PL / EN
DOLCE & GABBANA ZAMYKAJĄ WSZYSTKIE SALONY W MEDIOLANIE

DOLCE & GABBANA ZAMYKAJĄ WSZYSTKIE SALONY W MEDIOLANIE

Ostra reakcja projektantów to protest wobec wypowiedzi jednego z miejskich urzędników. Dowiedzcie się więcej.

Zamknięte z powodu oburzenia (ang. Closed for Indignation). Taki napis oraz wycinki z jednej z mediolańskich gazet pojawiły się w piątek rano na witrynach dziewięciu salonów Dolce & Gabbana w Mediolanie. Projektanci na znak protestu zdecydowali się na czasowe zamknięcie wszystkich butików marki we włoskiej stolicy mody po tym, gdy w jednej z lokalnych gazet ukazał się artykuł zawierający ostre słowa pod ich adresem.

 

 

Co konkretnie rozwścieczyło Domenico i Stefano? Wypowiedz miejskiego Doradcy ds. Handlu, Franco D’Alfonso, który sprzeciwił się organizacji następnego pokazu Dolce & Gabbana w jednej z komunalnych lokalizacji, kwitując swoją decyzję krótkim stwierdzeniem: Nie ma potrzeby, by Mediolan reprezentowali oszuści podatkowi (cyt. za: reuters.com).

 

 

D'Alfonso nawiązywał oczywiście do niedawnego wyroku włoskiego sądu, który skazał projektantów na prawie dwa lata pozbawienia wolności oraz do wcześniejszej decyzji Komisji Podatkowej nakładającej na Domenico i Stefano obowiązek zapłacenia rekordowej grzywny w wysokości 343,4 milionów Euro.

 

Dolce & Gabbana w proteście zamykają wszystkie salony w Mediolanieźródło: businessoffashion.com / Dolce & Gabbana w proteście zamykają wszystkie salony w Mediolanie

 

Nie możemy dłużej tolerować niesprawiedliwych oskarżeń ze strony instytucji nadzoru finansowego oraz znosić ataków władz i mediów, którym ulegamy od lat - napisali w oficjalnym oświadczeniu projektanci, ponownie potwierdzając, że zamierzają złożyć apelację od obydwu wyroków oraz zapewniając, że mimo czasowego zamknięcia sklepów wypłacą 250 pracownikom pełną pensję.

 

 

Co sądzicie o widowiskowym proteście Dolce & Gabbana?

 

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Agata Tanter (@agatatanter)

video

100 LAT CHANEL N°5

tagi: Dolce & Gabbana | Dolce & Gabbana protest | Dolce & Gabbana salony w Mediolanie |

podobne artykuły