PL / EN
LOUIS VUITTON – POKAZ KOLEKCJI MĘSKIEJ JESIEŃ ZIMA 2019/20

LOUIS VUITTON – POKAZ KOLEKCJI MĘSKIEJ JESIEŃ ZIMA 2019/20

Kolekcja inspirowana Michaelem Jacksonem.

 

Wszyscy są zgodni: Virgil Abloh potrafi łączyć modę luksusową ze streetwear`em jak nikt inny. Dlaczego krytycy mody i fani projektanta zachwycali się jego drugą kolekcją dla Louis Vuitton?

Wszyscy zakładali, że Virgil Aboh, charyzmatyczny twórca jednej z najbardziej  rozchwytywanych obecnie marek – Off-White, również w Louis Vuitton skłoni się ku sportowej modzie ulicznej. I oczywiście dużo tu stylu charakterystycznego dla projektanta, ale nowy kierunek Amerykanina zakłada mariaż krawiectwa i streetwear`u. Co świeże spojrzenie na paryski dom mody przyniosło w męskiej kolekcji na sezon jesień zima 2019/20?

PORÓWNAJ: OFF-WHITE - POKAZ KOLEKCJI MĘSKIEJ JESIEŃ ZIMA 2019/20

Główną inspiracją dla Virgila Abloha był Michael Jackson, jednak styl króla popu okazał się jedynie punktem wyjścia. Założeniem projektanta nie było zaprezentowanie kostiumów scenicznych, ale ukazanie wizji świata pokoju, któremu słynny wokalista hołdował.


Kurtka z tłoczeniami Louis Vuitton (fot. materiały prasowe)

LOUIS VUITTON - KOLEKCJA MĘSKA JESIEŃ ZIMA 2019/20

Wybieg ukazał nam warstwowe looki, często monochromatyczne w odcieniach szarości, beży i czerni. Dyrektor kreatywny mody męskiej w Louis Vuitton przyznał, że warstwy mają głębię i proponował skomplikowane zestawienia, które zarazem miały w sobie wiele lekkości i nonszalancji. Ponadto wspomniane łączenie elegancji i sportowego luzu, czyli to, co stało się trzonem kolekcji. „Przestrzenne” kurtki, kamizelki, bluzy i marynarki z licznymi tłoczeniami i oryginalnymi detalami (w tym z nowym zastosowaniem słynnego monogramu LV) wydawały się odgrywać kluczową rolę w kolejnych sylwetkach, jednak show skradły na finale torby i buty świecące w ciemnościach.

ZOBACZ: LOUIS VUITTON - POKAZ WIOSNA LATO 2019

To, co z kolei bezpośrednio nawiązywało do Michaela Jacksona, to na pewno militarne odniesienia, taneczne motywy (w tym występ na końcu pokazu) czy błyszczące rękawiczki. Jesteście ciekawi, co jeszcze? Zajrzyjcie do galerii!

video

POKAZ MODY: DYPLOMY ASP

tagi: jesień zima 2019/20 | pokaz mody | Virgil Abloh | moda męska | LOUIS VUITTON |

podobne artykuły