Logotyp serwisu lamode.info
TERAZ DESIGN! 2011 – CYKL SPOTKAŃ O MODZIE POLSKIEJ „SZAFA POLSKA 90-10”

TERAZ DESIGN! 2011 – CYKL SPOTKAŃ O MODZIE POLSKIEJ „SZAFA POLSKA 90-10”

Projekt Teraz Design! 2011 organizuje cykl spotkań o modzie „Szafa Polska 90-10” we Wrocławiu. Dwie dekady polskiej mody oczami młodych projektantów. Sprawdź szczegóły!

Cykl spotkań o modzie „Szafa Polska 90-10” (nawiązujących tytułem do dokumentu telewizyjnego Szafa Polska 1945-1989) organizowanych w ramach projektu Teraz Design! 2011, ma za zadanie poszerzyć wiedzę uczestników o ostatnie 20 lat historii projektowania odzieży w Polsce. W tym celu do projektu przyłączyli się młodzi polscy projektanci, aktywnie współtworzący obraz polskiej mody końca XX i początku XXI wieku, którzy za pomocą autoprezentacji, a nie pokazu mody, będą mieli szansę na żywą dyskusję z publicznoscią. Celem spotkań jest bowiem wymiana odautorskich komentarzy, krytyki oraz pytań od odbiorców mody. Organizatorzy liczą, że wybór gości w pełni odda różnorodność gałęzi projektowania mody, która poza swoim komercyjnym wymiarem, nierzadko angażuję się w działania z różnymi formami sztuki.

 

 

Terminy spotkań w sezonie letnim:

 

Piątek, 20 maja, godz. 18.00

 

MALDOROR - prezentacja i showroom Grzegorza Matląga. Dyskusja wokół idei 'low couture'.

 

 

Czwartek, 26 maja, godz. 18.00

 

COCK'NBULLSTORY - projekt i spotkanie z Agnieszką Dębecką i Karoliną Stejuk. Rozmowa o urban i streetwear.

 

 

Czwartek, 30 czerwca, godz. 18.00

 

OLUHI - rozmowa z Anitą.

 

 

Spotkania odbędą się we wnętrzach galerii BWA Design we Wrocławiu przy ulicy Świdnickiej 2- 4. Projekt edukacyjny TERAZ DESIGN! 2011 jest realizowany z dotacji Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Więcej szczegółów znajdziecie tutaj.

tagi: edukacja |

podobne artykuły