PL / EN
MMC STUDIO – POKAZ KOLEKCJI JESIEŃ ZIMA 2018/19

MMC STUDIO – POKAZ KOLEKCJI JESIEŃ ZIMA 2018/19

Pokaz pod hasłem J'AI CONSCIENCE czyli „mam świadomość".

4 czerwca 2018 roku w warszawskim pałacu i muzeum rzeźby – Królikarni odbył się pokaz marki MMC Studio. Duet projektantów, Ilona Majer i Rafał Michalak, zaprezentował kolekcję na sezon jesień zima 2018/19.

MMC STUDIO – KOLEKCJA JESIEŃ ZIMA 2018/19

Hasłem przewodnim nowej kolekcji MMC Studio jest J'AI CONSCIENCE (tłum. Mam świadomość). Dewiza ta doskonale oddaje atmosferę, którą na co dzień inspirują się kreatorzy tworząc dla świadomych właśnie, odważnych kobiet o mocnym charakterze. Takie też projekty zawsze ogląda się na pokazach polskiego duetu.

Jeżeli mowa o pokazach MMC… Sięgając pamięcią dwa lata temu: na sezon jesień zima 2016 MMC Studio zadebiutowało męską linią, która już na stałe wpisała się w regularne kolekcje marki. To istotne nie tylko z perspektywy poszerzonej oferty produktowej, ale i z racji tak ważnych dla MMC kontrastów. Balans pomiędzy kobiecością i męskością został tym razem jeszcze mocniej zaakcentowany, a sami twórcy przyznają, że był to odważny zabieg.

Kontrasty zauważalne są u Ilony Majer i Rafała Michalaka na każdym kroku – dotyczy to nie tylko inspiracji, koncepcji, ale i stylistyki, a patrząc bliżej także faktur i kolorów. Weźmy pod lupę chociażby materiały: niesztampowy miks grubych wełen czy ciężkich skór z ultralekkimi jedwabiami lub sportowy ortalion z wytwornym jedwabiem znowu. Przy tym temacie nie można nie wspomnieć o współpracy projektantów z firmą Sonia, z którą przygotowują ultranowoczesne materiały i tekstylia.

Gra kontrastów zauważalna bywa zwłaszcza przy prezentowaniu słynnych puchówek MMC – kultowe kurtki widzieliśmy już chyba we wszystkich możliwych konfiguracjach, ale i tak wciąż czekamy na ich nowe odsłony.

FInał pokazu MMC AW 18/19 na poduszkach (fot. Marek Makowski)

Co jeszcze przyjemnie było ponownie zobaczyć na wybiegu duetu? Z pewnością tandem Majer&Michalak przyzwyczaił nas także do graficznych krat i pasków, a jeżeli chodzi o kolorystykę, to sama Ilona podkreśliła, że w tym sezonie jest ona bardzo subtelna i stonowana – dominują odcienie ciepłego i chłodnego beżu. Podczas pokazu obok nieśmiertelnych czerni i szarości, swoją obecność zaakcentowały też wyraźnie znane z poprzedniego sezonu czerwienie, brązy, ale również zaskakujący pudrowy róż.

POKAZ MMC STUDIO JESIEŃ ZIMA 2018/19 – OPRAWA

Ilona i Rafał przyzwyczaili nas do wyjątkowych lokalizacji pokazów tematycznie ściśle związanych z prezentowaną kolekcją. Pamiętamy surowe przestrzenie budynku Reduty Banku Polskiego, wspominamy betonowy wybieg w sercu opuszczonego dworca kolejowego, gdzie obecnie znajduje się Nocny Market, przywołujemy w pamięci luksusowy wieżowiec Cosmopolitan oraz secesyjne wnętrza Sali w hotelu Bristol. Ostatnim razem spotkaliśmy się w minimalistycznych wnętrzach Studia Las i, jak widać, duet dobrze czuje się na warszawskim Mokotowie. W niedalekim sąsiedztwie, bo w słynnej Królikarni, odbył się pokaz MMC na sezon jesienno-zimowy. Klasyczny, wytworny pałac stał się doskonałym kontrastującym tłem dla nowej kolekcji projektantów.

Za reżyserię i choreografię pokazu odpowiedzialna była tradycyjnie Kasia Sokołowska. Produkcją wydarzenia zajęli się Joanna Strzelecka (producent wykonawczy) oraz Michał Rej (producent). O wyjątkową atmosferę podczas after party zadbało Lemon Demon, natomiast orzeźwienie w upalny wieczór zapewniła woda marki Perlage Water.

POKAZ MMC STUDIO JESIEŃ ZIMA 2018/19 – STYLIZACJE, MAKIJAŻE, FRYZURY

Od wielu sezonów z Iloną i Rafałem współpracuje również Agnieszka Ścibior. Stylistka przygotowała bardzo nowoczesne looki, często warstwowe i w oparciu o grę kontrastów.

Detale kolekcji MMC Studio AW 18/19 (fot. Marek Makowski)

Stylizacje MMC dopełniły buty marki Ryłko w odcieniach beży i brązów: botki na szpilce, kozaki z marszczoną cholewką, sneakersy i wiązane trzewiki. Kropkę nad „i” postawiły również zegarki i biżuteria pochodzące z kolekcji marki Elixa. Z kolei rajstopy i skarpety, które pojawiły się w zestawach, zapewniła firma Gatta.

Idąc na pokaz MMC, zawsze mamy pewność, że zobaczymy nie tylko nietuzinkową modą, ale i takie też stylizacje fryzur oraz makijażu. Tym razem make-up przygotowany przez team MAC pozostał minimalistyczny o lekko zaznaczonych kościach policzkowych, ze świetlistymi akcentami. Na pierwszym planie (dosłownie!) pojawiły się zaś fryzury. Zespół Kevin Murphy przygotował odważne stylizacje wykończone na mokro i upięte do przodu, które tworzyły swego rodzaju przestrzenne rzeźby z włosów.

 

Świadomość…To zdecydowanie nie tylko hasło przewodnie tej kolekcji MMC Studio. To idea, która przyświeca marce od początku jej powstania. Świadoma moda tworzona przez świadomych projektantów dla świadomych kobiet – to niepisane kredo polskich twórców, które choć niewypowiedziane wprost, znane jest wszystkim odbiorcom MMC. NOUS AVONS CONSCIENCE!

video

GUCCI LINK TO LOVE

tagi: MMC Studio | Ilona Majer i Rafał Michalak | pokaz mody | jesień zima 2018/2019 |

podobne artykuły