PL / EN
LACOSTE - KOLEKCJA WIOSNA LATO 2015

LACOSTE - KOLEKCJA WIOSNA LATO 2015

Nowoczesna sportowa moda w wydaniu Felipe Oliveiry Baptisty w najnowszej wiosenno-letniej kolekcji marki Lacoste. Zobaczcie koniecznie! 

Sport to podstawowa filozofia marki Lacoste, więc inspirowanie się nim przy tworzeniu kolekcji nie powinno być dla nikogo żadną niespodzianką. Po nawiązaniach do garderoby tenisowej, jakie pojawiły się w wiosenno-letnim sezonie 2014 oraz cytowaniu stylu golfistów w kolejnej kolekcji, Felipe Oliveira Baptista tym razem koncentruje się na następnej dziedzinie sportowej, jaką jest żeglarstwo.

 

Podobnie jak w poprzednich kolekcjach, pomysły projektanta nie krzyczą dosłownością. Inspiracja stylem żeglarzy to tylko punkt wyjścia dla nowej opowieści projektanta, pełnej świeżości i ciekawych rozwiązań.

 

Jednym z dominujących materiałów w kolekcji okazał się neopren – wyeksploatowany do granic możliwości w pomysłach wielu marek, tym razem zyskał nowy charakter w zaprezentowanych na wybiegu krojach. W wiosenno-letniej kolekcji 2015 pojawiły się neoprenowe kamizelki i pudełkowe płaszcze oraz sukienki i koszulki polo. Mimo sportowych inspiracji, od zawsze kluczowych w pomysłach marki Lacoste, wielu stylizacjom nie brakowało eleganckiego charakteru.

 

Paletę kolorów skoncentrowaną przede wszystkim na szarościach, granatach, bieli, fioletach i odcieniach błękitu uzupełniały żeglarskie paski. Całość ożywiały ciepłe kolory, wśród których znalazły się żółty, oranż oraz czerwony.

 

Najnowszy sezon Lacoste po raz kolejny udowadnia, że nowoczesny sportowy styl nie musi wpisywać się w utarte schematy i może odnaleźć się doskonale w modzie na co dzień.  

 

video

CHANEL JESIEŃ ZIMA 2022/23

tagi: Lacoste | Lacoste wiosna lato 2015 | Tydzień Mody w Nowym Jorku | Mercedes-Benz New York Fashion Week | New York Fashion Week wiosna lato 2015 | New York Fashion Week |

podobne artykuły