PL / EN
WARSZTATY „FOTOGRAFIA REKLAMOWA”

WARSZTATY „FOTOGRAFIA REKLAMOWA”

Już za kilka dni w Makata Studio w Warszawie odbędą się warsztaty ,,Fotografia reklamowa’’ organizowane przez Klub Twórców Reklamy oraz Stowarzyszenie Komunikacji Marketingowej. Poznajcie szczegóły!

Warsztaty ,,Fotografia reklamowa’’ skierowane są przede wszystkim do agencji i firm chcących poznać szczegóły związane z przygotowaniem i przeprowadzeniem reklamowej sesji fotograficznej oraz zrozumieć podstawy techniczne związane ze sprzętem potrzebnym do zrealizowania sesji. Program warsztatów obejmuje cześć wykładową i praktyczną.

Podczas części wykładowej, prowadzonej przez Marię Mikołajewską (Production Manager / Agencja PZL), omówione zostaną:
- kategorie i rodzaje fotografii na rynku reklamowym;
- rola poprawnej komunikacji pomiędzy stroną zamawiającą a stroną realizującą projekty fotograficzne;
- kolejność etapów produkcji projektów fotograficznych;

Do poprowadzenia części praktycznej warsztatów zaproszeni zostali: Emil Biliński (Makata Photographers), Jacek Piekarzewski (Makata Photographers), Paweł Ryczkowski (Makata Studio).

Część praktyczna warsztatów obejmuje:
- omówienie i zaprezentowanie najczęściej używanych w czasie sesji rodzajów sprzętu błyskowego i różnych systemów aparatów fotograficznych;
- omówienie charakteru światła, jakie dają najpopularniejsze w fotografii modyfikatory;
- prezentacja poszczególnych etapów sesji fotograficznej: przygotowanie modelki lub produktu, przygotowanie planu;
- realizacja sesji fotograficznej na przykładzie sesji modowej: przedstawienie sposobów komunikacji z modelką, wyjaśnienie roli ustawionego na planie światła, zapoznanie ze specyfiką pracy fotografa;
- postprodukcja uzyskanego materiału zdjęciowego w kilku wariantach przy różnych założeniach oczekiwań klienta.

Udział w warsztatach ma na celu przybliżenie ich uczestnikom umiejętności związanych z fotograficznymi produkcjami reklamowymi, zrozumienie zależności miedzy poszczególnymi etapami produkcji reklamowej, poznanie ról i obowiązków poszczególnych osób przygotowujących produkcje reklamową, a także rozpoznawanie i rozwiązywanie problemów wynikających w trakcie sesji oraz trafne oszacowanie rodzaju i ilości sprzętu potrzebnego do zrealizowania założeń sesji. Umiejętności te przydadzą sie do prawidłowego przygotowania kosztorysu produkcji oraz sprawnego przeprowadzenia przygotowań, sesji i postprodukcji.

Warsztaty ,,Fotografia reklamowa’’
Koszt udziału w warsztatach: 700 zł + VAT
Termin szkolenia: 11 maja 2011 (9:30 – 17:30)
Miejsce: Makata Studio, ul. Duchnicka 3, Warszawa

Informacje o zapisach znajdziecie na: www.skulmak.pl

video

CHANEL JESIEŃ ZIMA 2022/23

tagi: warsztaty | edukacja |

podobne artykuły