PL / EN
RAPORT: NAJLEPSI PRACODAWCY NA ŚWIECIE 2017

RAPORT: NAJLEPSI PRACODAWCY NA ŚWIECIE 2017

U kogo warto pracować? BoF prezentuje listę wymarzonych pracodawców na modowej mapie świata. Zobaczcie pierwszą część raportu!

Portal The Business of Fashion – niezależne źródło informacji dla światowej społeczności mody – przeprowadził badania na ponad 2600 pracownikach ze 190 najbardziej liczących się firm na świecie, aby dowiedzieć się, które z nich są topowymi pracodawcami na rynku mody. Prezentujemy Wam pierwszą część rocznego raportu Best Companies To Work For In Fashion 2017, a w niej lista najlepszych graczy w kategorii Kultura i Środowisko Pracy.

Zobaczcie listę pracodawców marzeń – warto mierzyć wysoko!

TOPOWI GRACZE: KULTURA I ŚRODOWISKO PRACY


 1. LOEWE: ROZWÓJ NAPĘDZANY KULTURĄ

Najstarszy i najbardziej prestiżowy, hiszpański luksusowy dom mody zyskał nowe życie pod przewodnictwem dyrektora kreatywnego Jonathana Andersona (od 2013r.). Należąca do grupy LVMH firma specjalizująca się w wyrobach skórzanych z sukcesem obróciła swój kreatywny i komercyjny rozmach w kulturę firmy, tworząc to, co pracownicy określają jako wspaniałe środowisko pracy.

Z raportu wynika, że w przypadku tej marki rozwój kulturowy jest kluczem do określenia całościowego doświadczenia jej pracowników. Działania Fundacji Loewe zorientowane są na inwestycje w dziedzinie sztuki i kultury, co oznacza, że członkowie teamów mogą pracować przy wielu kulturalnych i rękodzielniczych inicjatywach, a także uczestniczyć w wydarzeniach z zakresu poezji, tańca, architektury, fotografii, projektowania etc. Co więcej, międzynarodowi współpracownicy są objęci specjalnym programem kulturowym, który zawiera szkolenie z dziedzictwa produkcji wyrobów skórzanych oraz wizyty w fabrykach i muzeach, które mają przykładać się do jak najgłębszego rozumienia tożsamości firmy.

Loewe oferuje stanowiska pracy głównie na terenie Paryża, Francja.


 2. WARBY PARKER: AUTENTYCZNE WIĘZI ZE WSPÓŁPRACOWNIKAMI

Warby Parker znalazł się wśród topowych graczy dzięki wysoko rozwiniętej autonomii i autentycznym więziom, które tworzy ze swoimi współpracownikami. Firma zajmująca się sprzedażą okularów i akcesoriów powstała w 2010 roku, stwarzając dużą konkurencję gigantom takim jak Luxottica i Safilo. Dziś warta jest ponad 1mld $, co zawdzięcza zarówno świetnej kulturze pracy, jak i innowacyjnemu modelu biznesowemu.

Warby Parker oferuje stanowiska pracy głównie w Nowym Jorku, USA.

POLECAMY: BIZNES. 5 RZECZY, KTÓRE STUDENCI MODY POWINNI WIEDZIEĆ W 2017 ROKU


 3. NORDSTROM INC.: MISTRZ RÓŻNORODNOŚCI I INKLUZYWNOŚCI 

Ze swoimi 350 sklepami rozrzuconymi po całej Ameryce Północnej i 115-letnią historią marki, Nordstrom jest jednym z najbardziej ugruntowanych detalistów na rynku i, jak wynika z raportu, mistrzem pod względem różnorodności i inkluzywności. Marka nie tylko wierzy w wymienione wartości, ale potrafi je także obrócić w biznes. W Nordstromie wydobywamy bogactwo, które wnosi do firmy różnorodność i wielokulturowość pracowników. Chcemy kultywować środowisko, w którym udział każdego pracownika jest szanowany i doceniany, mówi jeden z pracowników. Co ważne, Nordstrom oferuje także szerokie możliwości stażowe w departamentach sprzedaży, finansów, technologii, marketingu i biznesu.

Nordstrom oferuje stanowiska pracy głównie w Seattle, USA.


4. BERLUTI: GDZIE JOGA MIESZA SIĘ Z WIEKOWYM SAVOIR-VIVREM

130–letnią paryską markę cechuje wyjątkowo współczesne podejście, skoncentrowane na tworzeniu stymulującego środowiska pracy. Od 1985 roku, wyrobniczy savoir-vivre Berluti pozwolił stworzyć jedne z najlepszych, najwyższej jakości butów. Dziś, firma precyzję i niebywałe oko do detalu przekłada również na kulturę pracy, gdzie poza konsjerżem i szewcem, pracownikom oferuje się zajęcia z fitnessu i jogi, czy soki ze świeżych owoców. Wciąż dość skromnych rozmiarów (siedziba główna liczy 148 pracowników), Berluti jest małym, ale dumnym i zwinnym graczem na rynku obuwniczym. Wewnątrz struktur prowadzi także regularne workshopy z komunikacji między zespołowej (ralationship strengthening) oraz zajęcia z efektywnej pracy w teamie.

Berluti oferuje stanowiska pracy głównie na terenie Francji.

ZOBACZ TEŻ: RYNEK. ALLESANDRO MICHELE I RAF SIMONS NA LIŚCIE TIME100!


5. FARFETCH: STAWIA NA FEEDBACK PRACOWNIKÓW

Wśród topowych graczy pod względem kultury i środowiska pracy znalazł się gigant detaliczny sprzedający marki luksusowe online, Farfetch. Tym, co definiuje kulturę tej firmy jest feedback ze strony pracowników – regularnie analizowane są formularze ewaluacyjne, aby zobaczyć, co rzeczywiście motywuje wszystkich zatrudnionych. Ważna jest także kolektywna dbałość o wartości i rozwój marki, dlatego nowe osoby, które wchodzą w jej szeregi, otrzymują stronicowe zalecenie, gdzie opisane są najważniejsze cechy i kompetencje prawdziwego Farfetcher’a. Firma posiada fantastyczną kulturę – kulturę doskonałości. To mnie napędza do szukania innowacyjny, a czasem nawet rewolucjonizujących rozwiązań, mówi jeden z dyrektorów działu.

Farfetch, należący dziś do światowej ligi prywatnych firm technologicznych, których wartość określa się na ponad 1 mld $, oferuje pracownikom dodatkowe korzyści (podobne do tych z całej Silicon Valley), takie jak joga na dachu biur, klub biegacza, pilates, dni dla dzieci, darmowa domowa zupa, śniadanie i rodzinne lunche.

Farfetch oferuje stanowiska pracy głównie na terenie Londynu, Wielka Brytania.

POLECAMY: BIZNES. BRAZYLIJSKI H&M ODPIERA KRAJOWY KRYZYS. JAK TEGO DOKONAŁ?


 6. TOMMY HILFIGER: WSPIERA OSOBISTE AMBICJE

Tommy Hilfiger z sukcesem balansuje pomiędzy zorientowanym na rezultaty środowiskiem pracy i szczerą wiarą w istotność satysfakcji wśród pracowników. Marka, która w obliczu wyzwań burzliwego w ostatnim czasie przemysłu, zdołała się na nowo zdefiniować po przez inicjatywę see now, buy now, postawiła na silny, spójny i współpracujący team, który w jej przypadku składa się aż z 17 tys. osób. Więzi pracownicze buduje podczas eventów, imprez, czy różnego rodzaju treningów. Tommy udało stworzyć się kulturę otwartości na zmiany w kolaborację, gdzie ambicje zatrudnionych są szanowane i wspierane. Wydaje się, że brand zrozumiał, iż „szczęśliwe” miejsce pracy nie wpływa negatywnie na produktywność, a przeciwnie, może ją zwiększyć.

Tommy Hilfiger oferuje stanowiska pracy głównie w Amsterdamie, Holandia.


Już wkrótce zapraszamy na kolejne części raportu, w których dowiecie się, które firmy są wymarzonymi pracodawcami w kategoriach Nagrody i Korzyści oraz Rozwój i Zarządzanie!

 

video

TRENDY JESIEŃ 2022

tagi: RYNEK | BIZNES | NEWS |

podobne artykuły