PL / EN
POMYSŁ NA PREZENT - PRZEGLĄD NAJNOWSZYCH ALBUMÓW I KSIĄŻEK O MODZIE

POMYSŁ NA PREZENT - PRZEGLĄD NAJNOWSZYCH ALBUMÓW I KSIĄŻEK O MODZIE

Pięknie wydane i niezwykle inspirujące ksiażki i albumy o modzie, to świetny pomysł na udany gwiazdkowy prezent.

Kuszą efektownymi okładkami, przyciągają cudownymi zdjęciami i niezmiennie stanowią niewyczerpane źródło wiedzy. Mowa o książkach i albumach o modzie, których na polskim rynku pojawia się obecnie coraz więcej. W perspektywie zbliżającej się Gwiazdki, to także świetna propozycja na ciekawy prezent. My prezentujemy Wam kilka interesujących nowości, które mogą przypaść do gustu nie tylko fanom mody!

 

 

 

„Bądź paryżanką, gdziekolwiek jesteś”, Wydawnictwo MUZA S.A., 34,99 PLN


 

fot. materiały prasowe

 

To chyba najgłośniejsza premiera wydawnicza tego roku. Ikona i muza Karla Lagerfelda - modelka Caroline de Maigret wraz z trzema przyjaciółkami stworzyła stylowy przewodnik, w którym błyskotliwe i oryginalne porady przeplataja się z dużą dawką autoironii i poczucia humoru. Nie brakuje więc zabawnych historii, obfitujących w największe wpadki paryżanek czy tych, wyjawiających ich najskrytsze tajemnice. Jesteście ciekawe, jak Francuzki zachowują się w sypialni albo co myślą o chodzeniu na siłownię? Zajrzyjcie do książki de Maigret i jej niemniej stylowych koleżanek! 

 

„Dior i Ja”, Wydawnictwo Dolnośląskie, 39,90PLN


 

fot. materiały prasowe


Dla fanów Diora prawdziwą gratką z pewnością będzie jego autobiografia „Dior i Ja”. Książką opowiada o trzech różnych obliczach legendarnego kreatora i rozróżnia jego funkcjonowanie w sferze publicznej i prywatnej oraz traktuje o jego największym osiągnięciu – domu mody Dior. Tytuł pełen jest rozmaitych smaczków, humoru i sporego dystansu do własnej osoby autora. Opublikowana po raz pierwszy w 1956 roku książka, porusza autentyzmem i przenosi czytelnika w sam środek lat 50.. Pozycja, do której będzie się wracać nie raz!

 

 

„Elegantki. Moda ulicy lat 50. i 60. XX wieku”, Wydawnictwo BOSZ, 49,90PLN


 

fot. materiały prasowe


Trzynaście kobiet i trzynaście historii serwuje nam Agnieszka Janas w książce „Elegantki. Moda ulicy lat 50. i 60. XX wieku”. Dzięki niej, z perspektywy codziennych doświadczeń możemy poznać i zrozumieć fenomen polskiej mody lat 50. i 60.. Swoimi wspomnieniami dzielą się z nami m.in. Beata Tyszkiewicz czy Emilia Modrzejewska, które choć pochodziły z różnych środowisk, łączyła miłość do mody. Dodatkowo wydanie obfituje w niesamowite zdjęcia, prosto z prywatnych kolekcji bohaterek. Jak na przekór nieprzychylnych realiów były prawdziwymi elegantkami? Skąd ówczesne kobiety czerpały inspiracje? Sprawdźcie sami!

 

 

„Księga stylu Coco Chanel”, Wydawnictwo Literackie, 34,90PLN


 

fot. materiały prasowe


Amerykańska dziennikarka Karen Karbo z reportażowym zacięciem próbuje stworzyć portret legendy mody Coco Chanel, jednocześnie dając garść praktycznych wskazówek współczesnym kobietom. Dodatkowym atutem tej pozycji jest swobodny język, imponująca liczba wiadomości i szereg rad, sprawdzonych także przez autorkę.

 


„Moda w okupowanej Francji i jej polskie echa”, PWN, 79,90PLN


 

fot. materiały prasowe


Ta ponad 400-stronicowa pozycja cieszy przyjemnym papierem, kolorami i mnóstwem ilustracji. Imponuje też wiedza autora i nasycenie informacjami o rzeczywistości okupowanego Paryża lat 40. oraz jego wpływie na modę w Polsce. Dzięki temu, poznajemy nie tylko ówczesne kolekcje i lansowane kreacje, ale też pierwsze kroki domów mody w działalności PR - w tym prasę, reklamę oraz katalogi.

 

„Lekcje Madame Chic”, Wydawnictwo Literackie, 29,90PLN


 

fot. materiały prasowe


Ta pozycja to typowy poradnik napisany przez Jennifer L. Scott, która wyjechała do Paryża jako Kalifornijka, a wróciła jako świadoma stylu i elegancji paryżanka. W książce tej, tytułowa Madame Chic dzieli się swoimi sekretami o urodzie, jedzeniu i sposobie życia. Poradnik traktuje też o tym, jak zostać „koneserem codzienności”, cieszyć się każdą chwilą i czerpać przyjemność z życia w stylu slow.

 

 

„Podręcznik stylu dla mężczyzn”, Wydawnictwo Literacki, 33,90PLN

 

 

fot. materiały prasowe


Po sukcesie „The Big Black Book” zespół kultowego męskiego magazynu „Esquire” stworzył fantastyczny „Podręcznik stylu dla mężczyzn”. Przystępna i zgrabna forma wręcz sprzyja obcowaniu z tym kompendium wiedzy nie tylko o modzie, ale i nieskazitelnym wyglądzie, stylu oraz elegancji. Informacje podane są treściwie i w przejrzysty sposób. Nie brakuje też zdjęć i ilustracji, a każdemu elementowi garderoby poświęcono osobny rozdział. „Esquire” udawadnia, że w każdym facecie drzemie stylowy mężczyzna.

 

 

 „Study of Pose”, Harper Collins Usa, ok.130PLN


 

KSIAZKI I ALBUMY O MODZIE - NOWOSCI I ZAPOWIEDZI 2014

 

fot. materiały prasowe 


Dramatyczne, eleganckie czy wręcz teatralne – w „Study of Pose” możemy oglądać Coco Rochę w aż 1000 wyjątkowych pozycjach! „Encyklopedia póz” to prawdziwa apoteoza piękna ludzkiego ciała i czystego ruchu, nie było więc lepszej kandydatki do tego zadania niż nazywana w branży "królową póz", kanadyjska topmodelka. Album wykonano w sposób bardzo minimalistyczny, a czarno-białe zdjęcia w półmrocznej scenerii studia w połączeniu z samą Coco Rochą w cielistym body i leginsach, robią ogromne wrażenie. Pomysłodawcą tej niestandardowej koncepcji był znany fotograf Steven Sebring, który wraz z modelką podjął się tego nie lada wyzwania. Zadania nie ułatwiały nawet doskonałe zdolności taneczne Rochy, jednak efekt finalny jest imponujący. Sprawdźcie koniecznie!

 

 

"The Woman I Wanted to Be", Simon & Schuster, ok.80PLN


 


fot. materiały prasowe

 

Jedna z najbardziej wpływowych, podziwianych i kreatywnych kobiet naszych czasów. Diane von Furstenberg - filantropka, kreatorka mody, żona, matka i babcia, której kopertowa sukienka jest symbolem siły i niezależności całej generacji kobiet. W książce „The Woman I Wanted to Be” zdradza, jak stała się osobą, którą zawsze chciała być. A przyświecała jej w tej drodze jedna prosta zasada – „być niezależną i nie polegać na mężczyźnie przy płaceniu swoich rachunków”. O dzieciństwie w Brukseli, latach młodości i tworzeniu światowego imperium opowiada w niezwykle szczery i pełen mądrości sposób, udowadniając, że każdy z nas może być kimkolwiek zechce.

 

 

"Tory Burch: In Color", ok.100PLN 

fot. materiały prasowe


Tory Burch w „In Color” zabiera czytelników w pełną wizualnych przeżyć podróż. Zainspirowana przez ludzi, miejsca, idee i rzeczy, projektantka widzi świat w niezwykłej ferii barw. Wszystko, co wpływa na jej markę i filozofię, utożsamić można z kolorem i barwnymi nadrukami. W swojej książce Tory Burch dzieli się z nami radami, przedstawia ikony stylu, wspomina wyjazdy a także najciekawsze jej zdaniem, zjawiska w designie. Dopuszcza nas też do swojego prywatnego świata, zdradzając jak wielką rolę odegrał w jej życiu pomarańcz – ulubiony i doskonale znany z logo marki odcień. 

 

 

„The First Ten Years”, H&M, 129,90PLN

 

 

fot. materiały prasowe


Od Karla Lagerfelda, Comme des Garçons, aż po Alexandra Wanga – 10 lat kolaboracji marki H&M z najlepszymi kreatorami naszych czasów w wyjątkowy sposób podsumowuje książka „The First Ten Years”. Została wydana z okazji jubileuszu, a na jej ponad 270 stronach znajdziemy kompleksową opowieść o historii każdej współpracy, którą uzupełniono o wiele zdjęć z kampanii czy zza kulis. Całość dopełniają barwne wywiady z projektantami i wyczerpujące opisy kolekcji. Piękne wydanie, które z pewnością doskonale będzie wyglądać w domowej biblioteczce.

 

video

CHANEL JESIEŃ ZIMA 2022/23

tagi: nowości książkowe | książki o modzie | książki modowe | Coco Rocha | Study of Pose | Bądź paryżanką gdziekolwiek jesteś | Caroline de Maigret | Tory Burch in Colr | Diane von Furstenberg |

podobne artykuły