrektor kreatywny domu mody Gucci. Urodzony 25 listopada 1972 roku w Rzymie. Absolwent prestiżowej szkoły Accademia di Costume e di Moda w Rzymie, który początkowo zamierzał projektować kostiumy za inspiracją legendarnego twórcy Piero Tosiego.

W wieku 22 lat Michele zdecydował, że moda będzie bardziej pragmatycznym kierunkiem, wyjechał z Rzymu do Bolonii, aby projektować dzianiny dla Les Copains. Trzy lata później trafił do Fendi, gdzie był odpowiedzialny za projektowanie akcesoriów. W 2002 roku do współpracy zaprosił go Tom Ford. Młody projektant z obecnym pracodawcą związany jest wiele lat i piastował pod szyldem Gucci różne stanowiska - od tworzenia skórzanych akcesoriów, przez kreowaniu linii wnętrzarskich, aż po głównego projektanta dodatków. Ostatni awans na dyrektora kreatywnego w firmie przypadł na początek 2015 roku.

Jego szybki i spektakularny sukces w Gucci odnotowała branża. W 2015 roku został laureatrem prestiżowej nagrody BFA (British Fashion Awards) dla najlepszego zagranicznego projektanta, a rok później w tej samej kategorii doceniła go kapituła CFDA (Council of Fashion Designers of America)

 

podobne artykuły