PL / EN
LPP ŁĄCZY SZTUKĘ I BIZNES: PROJEKTY STUDENTÓW JUŻ W WITRYNACH MOHITO

LPP ŁĄCZY SZTUKĘ I BIZNES: PROJEKTY STUDENTÓW JUŻ W WITRYNACH MOHITO

Podczas II edycji programu edukacyjnego Fashion Starter w Krakowie, powstały niepowtarzalne projekty z lnu i konopi - Zobaczcie!

Fashion Starter: II edycja w Krakowie

Po Gdańsku przyszedł czas na Kraków, gdzie odbyła się II edycja projektu Fashion Starter. Jest to inicjatywa skierowana do początkujących projektantów, których zadaniem było wykonanie prac z wyłącznie naturalnych tkanin: lnu i konopi. Od 17 maja do 22 czerwca br. projekty studentów krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych można podziwiać w witrynach wybranych salonów należącej do grupy LPP marki Mohito. To nie pierwsza inicjatywa tego typu, zorganizowana przez firmę LPP, w której portfolio znajdują się takie marki jak: Reserved, Cropp, House i Sinsay. LPP od lat kontynuuje współpracę z uczelniami artystycznymi, dzieląc się podczas warsztatów z młodymi designerami wiedzą i doświadczeniem.

Fashion Starter: kolekcje studentów w witrynach Mohito

Przez najbliższy miesiąc kolekcje wykonane przez studentów w trakcie warsztatów będą wyeksoponowane w witrynach salonów Mohito w Galerii Krakowskiej w Krakowie, domu handlowym Wars i Sawa w Warszawie (od strony Pasażu Wiecha) oraz w Pasażu Grunwaldzkim we Wrocławiu. Autorką ekspozycji jest Agnieszka Fałat-Król, która odpowiada za Visual Merchandising marki na terenie i poza granicami Polski. Każda z wystaw będzie się delikatnie różnić, zachowując przy tym minimalistyczną formę, prosty styl i stonowaną paletę barw. W projektach studentów dominują kolory ziemi – pastelowe odcienie brązu, beżu i bieli. Mocniejszy akcent stanowią dodatki o intensywnej barwie kobaltu, a kompozycję dopełnia ciepłe światło. Tłem dla stylizacji zaprezentowanych na manekinach są fotografie ubiorów w różnych ujęciach. Aranżacje, dzięki zróżnicowanym strukturom tkanin, wyglądają lekko i dają efekt trójwymiarowości.

fashion starterJeden z projektów wykonanych z włókien naturalnych w ramach II edycji Fashion Starter w Krakowie (fot. materiały prasowe)

Fashion Starter: sztuka i biznes

Prezentowane prace to efekt projektu grupy LPP zrealizowanego ze studentami Otwartej Pracowni Projektowania Ubioru – jego celem było przekazanie im praktycznej wiedzy na temat procesu projektowania oraz tworzenia projektów komercyjnych. Warsztaty poprzedziła seria wykładów, które poprowadzili projektanci i trend researcherzy: Mariusz Grzyb i Magda Korczyk (House). Tematem przewodnim zajęć były materiały z włókien naturalnych. 

fashion starterFinał II edycji programu Fashion Starter w Krakowie: projekty studentów w witrynie salonu Mohito (materiały prasowe, fot. Justyna Rząca)

fashion starterFinał zorganizowanego przez firmę LPP projektu Fashion Starter w Krakowie (materiały prasowe, fot. Justyna Rząca)

LPP: perspektywy dla przyszłych projektantów

Prezentowana kolekcja to dla nas kolejny dowód na to, jak owocna może być współpraca marki z uczelniami. Tym razem zdecydowaliśmy się na współpracę z Akademią Sztuk Pięknych w Krakowie, gdyż obok Gdańska to jedna z ważniejszych dla nas lokalizacji – to tutaj projektowane są kolekcje naszych dwóch marek Mohito i House. Staramy się więcej czasu poświęcać kooperacji z lokalnymi uczelniami. Rozwijamy nasze zespoły i poszukujemy wykształconych projektantów, którzy są otwarci na zdobywanie doświadczenia właśnie w naszej firmie. Być może i uczestnicy projektu dołączą wkrótce do naszego zespołu projektującego dla największych polskich marek odzieżowych mówi Joanna Chrzanowska, specjalistka ds. employer brandingu w LPP.

fashion starterJeden w projektów Pracowni Projektowania Ubioru krakowskiej ASP wykonany z lnu i konopi (fot. materiały prasowe)

Fashion Starter: inicjatywa dla mody i biznesu

Uczestnicy pod okiem profesjonalnych projektantów: Katarzyny Ryś (Mohito) i Łukasza Smoły (Reserved) wykonali najpierw szkice żurnalowe i rysunki techniczne poszczególnych modeli, które następnie zostały odszyte z pomocą krawców i technologów wspólpracujących z Otwartą Pracownią Projektowania Ubioru. Finałem prac była sesja zdjęciowa w studio e-commerce LPP.

Rezultaty II edycji Fashion Starter można podziwiać od 17 maja do 22 czerwca w witrynach wybranych salonów Mohito w Warszawie, Krakowie i Wrocławiu. Dokąd warsztaty organizowane przez LPP zawitają w przyszłym roku? Tego jeszcze nie wiemy, ale czekamy już na kolejne odsłony programu, promującego zrównoważone, ale i biznesowe podejście do mody!

Zobaczcie pozostałe efekty pracy studentów krakowskiej ASP w galerii poniżej!

video

POKAZ MODY: DYPLOMY ASP

tagi: LPP | BIZNES | EDUKACJA | MOHITO |

podobne artykuły