PL / EN
POKAZ KOLEKCJI LATINA BY Qπш ROBERT KUPISZ – LATO 2019

POKAZ KOLEKCJI LATINA BY Qπш ROBERT KUPISZ – LATO 2019

Zobaczcie wszystkie sylwetki z wczorajszego pokazu!

Qπш ROBERT KUPISZ - POKAZ KOLEKCJI LATINA NA LATO 2019

6 czerwca w Drukarni Praskiej w Warszawie odbył się pokaz najnowszej kolekcji Latina by Qπш Robert Kupisz na sezon lato 2019. Inspiracją do stworzenia kolekcji była różnorodność kultur i obyczajów mieszkańców Ameryki Południowej.

Robert Kupisz przez ponad 20 lata zawodowo tańczył tańce latynoamerykańskie, więc temat najnowszej kolekcji na sezon wiosna/lato 2019 jest mu bardzo bliski. Taniec nadal jest jego pasją i często bywa na turniejach tanecznych, na których kibicuje swoim przyjaciołom. Pracując nad kolekcją skupił się jednak nie na rozrywkowej części życia Latynosów, a na ich często dramatycznych losach. „Kolekcja Latina to nie tylko gorące tańce i karnawał, to także życie w fawelach, gdzie codziennością mieszkańców jest widok wojsk, wojny gangów i przemoc. Ich życie dzieje się „tu i teraz” dlatego mimo trudnych warunków próbują żyć normalnie: organizują konkursy piękności, gorące imprezy z nowoczesną, bardzo drapieżną muzyką i bawią się jakby jutra miało nie być.”

kupisz(fot. Marek Makowski)

ROBERT KUPISZ - TRENDY WIOSNA LATO 2019

Kobieta Kupisza jest seksowna, strojem podkreślona jest jej drapieżność, odwaga i siła. W damskiej części kolekcji oprócz falbaniastych sukienek, cekinowych topów, czy jeansowych szortów, nie zabrakło mocnych akcentów: kurtek w kolorach moro, ortalionowych spodni i bluz z kapturem czy skórzanych marynarek z szerokimi ramionami.

Towarzyszy jej mocny, mroczny facet, ubrany w skórzane spodnie i marynarkę lub wojskowe spodnie i kurtkę w moro, czasami w wygodny zestaw dresowy. Facet Kupisza nie obawia się zaszufladkowania, ubierając się w połyskujący garnitur z cekinów. Wygląda w nim sexy i nie martwi się o konwenanse. Bawi się modą i stawia na nowoczesność.

KUPISZ(fot. Marek Makowski)

KOLEKCJA LATINA BY Qπш ROBERT KUPISZ

W kolekcji oprócz ulubionej ręcznie farbowanej bawełny, pojawia się wiele błyszczących i kolorowych tkanin, ortalion, a także dekatyzowany jeans. Dominujące kolory to biel, czerń i cała paleta szarości, z dodatkiem pudrowego różu i intensywnego żółtego. Na projektach pojawiają się wielobarwne motyle z cekinów i nadruki będące mocnymi manifestami. „Tym razem użyłem hasła LIBRE (z hiszpańskiego WOLNY) i znaku równości, które są bardzo uniwersalne i dotyczą nas wszystkich bez względu na szerokość geograficzną w której mieszkamy. Na koszulkach pojawia się też motyw karabinu, ponieważ chciałem dać broń kobietom. Ale nie w dosłownym znaczeniu, bardziej symbolicznym - jako siłę napędową do walki o swoje prawa.”

KUPIS(fot. Marek Makowski)

Scenografia do pokazu to również autorski pomysł Kupisza. Na rusztowaniu wybudowano przekrój mieszkań w faweli, odkrywających przed widzami sceny z codziennego życia favelados.

Wszystkie looki z pokazu Latina by Qπш Robert Kupisz na lato 2019 znajdziecie w galerii poniżej.

ZOBACZ TEŻ: CROWN BY Qπш ROBERT KUPISZ - JESIEŃ ZIMA 2018/19

video

POKAZ MODY: DYPLOMY ASP

tagi: Robert Kupisz | pokaz mody | kolekcja | wiosna lato 2019 |

podobne artykuły