Logotyp serwisu lamode.info
JULIEN DOSSENA NOWYM DYREKTOREM KREATYWNYM PACO RABANNE

JULIEN DOSSENA NOWYM DYREKTOREM KREATYWNYM PACO RABANNE

Znamy nazwisko nowego dyrektora kreatywnego Paco Rabanne. Jest nim młody francuski projektant Julien Dossena.

Paco Rabanne często lubi zmieniać swoich dyrektorów kreatywnych. Najpierw po pięciu latach nieobecności marki na rynku, o istnieniu Paco Rabanne przypomniał Manish Arora. Później po roku współpracy indyjskiego projektanta, jego stanowisko objęła Lydia Maurer, a niedawno ogłoszono, że nowym dyrektorem kreatywnym hiszpańskiego domu mody został Julien Dossena. Co nowego wniesie młody projektant do jego wizerunku, przekonamy się już 26 września, podczas paryskiego Tygodnia Mody.

 

Dossena, niegdyś współpracujący z Nicolasem Ghesquière w domu mody Balenciaga, na początku 2013 roku, wszedł w szeregi Paco Rabanne, asystując Lydii Maurer przy tworzeniu jesienno- zimowej kolekcji 2013/2014. Ostatnio swoją premierę miała również francuska marka Atto, którą założył wspólnie z Lion Blau i Florentem Buonomano.

 

Według oficjalnego oświadczenia hiszpańskiego domu mody, Dossena ma wnieść „radykalną i innowacyjną interpretację stylu Paco Rabanne”. Czy będzie to kontynuacja słynnego manifestu marki z lat 60, w duchu osławionej kolekcji  „12 sukienek nie nadających się do noszenia”? Czy może jednak francuski projektant wniesie do marki coś, o czym nigdy nie śniło się jej założycielowi? Nie pozostaje nam nic innego, jak z niecierpliwością czekać na wrzesień. 

 

tagi: Julien Dossena | Paco Rabanne | nowy dyrektor kreatywny Paco Rabanne |

podobne artykuły